کاهش دردهای بارداری با طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان

کاهش دردهای بارداری با طب سوزنی

بدن مادران در دوران بارداری روزها و ماه های سختی را به دلیل تغییر در فعالیت هورمون ها تجربه می کند. دوران بارداری می تواند با دردهایی در قسمت هایی از شکم، زیر شکم، کمر، لگن و … همراه باشد. مادران باردار در حالی با دردهای طاقت فرسا دست و پنجه نرم می کنند که به دلیل سلامت جنین شان بایستی از مصرف قرص های شیمیایی نیز بپرهیزند. برخی از مادران برای کاهش دردهای دوران بارداری به طب سوزنی روی می آورند.

طب سوزنی،

یکی از روش های سنتی است که با فرو کردن سوزن های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن که گذرگاه های انرژی نامیده می شوند، همراه است. فرو کردن سوزن ها در بدن منجر به تسکین درد می شود. برخی از محققان معتقدند استفاده از این روش می تواند با کاهش تهوع، دردهای شکم، کمر و … پاسخ داده شود.

برای مثال، خانومی را تصور کنید که دائما حالت تهوع و استفراغ دارد. تهوع یکی از شایع ترین اختلالات دوران بارداری است که گاهی اوقات تا ماه های پایانی نیز همراه مادران باردار است و آنها را با مشکلات متعددی روبرو می کند زیرا مادر باردار قادر به مصرف غذاهای مختلف نخواهد بود و با استشمام کوچکترین بویی دچار تهوع می شود.

پیشنهاد مطالعه  مراقبت های قبل و بعد از انجام درمان میکرودرم

کاهش دردهای بارداری با طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان

محققان دلیل تهوع در مادران باردار را به خاطر ضعیف شدن طحال یا معده در انتقال و تغییر شکل غذای خورده شده، توجیه می کنند. اما با کمک طب سوزنی می توان به کاهش تهوع در این دوران پرداخت زیرا متخصصان طب سوزنی با حرکت دادن سوزن، جریان حقیقی عملکرد معده و همینطور برطرف شدن ضعف طحال را دنبال می کنند.

از دیگر فواید مفید طب سوزنی

می توان به کاهش درد در ناحیه کمر و لگن در دوران بارداری را نام برد. طب سوزنی باعث تقویت عملکرد جسم مادران می شود. اما بخاطر داشته باشید قبل از آغاز هرگونه درمانی با طب سوزنی بایستی با پزشک معالج خود مشورت کنید زیرا بدن بسیاری از مادران باردار قادر به تحمل سوزن های این روش درمانی نیست. از سوی دیگر، مرکزی را انتخاب کنید که از کار آنها اطمینان دارید زیرا اگر شخص غیر حرفه ای به انجام این کار بپردازد، احتمال سقط یا آسیب به جنین نیز وجود دارد.

 


دکتر اردشیر عامری 

اطلاعات بیشتر از متخصص طب سوزنی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان اینجا کلیک کنید


بیشتر بدانید :

آیا طب سوزنی بر افزایش باروری موثر است؟

تاثیر طب سوزنی بر افزایش باروری

طب سوزنی و زیبایی پوست

طب سوزنی نوزادان خطرناک است؟

درمان زود انزالی با طب سوزنی

پیام بگذارید