لیفت صورت با نخ اصفهان | تزریق ژل لب مدل سه دکمه ‌ای

هر آنچه که درباره تزریق ژل لب مدل سه دکمه‌ای باید بدانید!

ژل لب مدل سه دکمه ‌ای | تزریق ژل لب مدل سه دکمه ‌ای باید به آرامی و با نهایت دقت انجام شود تا به بافت لب آسیبی نرسد. حجم ژل تزریق شده نیز بستگی به سلیقه زیباجویان و صلاح‌دید پزشک دارد. در حالت کلی، تزریق ژل برای تمامی داوطلبین، اعم از بانوان و آقایان بالای ۲۱ سال، به صورت زیر انجام می‌شود :

 • پزشک با استفاده از مداد و یا مارکر، نقاطی را که برای تزریق ژل به لب مدل سه دکمه ای مناسب است را مشخص می‌کند. این مناطق معمولا شامل یک قسمت در لب بالا و دو قسمت در لب پایین است.
 • ضد عفونی کردن ناحیه مورد نظر جهت جلوگیری از ورود میکروب و ایجاد عفونت، ضروری است.
 • سپس برای جلوگیری از درد، تمام نقاط لب را بی‌حس می‌کنند چون لب ناحیه بسیار حساسی است.
 • سوزن نازک مخصوص به لب‌ها وارد شده و تزریق ژل لب مدل سه دکمه ‌ای شروع خواهد شد.

متخصص طب سوزنی اصفهان | 
مقایسه دو روش ایمپلنت لب و فیلر لب

عوارض و خطرات احتمالی تزریق ژل لب سه دکمه

همانند انجام هر روش زیبایی دیگری، تزریق ژل لب مدل سه دکمه ‌ای نیز عوارضی را به دنبال خواهد داشت منتهی اگر تزریق در یک کلینیک معتبر و توسط پزشک ماهر و باتجربه انجام شود، این عوارض بسیار کم خطر و موقتی هستند. در حالت کلی اگر افراد به دلیل تحقیق کم و به علت تمایل به هزینه مختصرتر، اماکن غیر پزشکی مانند آرایشگاه‌ها و یا کلینیک‌های غیر معتبر را انتخاب کنند، ممکن است عوارض جدی‌تری که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود را تجربه کنند:

 1. حساسیت به ژل: ممکن است بدن افراد به جنس ژلی که در تزریق فیلر صورت و بدن استفاده می‌شود حساسیت نشان دهد. در این صورت علائم حساسیت برای مدت طولانی در بدن فرد باقی می‌ماند و به نوعی می‌تواند او را آزار دهد.
 2. ایجاد تورم و کبودی: هر چند که این موارد معمولا به سرعت رفع می‌شوند اما در صورتی که کبودی و خون‌مردگی تا چند روز آینده کمتر نشد باید به پزشک متخصص مربوطه مراجعه کرد.
 3. عدم حصول نتیجه دلخواه: در صورتی که تزریق فیلر در مرکز معتبر صورت نگیرد، محل تزریق تا مدت‌های طولانی دچار بدشکلی و کبودی خواهد بود.
 4. آسیب بافتی: در موارد نادر که تزریق توسط فرد ناشی صورت گیرد، به بافت بدن آسیب می رسد.
 5. انسداد رگ: کم‌تجربگی پزشک یا اپراتور و یا غیر معتبر بودن مرکز می‌تواند باعث انسداد رگ شود.
 6. عفونت: عفونت‌های پنهان، در صورت استفاده از ژل‌های نامناسب و یا تاریخ گذشته ایجاد می‌شود.
 7. عدم توازن و هماهنگی: به دلیل عدم مهارت اپراتور یا پزشک، حجم دو لب نسبت به هم متفاوت خواهد شد.
 8. ثابت نماندن ژل در جای خود: حرکت کردن ژل در لب که منجر به عدم تقارن یک یا هر دو لب می‌شود و ماندگاری کمی در لب‌ها خواهد داشت.
پیشنهاد مطالعه  درمان زود انزالی با طب سوزنی

ماندگاری و طول عمر ژل لب سه دکمه

طول مدت ماندگاری ژل لب سه دکمه ای از فردی به فرد دیگر بسته به شرایط بدنی و مراقبت‌هایی که شخص انجام می‌دهد متغیر است ولی در حالت کلی تزریق فیلر لب مدل سه دکمه ای ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد. برخی افراد ممکن است پس از ۶ ماه نیاز به تجدید تزریق داشته باشند و برخی افراد نیز بعد از دو سال اقدام به تزریق مجدد ژل به لب‌های خود می‌نمایند.

لیفت صورت با نخ اصفهان | تزریق فیلر لب.

وقتی دیگر تزریق ژل لب سه دکمه انجام ندهید چه اتفاقی برای لب‌هایتان می‌افتد؟

تا زمانی که با پرکننده های لب افراط نکنید یا یک انژکتور بسیار غیر ماهر انتخاب کنید، لب های شما برای همیشه کشیده نمی شوند. این بدان معنی است که اگر تصمیم بگیرید که تزریق پرکننده لب را متوقف کنید، احتمالاً لب های شما به نسبت طبیعی خود باز می گردند.

چه نوع ژل لب برای تزریق ژل لب سه دکمه ای بهتر است؟
پرکننده های لب ژل هیالورونیک اسید به طور گسترده به عنوان بهترین برای بزرگ کردن لب در نظر گرفته می شوند، زیرا نشان داده شده است که نتایج ثابتی دارند، به راحتی در دسترس هستند و در مقایسه با سایر پرکننده ها خطر عوارض جانبی کمتری دارند.

پیشنهاد مطالعه  هزار راه نرفته در درمان بیماریهای روحی (طب سوزنی )

 

مطالب پیشنهادی متخصص طب سوزنی اصفهان دکتر اردشیر عامری :

پیام بگذارید