طب سوزنی زیباییمتخصص طب سوزنی اصفهان

چه انتظاری از درمان می شود داشت؟

درمان با طب سوزنی زیبایی فوق العاده آرامش بخش است. سوزن های ظریفی به آرامی در صورت و بدن فرو می روند و بمدت ۳۵ دقیقه در محل باقی می مانند. طب سوزنی زیبایی نه تنها سبب جوان سازی مجدد پوست صورت بلکه باعث جوان سازی مجدد کل بدن نیز می شود.

اگر بیمار ناراحتی های دیگری مثل مشکلات گوارشی ، درد حاد یا مزمن ، استرس ، بی خوابی ، خستگی و غیره داشته باشد درمان این مشکلات نیز طی جلسات طب سوزنی در نظر گرفته می شوند. چین و چروکها بهبود یافته و سلامتی شما نیز در همان زمان بیشتر میشود .

آیا طب سوزنی زیبایی باعث درد و ناراحتی می شود؟

خیر . سوزن های بکار رفته بسیار ظریف بوده و داخل پوست بطور سطحی قرار می گیرند. بیشترین احساس بیماران یک حس نیشگون مانند در نواحی حساس مانند لب بالایی و نواحی زیر چشمها می باشد که زیاد ناخوشایند نیست.

آیا سوزن ها استریل هستند؟

در این روش قاعدتا !!! بایستی تمامی  سوزن ها استریل و یکبار مصرف باشند.

اثرات درمانی چه مدتی بطول می انجامد؟

اصولأ نتایج بین ۳ تا ۵ ماه بعد از یک دوره ی درمانی ۱۰ جلسه ای بطول می انجامد. هر بیماری با بیمار دیگر فرق می کند. اما معمولأ هر بیمار ماهی یکبار یا هر ۳ ماه یکبار به درمان نگهدارنده نیاز خواهد داشت. طب سوزنی خطوط ریز موجود را کاهش داده و از پیرشدگی پوست پیشگیری می کند.

چه سنی برای درمان مناسب است؟

اصولأ بهترین نتایج در بیماران کمتر از ۵۵ سال دیده می شود. بهترین محدوده ی سنی بین ۲۰ تا ۵۵ سالگی می باشد. حتی پوست افراد جوان نیز از طب سوزنی زیبایی بهره مند خواهد شد چرا که فرآیند سالخوردگی را به تأخیر انداخته و پوست را براق و شاداب نگه می دارد.

آیا هر کسی مناسب طب سوزنی زیبایی است؟

خیر.اگر بیماری دارای کسالتهای ذیل باشد مناسب طب سوزنی زیبایی نمی باشد.

  1. هموفیلی
  2. پیس میکر
  3. فشار خون بالا
  4. دیابت
  5. میگرن شدید
  6. جراحی پلاستیک قبلی
  7. خانم های حامله
پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی مکمل دندانپزشکی

اگر از بوتاکس استفاده کرده باشیم چطور؟

طب سوزنی زیبایی عملأ برای بیمارانی که قبلأ از بوتاکس در ناحیه ی صورت استفاده کرده اند پیشنهاد می شود. طب سوزنی زیبایی اثرات بوتاکس را برای مدت زمان طولانی تری حفظ می کند و بیشتر بیماران متوجه می شوند که بجای هر ۳ تا ۶ ماه هر ۸ تا ۱۲ ماه برای تجدید تزریق بوتاکس نیاز پیدا می کنند.

تفاوت طب سوزنی زیبایی با طب سوزنی معمولی چیست؟

طب سوزنی زیبایی مانند طب سوزنی معمولی است اما انواع مختلفی از سوزن ها با تعداد بیشتر و تکنیک های درمانی متفاوتی در این روش بکار می روند.

تاریخچه ی طب یسوزنی زیبایی

طب سوزنی زیبایی روش جدیدی نیست. این روش درمانی در چین باستانی برای زیبایی ملکه ها ، پادشاهان و معشوقه هایشان انجام می شده است.طب سوزنی زیبایی در کانادا روش جدیدی است اما در اروپا و آمریکا بسیار محبوب می باشد. تاریخچه ی این روش به سلسله ی سونگ (۱۲۷۹-۹۶۰) بعد از میلاد مسیح بر می گردد.

طب سوزنی زیبایی چگونه به محو شدن چین و چروکها کمک میکند؟

قرار گرفتن سوزن ها در بدن باعث افزایش جریان خون و انرژی بطرف آنها می شود. با افزایش گردش خون کلاژن بیشتری توسط لایه ی درمال پوست (لایه ی دوم) ساخته خواهد شد. با افزایش سن تولید کلاژن کاهش می یابد. سوزن های طب سوزنی با کمک به تولید کلاژن بطور اساسی چین و چروکهای ریز را پر کرده و باعث لیفتینگ پوست می شوند. افزایش جریان خون بیشتر به پوست رنگ چهره را گرم و براق می کند.

آیااین روش از بوتاکس یا جراحی پلاستیک بهتر است؟

طب سوزنی زیبایی یک جایگزین و یا کمک کننده طبیعی مناسببرای این روشها می باشد چون هیچ عارضه ی جانبی ندارد.

با تزریق بوتاکس یک ماده ی خارجی بنام سم بوتولینوم وارد بدن می شود که بسیاری از مردم از این ایده خوششان نمی آید. اثرات دراز مدت بوتاکس هنوز شناخته نشده است. اگر بوتاکس بیش از حد مجاز تزریق گردد باعث ناتوانی در حرکت عضلات صورت خواهد شد. جراحی پلاستیک هم شامل خطرات و عوارض زیادی است.علاوه بر این هزینه ی هر دو روش بسیار زیاد می باشد. درست است که با تزریق بوتاکس و جراحی پلاستیک تغییرات فوری صورت می گیرند ولی با طب سوزنی زیبایی تغییرات دقیق و تدریجی اند. مهمترین مسئله در مورد طب سوزنی زیبایی این است که منجر به یک چهره ی ساختگی و مصنوعی نمی شود اما ترجیحأ قیافه ی شما شبیه ولی با ظاهری بهتر می باشد.

پیشنهاد مطالعه  درمان آکنه یا جوش با طب سوزنی

بعضی از منافع دیگر طب سوزنی زیبایی چیست؟

طب سوزنی زیبایی فقط برای بهتر نشان دادن چهره ی شما نیست بلکه یک درمان طبی است که کل بدن را درمان می کند. اگر بیماری مشکلاتی مانند بی خوابی ، مشکلات هاضمه ای ، علایم یائسگی و یا استرس (که کاملأ شایع است) داشته باشد این مشکلات در زمان درمان با طب سوزنی زیبایی مرتفع می شوند.حتی طی جلسات درمانی اولیه استرس کمتر شده ، بهتر می خوابید و دارای انرژی بیشتری خواهید بود.

آیا خطری در بکار بردن سوزن ها است؟

نه. بیشترین چیز ممکن مختصری کبودی است که بیش از ۵ روز طول نمی کشد و به اندازه ای کوچک است که با یک گریم ساده پوشانده می شود.

چرا خونریزی پیش نمی آید؟

سوزن ها از ماده ی سیلیکون پوشانده شده اند لذا به راحتی و با درد بسیار اندکی در پوست فرو می روند.پوست صورت بسیار حساس است در نتیجه سوزن های بکار رفته در طب سوزنی زیبایی مخصوص نواحی ظریف و حساس می باشند. نوک سوزن ها بسیار تیزند. ممکن است خونریزی مختصری در بعضی از نقاط رخ دهد که البته بسیار ناچیز است. لازم به ذکر است که همچنین می توانید با نوشیدن آب زیاد ، استراحت کافی ، داشتن خواب خوب ، رژیم غذایی سالم و از همه مهمتر مدیریت استرس با اثرات پیری مقابله کنید.

طراوت وجوانی مجدد با طب سنتی چین

طب سوزنی و ماساژ ، نقاط حیاتی را در صورت و بدن شما تحریک می کنند. این تحریک بطور قابل توجهی با گشاد کردن عروق خونی که پوست صورت را تغذیه می کنند جریان خون را بهبود می بخشد. طی دوره های درمانی پوست صورت شما رنگ اصلی،قوام،صافی و نرمی خود را باز می یابد. همچنین پوست شما درخشان و گرمتر به نظر می رسد. طب سنتی چین به حذف چروک صورت و چشمانتان کمک می کند و علایم قابل مشاهده ی پیری را کاهش می دهد.

پیشنهاد مطالعه  لیفت و لاغری غبغب با نخ

طی درمان با طب سوزنی تمدد اعصاب بدنبال تحریک نقاط مهم و تحریک عضلات صورت با بکارگیری سوزن های یکبار مصرف حاصل می شود که می تواند با تحریک الکتریکی همراه شود. ضمن درمان احساس آرامش و راحتی خواهید داشت. طب سوزنی زیبایی نتایج خوبی در تمام مراحل پیر شدگی پوست صورت دارد. بهترین نتایج زمانی کسب می شود که درمان زودرس و پیشگیرانه مد نظر باشد و زمانیکه پوست شما اولین علایم پیر شدگی را نشان می دهد و متوجه چروک و پف زیر چشمانتان می شوید درمان را شروع کنید.

طب سنتی چین در بسیاری از موارد هم علت بیماری و هم اثرات آنرا درمان می کند. هر چند هیچ کس نمی تواند روند پیری را متوقف سازد، بطور قابل توجهی امکان به تأخیر انداختن این پروسه وجود دارد که ظاهر با طراوت صورت شما را طولانی تر نگه می دارد. طب سنتی چین با افزایش جریان خون پوست صورت شما باعث بهبودی قابل توجهی در ظاهر صورت بعد از ۲ الی ۳ جلسه درمان خواهد شد. بنابر مقالات متنشره یک دوره ی کامل درمان ۱۰ الی ۱۲ جلسه ای اثر مثبت و ماندگاری خواهد داشت. چروک های ریز ناپدید، چروک های عمیق صافتر وچشمانتان بازتر خواهند شد زیرا پلک های بالایی شما قابلیت ارتجاعی و خاصیت انقباضی خود را باز خواهند یافت.این موفقیت با تکرار درمان می تواند تداوم داشته باشد.


کلینیک تخصصی درد،زیبایی،درمانی

دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی به روش طب سوزنی

برای اطلاع از آدرس و روزهای کاری  به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

 

پیام بگذارید