کاشت نخ لاغری اصفهان | عوارض میکرونیدلینگ صورت.

گزینه های درمانی برای اسکار آکنه چیست؟

میکرونیدلینگ جای جوش | اگر فکر می‌کنید جوش‌های آکنه در حال حاضر نا امیدکننده هستند، زخم‌های آکنه مشکلات بیشتری را ایجاد می‌کنند. نکته خوب این است که گزینه های درمانی زیادی برای زخم جای جوش وجود دارد. درمان‌هایی وجود دارد که می‌توان در خانه انجام داد و درمان‌های دیگری وجود دارد که باید در کلینیک توسط متخصص مورد اعتماد شما انجام شود. برخی از درمان های عبارتند از سابسیژن و میکرونیدلینگ. صرف نظر از نوع درمان، بهتر است با متخصص پوست خود مشورت کنید تا به شما در تصمیم گیری در مورد بهترین روش برای پوست کمک کند.

درمان های خانگی

برای درمان اسکار آکنه در خانه، متخصص پوست ممکن است محصولاتی را توصیه کند که حاوی یکی یا ترکیبی از موارد زیر باشد: آلفا هیدروکسی اسید، اسید لاکتیک، رتینوئیدها یا اسید سالیسیلیک. در حالی که محصولات آکنه بدون نسخه حاوی این مواد هستند، غلظت ممکن است برای رفع این اسکارها کافی نباشد. داروهای تجویزی، زمانی که به طور مداوم استفاده شوند، می توانند به شما کمک کنند تا جای زخم های آکنه خود را کنترل کنید.

کاشت نخ لاغری اصفهان | عوارض میکرونیدلینگ صورت

درمان های موجود جای جوش

اگر به نظر می رسد که هیچ یک از درمان های خانگی باعث کاهش اسکارهای آکنه یا سرعت بخشیدن به روند بهبودی نمی شود،درمان های دیگری وجود دارند که باید توسط متخصص و فرد دارای صلاحیت انجام شوند که همچنین می تواند به شما کمک کند. این درمان ها عبارتند از میکرودرم ابریژن، لایه برداری شیمیایی، لایه برداری با لیزر، فیلر، تزریق، سابسیژن و میکرونیدلینگ می باشد.

پیشنهاد مطالعه  نکاتی پیرامون طب سوزنی و تاثیر بر لاغری و کاهش وزن

وقتی نوبت به انتخاب بهترین گزینه می رسد، عوامل زیادی مانند قیمت، حساسیت پوست، نوع و رنگ پوست خاص شما، در دسترس بودن روش و غیره وجود دارد. ما دریافته‌ایم که میکرونیدلینگ برای جای جوش یکی از موثرترین و غیرتهاجمی ترین گزینه های موجود است.

میکرونیدلینگ جای جوش

میکرونیدلینگ یک روش درمانی پوستی است که در آن از یک دستگاه کوچک دستی برای سوراخ کردن پوست با سوزن های ریز و استریل استفاده می شود. به نظر می رسد که خارش پوست برای جای زخم ها معکوس باشد، اما اینطور نیست. این عمل باعث تحریک تولید کلاژن می شود که می تواند به رشد و بهبود بافت جدید کمک کند. جدا از جای جوش، برای خطوط ریز، چین و چروک و حتی منافذ بزرگ شده عالی است. میکرونیدلینگ به دلیل هزینه، ایمنی و اثربخشی نسبت به سایر روش‌ها محبوب‌تر شده است.

مزایای میکرونیدلینگ زیاد است، در این روش دستگاه با سوزن های ریز و استریل شده در عمق ۰.۵ تا ۱ میلی متری پوست را سوراخ می کند. زخم های کوچک ایجاد شده برای تحریک پوست برای تولید کلاژن برای بهبود این زخم ها به کار گرفته شده است.

سپس کلاژن به صاف‌تر و محکم‌تر شدن پوست کمک می‌کند. به این ترتیب، این یکی از درمان های توصیه شده توسط AAD برای اسکارهای آکنه افسرده یا آنهایی است که از بافت از دست رفته ناشی می شوند. با این حال، لازم به ذکر است که برای اسکارهای هیپرتروفیک توصیه نمی شود زیرا در این مورد کلاژن اضافی وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی در دوران بارداری چه تاثیر مثبتی دارد؟

لیفت صورت با نخ اصفهان | عوارض میکرونیدلینگ صورت

افزودن پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) به میکرونیدلینگ برای جای جوش.

برای موثرتر کردن میکرونیدلینگ برای جای جوش ، متخصص پوست ممکن است اضافه کردن پلاسمای غنی از پلاکت را پیشنهاد دهد. یا PRP، متخصص پوست شما یک نمونه خون می گیرد و آن را از طریق دستگاه خاصی به نام سانتریفیوژ می چرخاند. این امر پلاسما را از گلبول های قرمز جدا می کند. پلاسما حاوی پلاکت ها و فاکتورهای رشد است که بدن شما از آنها برای بهبودی استفاده می کند. هنگامی که به میکرونیدلینگ برای جای جوش اضافه می شود، پی آر پی نتایج بهتری ایجاد می کند و روند بهبودی را سرعت می بخشد.

چگونه برای میکرونیدلینگ برای جای جوش آماده می شوید؟

میکرونیدلینگ جای جوش | اگر وقت میکرونیدلینگ برای جای جوش دارید، چند مرحله وجود دارد که باید قبل از آن انجام دهید.

  1. در هفته منتهی به قرار ملاقاتتان، مصرف الکل خودداری کنید، از هر چیزی که می تواند بهبودی را به تاخیر بیندازد، اجتناب کنید.
  2. بنابراین، ۲۴ ساعت قبل از قرار ملاقات، از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید خودداری کنید.
  3. در نهایت، قبل از رفتن به کلینیک، صورت شما باید تمیز باشد.

متخصص  این جزئیات را در طول مشاوره اولیه و قبل از قرار ملاقاتتان به شما میگوید و در اختیار شما قرار می دهد. این روش حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد.در طول انجام فرآیند ممکن است احساس ناراحتی کنید ؛ برای جلوگیری از آن ، متخصص پوست شما قبل از اقدام از یک عامل بی حس کننده استفاده می کند.

پیشنهاد مطالعه  آرایش کردن بعد از بوتاکس

بعد از میکرونیدلینگ برای جای جوش چه انتظاری باید داشت؟

پس از انجام میکرونیدلینگ، اکثر افراد به زمان بهبودی نیاز ندارند. این روش غیر تهاجمی است، بنابراین می توانید به فعالیت های عادی روزانه خود ادامه دهید. با این حال، ممکن است مقداری سوزش ناشی از آسیب های ریز ناشی از سوزن ها را احساس کنید. ممکن است مقداری قرمزی نیز وجود داشته باشد.

متخصص توصیه می کند که از ضد آفتاب استفاده کنید یا برای مدت کوتاهی از آفتاب دوری کنید زیرا پوست شما بسیار حساس خواهد بود. بعد از چند هفته نتایجی را مشاهده خواهید کرد. اما برای حفظ این نتایج و رسیدن به پوست دلخواه خود به چندین جلسه نیاز دارید.

لیفت صورت با نخ اصفهان | تکنیک میکرونیدلینگ درمان القایی کلاژن

هر چند وقت یکبار باید برای جای جوش و آکنه میکرونیدلینگ انجام داد؟

به طور کلی، میکرونیدلینگ برای جای جوش نباید بیش از یک بار در ماه انجام شود. در این صورت بهترین نتیجه را دارد زیرا به طور متوسط ​​حدود ۴ – ۶ هفته طول می کشد تا سلول های سطحی پوست برگردانده شوند.

 

مطالب پیشنهادی متخصص طب سوزنی اصفهان دکتر اردشیر عامری :

پیام بگذارید