میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی جوانسازی پوست | متخصص طب سوزنی اصفهان

میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست

میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی جوانسازی پوست و زیبایی و جوانسازی پوست است. اساس این روش لایه برداری از پوست با استفاده از تکنیک‌های مختلف است. همراه با لایه برداری، اثرات پیری پوست کاهش یافته و نمای آن جذاب و زیبا می‌شود. این روش زیبایی برای تمامی افراد با رنگ پوست‌های مختلف، ایمن و موثر است.

امروز می‌خواهیم میکرودرم ابریژن را به شکل جامع بررسی کنیم. ببینیم این روش چگونه انجام می‌شود، چه خطراتی دارد و قبل و بعد جلسه‌ی درمانی باید چه اقداماتی انجام دهید. همچنین گریزی به تفاوت بین درمان کلینیکی و غیرکلینیکی (خانگی و آرایشگاهی) این روش زده‌ایم.

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست است. در این روش با استفاده از تکنیک‌های مختلف، لایه‌ی سطحی پوست شما برداشته می‌شود. بعد از التیام کامل، لایه‌ی سطحی جدید زیباتر، یکدست‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.
جلسه درمانی برای صورت بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه و برای گردن حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد. در طول جلسه‌ی درمانی دردی نخواهید داشت و نیازی به استفاده از داروی بی‌حسی نیست. بعد از درمان ممکن است کمی تورم یا احساسی مشابه آفتاب سوختگی داشته باشید که طی چند روز تخفیف یافته و برطرف می‌شود.

پیشنهاد مطالعه  تحریک تولید کلاژن در بدن

میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی جوانسازی پوست | متخصص طب سوزنی اصفهان

برای رسیدن به بهترین نتایج جوانسازی

بین ۵ تا ۱۶ جلسه درمانی نیاز است. این جلسات به صورت هفتگی، دو هفته یکبار یا ماهانه انجام می‌شوند. فواصل بین جلسات درمانی به اهداف، دلیل درمان و همچنین نوع پوست شما بستگی دارد. نتایج جوانسازی این روش دائمی نیست و نیاز به تمدید دارد.

میکرودرم ابریژن برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ مورد تایید سازمان FDA قرار گرفت. از آن زمان تا به حال، صدها ابزار مختلف برای این روش درمانی ساخته شده‌اند. برای همین راه‌های مختلفی برای انجام میکرودرم ابریژن وجود دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را معرفی کرده‌ایم:

دستی نوک الماسی (Dimond-tip Handpiece)

دستی نوک الماسی ابزاری برای لایه برداری و انجام میکرودرم ابریژن است. این وسیله به شکلی طراحی شده که با ملایمت سلول‌های مرده‌ی و لایه شاخی پوست را جدا کند. همزمان با این کار، سلول‌های کنده شده به درون دستی، مکیده می‌شوند.

عمق لایه برداری در این روش به فشاری که روی دستی گذاشته می‌شود و همچنین به میزان ماندن ساکشن (مکنده) بر روی پوست بستگی دارد. این اپلیکاتور میکرودرم ابریژن معمولاً برای نواحی حساس پوست (مثل مناطق پیرامون چشم‌ها) استفاده می‌شود.

کریستال میکرودرم ابریژن

در این روش از دستی ویژه‌ای استفاده می‌شود که همزمان با حرکت و مالش پوست، کریستال‌های بسیاری ظریفی را روی پوست می‌ریزد. مشابه با روش الماسی، کریستال‌ها باعث جدا شدن سلول‌های مرده می‌شوند و ساکشن دستگاه سلول‌های کنده شده را جمع‌آوری می‌کند.

پیشنهاد مطالعه  کاشت نخ لاغری و امبدینگ

در این روش از کریستال‌های مختلفی استفاده می‌شود که معمولاً از جنس آلومینیوم اکسید یا سدیم بیکربنات هستند.

هیدرودرم ابریژن

هیدرودرم ابریژن روشی جدید است که در آن از کریستال‌ها استفاده نمی‌شود. در این روش از تکنیک افیوژن پوستی همزمان استفاده می‌کنیم. یعنی در آن واحد سلول‌های مرده پوست کنده شده و مواد درمانی ویژه و بسیار مفیدی را به پوست وارد می‌کنیم. هیدرودرم ابریژن باعث تحریک کلاژن سازی و افزایش خونرسانی به پوست می‌شود. یعنی پوست با سرعت بیشتری خوب می‌شود و اثرات جوانسازی به حداکثر ممکن می‌رسند.

کاربردها و فواید میکرودرم ابریژن

هدف از میکرودرم ابریژن، رسیدن به پوستی جوان، نرم، درخشان و یکدست است. مراجعین میکرودرم ابریژن معمولاً برای رفع مشکلات زیر به کلینیک خانه سفید مراجعه می‌کنند:

چین و چروک‌های سطحی و ظریف
شل شدن پوست
ناهماهنگی در رنگ پوست
ناهماهنگی در بافت پوست
خال‌ها و ضایعات قهوه‌ای رنگ ناشی از افزایش سن
لکه‌های تیره‌ای که بعد از درمان آکنه به جا می‌مانند
جای زخم یا اسکار
ملاسما

 


دکتر اردشیر عامری 

اطلاعات بیشتر از متخصص طب سوزنی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان اینجا کلیک کنید


بیشتر بدانید :

درمان ناباروری و نازایی با طب سوزنی

تاثیر طب سوزنی بر افزایش باروری

طب سوزنی و زیبایی پوست

طب سوزنی برای مدیریت درد زایمان

درمان سردردهای تنشی با طب سوزنی

طب سوزنی مکمل دندانپزشکی

پیام بگذارید