کاشت نخ لاغری اصفهان | زیبایی و جوانی با تکنیک مزوبوتاکس

با مزوبوتاکس زیبایی و جوانی را بدست آورید !

مزوبوتاکس جزو جدیدترین روش های زیباسازی پوست صورت به حساب می آید. امروزه روش های متعددی برای جوانسازی و زیباسازی پوست صورت در علم پزشکی تعریف شده است اما این روش با سایر روش های دیگر تفاوت هایی دارد که قصد داریم در این بخش آن را به طور کامل بررسی کنیم.

به طور کلی مزوبوتاکس، یک روش ترکیبی از مزوتراپی و بوتاکس است که برای جوانسازی به پوست تزریق می شود. در این روش علاوه بر جوانسازی پوست، چین و چروک های روی سطح پوست، روی چانه، بالای گونه و… نیز از بین می رود. آیا میدانید چرا؟ به دلیل دوز کمی از بوتاکس که درون مزوبوتاکس وجود دارد. همچنین این میزان بوتاکس علاوه بر برطرف کردن این چین و چروک ها، باعث از بین رفتن لک، جای جوش و چروک های ضعیف صورت نیز می شود.

شاید برایتان جالب باشد که روش هایی مثل لیزر، لایه برداری پوست ، تزریق فیلر، تزریق چربی، لیفت و… هیچ کدام به اندازه مزوتراپی تاثیر ندارند.

به همین علت این روش درمانی امروزه جزو جدیدترین و محبوب ترین روش های جوانسازی پوست به حساب می آید. در این روش بافت و رنگ پوست نیز بهبود پیدا می کند و این موضوع نیز در زیبایی چهره به شدت تاثیرگذار است.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | 
زیبایی و جوانی با تکنیک مزوبوتاکس.

روش انجام مزوبوتاکس

در این روش، تزریق در سطح پوست انجام می شود. برای انجام مزوبوتاکس، مقداری هیالورونیک اسید، کوکتل ویتامین ها، اسید های آمینه، اسید هیالورونیک، عصاره های گیاهی و دوز بسیار کمی از سم بوتولینوم که همان بوتاکس است، به پوست تزریق می شود. با کمک این روش، عیب و نقص های صورت درمان می شود و در مدت کوتاهی بهبود پیدا می کنند.

پیشنهاد مطالعه  آشنایی بیشتر با روش های انجام میکرودرم ابریژن

شما پس از انجام این روش می توانید به انجام کارهای روزمره تان بپردازید و نیازی به استراحت کردن ندارید. این تزریق نه تنها برای پوست صورت، بلکه برای گردن، دکلته و دست ها نیز انجام می شود.

ممکن است بعد از اتمام تزریق کمی احساس درد کنید اما اصلا جای نگرانی نیست. چرا که این درد پس از یک الی دو ساعت کاملا از بین می رود.

مزوبوتاکس چه تاثیری روی پوست می گذارد؟

حتی اگر چهره شما زیبا و جوان به نظر برسد، باز هم ممکن است روی سطح پوست خود چین و چروک های ریز و کوچکی داشته باشید. معمولا این چین و چروک ها در زیر چشم به وجود می آیند.

در واقع نقطه آغازین آنها زیر چشم است و به مرور به قسمت های دیگر صورت نیز می رسد. مزوبوتاکس شاید از جهاتی عملکرد بوتاکس را داشته باشد اما اگر بخواهیم در خصوص تفاوت این دو توضیح مختصری دهیم باید بگوییم در مقایسه با این روش، بوتاکس یک روش سنتی است.

پس از درمان با این روش، پوست شما برای کلاژن سازی تحریک می شود و این تزریق باعث بهبود پوست شما می شود. در نتیجه آن هم مشاهده می کنید که چین و چروک های پوستی از بین رفته اند و شما دیگر از بابت زیبایی و جوانی خود نگرانی نخواهید داشت.

پیشنهاد مطالعه  تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تزریق بوتاکس صورت 

آیا می توان مزوبوتاکس را با درمان های دیگر ترکیب کرد؟

معمولا هر روش جدیدی که به عرصه زیبایی پا می گذارد، سایر روش های رایج را کنار می زند. مزوبوتاکس یک روش جدید برای جوانسازی صورت است.

از این روش برای از بین بردن چین و چروک و خطوط میانی صورت استفاده می شود. در صورتی که پزشک تشخیص دهد برای سایر نواحی دیگر صورت، از روش های رایج دیگر باید استفاده کنید، مشکلی ندارد. اما به طور کلی این روش به تنهایی هم پاسخگوی جوانسازی پوست صورت شما خواهد بود.

نکات قبل و بعد از درمان مزوبوتاکس

برای اینکه از مزوبوتاکس بیشترین و بهترین نتیجه را دریافت کنید، باید یک سری نکات مهمی را قبل و بعد از این درمان در نظر بگیرید. همچنین توجه کردن به نکات مهم و توصیه های پزشک، در رضایت بخشی از نتیجه نهایی بی تاثیر نیست.

اقدامات قبل از انجام مزوبوتاکس شامل موارد زیر می شود :

  • بهتر است تا قبل از اقدام برای درمان با این روش، اگر بیماری خاصی دارید و یا سابقه حساسیت پوستی دارید، آن را با پزشک در میان بگذارید.
  • از یک هفته قبل از درمان با این روش از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
  • از یک هفته قبل از شروع درمان، از مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات خودداری کنید.
  • از رفتن به سونا و یا جکوزی و همچنین لیزر خودداری کنید.
  • قبل از بوتاکس بهتر است تا آفتاب نگیرید.
پیشنهاد مطالعه  مزیت طب سوزنی برای سلامتی

لیفت صورت با نخ اصفهان | تزریق ژل گونه 

اقدامات بعد از انجام مزوبوتاکس به شرح زیر است:
  1. بعد از مزوبوتاکس حداقل تا ۲۴ ساعت از مصرف داروها و مواد غذایی که باعث رقیق شدن خون می شوند، پرهیز کنید.
  2. محل تزریق را ماساژ ندهید.
  3. تا چند ساعت بعد از تزریق دراز نکشید.
  4. از فعالیت های سنگین و شدید بدنی خودداری کنید.
  5. بعد از تزریق، از آرایش کردن و اصلاح کردن صورت خودداری کنید.

 

مطالب پیشنهادی متخصص طب سوزنی اصفهان دکتر اردشیر عامری :

پیام بگذارید