لیفت صورت با نخ اصفهان | نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت

نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت

آیا این صحت دارد که بعد از لیفت صورت باید به پشت بخوابم؟ اگر به پهلو بخوابم چه اتفاقی می افتد؟ با ما همراه باشید تا با ۶ پاسخ نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت را بدانیم :

  •  افرادی که به تازگی لیفت صورت انجام داده اند تا چند هفته بعد از جراحی به کمک چند بالش سر خود را بالا نگه دارند. این کار به کاهش تورم کمک می کند. خوابیدن به پشت تا سه هفته بعد از جراحی ضروری است تا از وارد شدن هرگونه فشار اضافی به صورت جلوگیری شود. پس از آن، من به بیمارانم می گویم که می توانند به پهلو بخوابند. مهم تر از همه، حتماً با جراح خود مشورت کنید چون بهتر از هر کسی از جزئیات جراحی شما مطلع است.
  • ایرادی ندارد بعد از لیفت صورت به پهلو بخوابید. اگر هنگام خواب سر خود را بالا نگه دارید ورم شما کاهش پیدا می کند. اگر در یک طرف بیشتر از طرف دیگر بخوابید ممکن است باعث تورم نامتقارن شود، که مشکل اساسی در بلند مذت ایجاد نمی کند.

لیفت صورت با نخ اصفهان | نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت با نخ

  • شما می توانید به پهلو بخوابید، اما این کار توصیه نمی شود. خوابیدن به پشت، بالا نگه داشتن سر تورم و ناراحتی بعد از جراحی را کاهش می دهد. ما معمولاً توصیه می کنیم که یک الی دو هفته بعد از جراحی، سعی کنید به پشت بخوابید. اگر از یک بالش برای بالا نگه سر، یک بالش زیر زانو و یک بالش در هر طرف استفاده کنید می تواند از غلتیدن شما جلوگیری کند.
  • به طور کلی در مورد خوابیدن هر جراح الویت های خاص خود را دارد. دلیل اینکه بسیاری توصیه می کنند از خوابیدن به پهلو بلافاصله بعد از جراحی خودداری کنید، بخیه ها هستند. اگر سر شما در یک جهت باشد، بخیه های طرف مقابل را می کشد. هنگامی که بخیه ها کشیده می شوند، خوابیدن به پهلو منجر به گشاد شدن و ضخیم شدن جای بخیه ها می شوند. همچنین تورم را در سمتی که رو به پایین است افزایش می دهد؛ اما این مسئله مهمی نیست چون در نهایت از بین می رود. من به بیمارانم توصیه می کنم ۴ تا ۶هفته اول به پشت بخوابند. این کار علاوه بر کاهش تورم، به جلوگیری از بدتر شدن جای بخیه کمک می کند.
پیشنهاد مطالعه  مراحل انجام لیفت با نخ PDO

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | لیفت صورت

  • به شدت توصیه می شود در هفته اول به پشت بخوابید. داشتن بالش زیر دست به شما کمک می کند تا در آن وضعیت بمانید. خوابیدن به پهلو باعث باعث ایجاد فشار طولانی بر روی صورت می شود که روند بهبودی را به خطر می اندازد. قرص های خواب آور می توانند برای خواب راحت به شما کمک کنند.
  • معمولاً ترجیح داده می شود پس از لیفت صورت به مدت ۳ تا ۶ هفته به پشت بخوابید. اگرچه این کار برای برخی افراد بسیار سخت است، اما خوابیدن به پشت و بالا نگه داشتن سر (حدود ۳۰ درجه) بسیار مهم است چون به رفع تورم کمک کرده و از بخیه های اطراف گوش محافظت می کند. علاوه بر این خوابیدن به پهلو می تواند به پوست فشار کرده و در نتیجه ممکن است مشکلاتی در روند بهبود و جریان خون حیاتی پوست ایجاد کند.

لیفت صورت با نخ اصفهاندکتر اردشیر عامری 

پیام بگذارید