لیفت صورت با نخ اصفهان | لیفت صورت با نخ یا تزریق فیلر

لیفت صورت یا فیلر؟ کدام یک بهتر است؟

امروزه تزریق فیلر و لیفت صورت با نخ  از روش های محبوب زیبایی هستند. انتخاب درمان مناسب بین این دو به عوامل مختلفی بستگی دارد. بسیاری از افراد برای جوانسازی صورت به دنبال فیلر هستند. با این حال، برای هر نوع پوست، سن و عمق چین و چروک مناسب نیست. لیفت صورت ممکن است گزینه بهتری باشد.

فیلر برای جوانسازی صورت

فیلرها در دو دسته قرار می گیرند: تزریق بوتاکس و دیسپورت که نوروتوکسین بوده و برای تضعیف ماهیچه هایی که منجر به خطوط پنجه کلاغی و خط اخم می شوند به کار می روند. از طرف دیگر رستیلن، ژوویدرم و پرلن فیلرهایی هستند که برای چین و چروک سطحی مناسب هستند. چین های نازولبیال و خطوط ماریونت چین هایی هستند که بین خط فک تا گوشه دهان تشکیل می شوند.

علاوه بر این شقیقه فرورفته و گونه افتاده نیز با فیلرها درمان می شوند. مشکل این است که فیلرها برای خطوط بسیار عمیق، مانند خطوطی که روی لب های بالایی زنان مسن تشکیل می شوند کارآمد نیستند. در بهترین حالت این دو نوع فیلر ضرورت عمل جراحی را از بین می برند یا به بهتر شدن نتایج جراحی کمک می کنند.

پیشنهاد مطالعه  آشنایی با خصوصیات ژل تزریقی اسکالپترا Sculptra

افراد جوان زیر ۵۰ سال که دچار افتادگی و شلی گونه و پوست گردن نشده اند، برای لیفت صورت کاندید مناسبی هستند. افراد بالای ۵۰ سال نیز که خط فک و پوست گردن آن ها شل شده به درمان مناسب و بادوام تری مانند جراحی لیفت صورت نیاز داند.

لیفت صورت با نخ اصفهان | لیفت صورت با نخ

معایب فیلر

برخی افراد فیلر را به عنوان جایگزینی برای اجتناب از جراحی در نظر می گیرند. در نتیجه بیش از حد فیلر تزریق کرده و ظاهری غیرطبیعی پیدا می کنند. ایده استفاده از حجم بالای فیلر برای بهبود افتادگی پوست به جای جراحی در بین افرادی که جراح نیستند محبوب است. نتایج فیلر باعث برجسته شدن غیرطبیعی گونه ها و اختلال در حالات چهره به دلیل سفتی بافت و تغییر شکل صورت می شوند.

فیلر بسیار گران تر از لیفت صورت است؛ چون برای حفظ نتایج به تکرار تزریق نیاز دارد و با ریسک کبودی و عفونت همراه است. حتی فیلرهای دائمی نمی توانند به طور کامل از این مشکلات جلوگیری کنند و ممکن است منجر به مشکلات دائمی در زیبایی شوند.

پیام بگذارید