جوانسازی صورت با نخ

جوان ماندن و داشتن ظاهر جوان رویای همه انسان هاست. در سال های اخیر این رویا با لیفت صورت با نخ ، بدون نیاز به جراحی به واقعیت تبدیل شده است. لیفت صورت در حقیقت از بخیه زدن زخم ها بعد از جراحی، الهام گرفته شده است. همه ما می دانیم که در اطراف بخیه ها در ناحیه ای که جراحی شده یک بافت سخت به مدت طولانی تشکیل می شود. محققان با نگاه کردن به این بافت سخت متوجه شده اند، در اطراف نخ ها، بافت کلاژن در نتیجه فعالسازی فیبروبلاست افزایش می یابد و در نتیجه هم زخم بهبود می یابد و هم بافت اطراف آن به یک ساختار سفت تبدیل می شود. با توجه به این موضوع، متخصصان زیبایی یک نخ باریک مخصوص جراحی که بتواند واکنش مناسب را نشان دهد را کشف کردند. در کنار این نخ ها همچنین تکنیک هایی را برای وارد کردن سوزن ها در بافت زیر جلدی پوست، ابداع کرده اند. اینگونه اساس متد لیفت صورت با نخ گذاشته شده است.

جوانسازی پوست صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

جوانسازی صورت با استفاده از نخ های مخصوص جراحی که ساخته شده است، انجام می شود. قبل از هرچیز، معاینه صورت شما توسط متخصص پوست لازم است. در این معاینه، واجد شرایط بودن شما برای این روش تعیین می شود. اگر مشکلی وجود نداشته باشد برای درمان چین و چروک، افتادگی پوست و خطوط روی پوست می توان از لیفت صورت استفاده کرد. قبل از لیفت صورت، باید پوست را پاکسازی کرد.

در لیفت صورت می توان از کرم بی حسی موضعی نیز استفاده کرد. تا بی حس شدن کامل ناحیه مورد نظر منتظر می مانیم. نخ PDO  در سوزن های بسیار نازک قرار می گیرد و به نقاط مشخص شده در مناطق مورد نیاز اعمال می شود. این فرایند به فاصله ۱ سانتی متر در ناحیه زیر پوست انجام می شود. پس از قرار دادن نخ ها در نقاط مورد نیاز یه به اصطلاح کاشت نخ ها، تمام نخ ها به ترتیب از طریق کانول های زیر پوست تحت فشار قرار می گیرند. بعد از قرار گرفتن تمام نخ ها در نقاط مورد نیاز، درمان با استفاده از کرم های تسکین دهنده روی پوست کامل می شود.

متخصص طب سوزنی اصفهان | جوانسازی پوست با لیفت صورت با نخ

بعد از جوانسازی صورت با نخ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اکثر بیماران بلافاصله پس از لیفت، به فعالیت های روزانه خود ادامه می دهند. در طول این دوره، دهان نباید بیش از حد باز شود و باید از انجام حرکات اضافه اجتناب کرد. توصیه می کنیم که تا ۳ هفته بعد از لیفت از ماساژ دادن صورت و خوابیدن بر روی صورت اجتناب کنید. به صورت نباید بیش از حد فشار وارد شود. در پایان این ۳ هفته، می توانید قسمت های تحت درمان را به صورت طبیعی حرکت دهید. بعد از لیفت در چند روز اول کمی تورم، قرمزی یا کبودی به طور طبیعی مشاهده می شود و توصیه می شود که از کمپرس یخ برای کاهش این عوارض جانبی استفاده شود. احساس ناراحتی در صورت بیمار در مقایسه با سایر جراحی های جوانسازی پوست، بسیار کم است، اما در هرعمل جراحی زیر جلدی این ناراحتی ها دیده می شود. بعد از عمل ممکن است چند روز اول در محل تحت درمان، خارش خفیف احساس شود. در روز اول پس از عمل، بالا نگه داشتن سر به کاهش تورم کمک می کند.

آیا جوانسازی صورت با نخ یک روش ماندگار است؟

نخیر ماندگار نیست، نخ هایی که در لیفت صورت قرار می گیرند پس از مدتی می تواند توسط سلول های زیر جلدی جذب شود، بنابراین نتایج ماندگار نیستند. ماندگاری نتایج لیفت در هر بیمار متفاوت است. چون که ساختار پوست، ساختار عضلانی، وضعیت هورمونی و سن هر فرد متفاوت است. این معیارها بر ماندگاری نتایج تاثیر می گذارد. با این حال به طور کلی، نتایج آن تا ۲ سال ماندگار است.

مطالب پیشنهادی مرتبط : 

پیشنهاد مطالعه  مراقبت و جلوگیری از چروک دور چشم

پیام بگذارید