متخصص طب سوزنی اصفهان لیفتینگ صورت با طب سوزنی

لیفتینگ صورت با طب سوزنی در چین، انگلستان، فرانسه و آلمان مبحث جدیدی نیست ولی در کانادا و ایران نسبتا تازه است. جای تأسف است که اکثر خانم‌ها آنقدر در مورد جراحی‌های زیبایی برای لیفتینگ پوست و پف دور چشم و یا در مورد تزریق انواع ژل، دیسپورت، بوتاکس، هیالورونیک‌ اسید و… (با وجود تمامی حساسیت‌ها و عوارضی که ایجاد می‌کنند) اطلاعات دارند ولی (به دلیل عدم اطلاع‌رسانی)، از روش‌های بسیار مفیدتر و بی‌ضررتر آگاهی ندارند.

طب سوزنی

در بسیاری موارد اگر اثراتی بهتر نداشته باشد، حداقل اثراتی تقریبا مشابه را با هزینه بسیار کمتر خواهد داشت. لازم است بی‌تعصب بگویم که طب سوزنی در مواردی حتی از نور لیزر (که بسیار بی‌عارضه و بی‌خطر است) نیز پاسخ بهتری دارد. اما سوال اینجاست که آیا همیشه طب سوزنی زیبایی بر درمان‌های دیگر زیبایی ارجح است؟ خیر . اگرچه درمان با لیزر برای پزشک بسیار راحت‌تر و سودمندتر است و طب سوزنی هم نیاز به جلسات مکرر دارد و هم وقت‌گیرتر است ، ولی گاه اثرات شگفت انگیزی دارد که با هیچ روش درمانی دیگر قابل قیاس نیست. از طب سوزنی میتوان برای بهبودافتادگی صورت ،گونه ، غبغب ، لک ، کک و مک ، جوش و حتی رفع چروک‌ها و کاهش چربی پوست استفاده می شود و حدود ۱۰ تا ۲۴ جلسه درمان نیاز است .

نور لیزر نیز برای کلاژن‌سازی و جوان‌سازی پوست مفید است و بیشتر برای پوست‌هایی استفاده می‌شود که مستعد کبودی یا (هماتوم) زیرپوستی بوده یا چربی زیر جلد آن کم است . در سال ۱۹۹۶، طی تحقیقاتی در آمریکا روی ۳۰۰ نفر طب سوزنی زیبایی در ناحیه صورت جهت تاثیر گذاری روی پوست صورت انجام شد. ۹۰ درصد این افراد بعد از یک دوره درمانی احساس بهبودی کرده و از نتیجه کار راضی بودند (یک دوره بین سه تا ده جلسه است) و اظهار داشتند که خاصیت ارتجاعی عضلات صورت‌شان افزایش یافته، نرمی و لطافت پوست‌شان بیشتر شده، چین و چروک‌های پوست کاهش یافته و پوست صورت‌شان گلگون‌تر و به اصطلاح خوش آب و رنگ‌تر شده است.

پیشنهاد مطالعه  علت ریزش مو

لیفتینگ صورت با طب سوزنی

مکانیزم‌های طب سوزنی صورت به طور خلاصه عبارتند از:

۱- چرخش خون و انرژی را در کل بدن بهبود می‌دهد. به همین علت وقتی برای بیماران فقط طب سوزنی روی بدن هم انجام می‌گردد، بعد از چند جلسه صورت شفاف می‌شود. (بدون اینکه روی صورت کاری انجام شود!)

۲- درمان ذهن، جسم و روح را شامل می‌شود. (که این به علت تشرح سروتونین در بدن است که باعث شادی و نشاط می‌شود)

۳- باعث افزایش توان عضلات و خاصیت ارتجاعی پوست صورت می‌گردد.

۴- با فعال کردن مکانیزم‌های مربوط به ترمیم زخم می‌تواند اولا جریان خون در پوست و ثانیا جریان اکسیژن‌رسانی به پوست را افزایش دهد، نفوذپذیری عروق را بالا برده باعث دفع مواد زاید می‌شود.

۵- با کاهش ورمو مایعات اضافه بدن به کاهش ورم در اطراف چشم کمک می‌کند.

۶- بالانس هورمونی ایجاد می‌کند به همین علت معمولا روی ریزش مو، آکنه و گاهی موی زاید موثر است.

۷- به علت افزایش جریان خون و لنف، رطوبت‌رسانی (هیدرودرمی) انجام می‌دهد.

۸- موجب کاهش استرس (که از همه عوامل پاتوژن مهم‌تر است) می‌گردد.

طب سوزنی در چه مواردی کاربرد دارد؟

طب سوزنی در بهبود مواردی مانند خشکی پوست ، چربی بیش از حد پوست ، منافذ باز پوست ، افتادگی صورت و چهره ، رفع غبغب ، شادابی و جوانسازی پوست ، گونه‌گذاری ، چین و چروک و پیری پوست ، لک و کک و مک صورت ، جوش صورت ، ریزش مو و کلا در لیفتینگ پوست موثر است. در مورد پف و تیرگی دور چشم اگر خیلی قدیمی و کهنه نباشد، می‌تواند مفید باشد. در مورد خطوطی که فانکشنال هستند (مثل خط اخم) طب سوزنی می‌تواند موثر باشد؛ به شرط آنکه با تغییر میمیک صورت و یا استفاده از چسب‌های مخصوص انقباض در این عضله به حداقل برسد.

پیشنهاد مطالعه  خوابیدن بعد از لیفت صورت به چه شکل است ؟

روش کار چگونه است؟

برای درمان از سوزن‌های مخصوصی استفاده می‌شود که مویی شکل و با قطر بسیار اندک هستند. بیشتر افراد هنگام کار با سوزن نگرانند؛ اما این نگرانی بی‌مورد است. درد در هنگام آمپول زدن به علت سایز بزرگ تنه و پاره شدن بافت و همچنین، عبور ماده تزریقی در رگ می‌باشد ولی در طب سوزنی سوزن‌ها مویی شکل و به ضخامت تار مو هستند و سوزنکاری معمولا دردناک نیست. از طرفی سوزن‌ها خشک می‌باشند. معمولا در هر جلسه بین ۲۰ تا ۱۰۰ سوزن برای کار صورت برحسب شدت چروک‌ها و پوست بیمار انتخاب می‌شود. همچنین علاوه بر نقاط طب سوزنی نقاط دیگری هم برای این کار انتخاب می‌گردد و گاه برای گونه‌گذاری استفاده از طب سوزنی الکتریکی هم لازم است. سوزن‌های صورت عموما بعد از اینکه کارشان تمام شد خود به خود رها می‌شوند! معمولا بعد از سه الی چهار جلسه اثرات اولیه کار با طب سوزنی که شامل شاداب و روشن شدن پوست می‌باشد، ظاهر می‌شود و بعد از ۷-۸ جلسه اثرات کلاژن‌سازی شامل سفتی، گونه و کاهش عمق چروک‌ها مشخص است. چون کلا برای کلاژن‌سازی ۳ هفته زمان لازم دارد. جلسات دو تا سه بار در هفته و گاه برای مسافرانی که از خارج از کشور یا شهرستان‌ها مراجعه می‌کنند، هر روز قابل انجام است. پس از اتمام جلسات که بین ۱۰ تا ۲۴ جلسه می‌باشد، درمان نگهدارنده به صورت ماهی یک بار انجام می‌شود و به طور معمول و بنا بر تحقیقات انجام گرفته طب سوزنی برخلاف بعضی روش‌ها قابل برگشت نیست! (مانند بوتاکس که بعد از ۳ ماه اثرش را از دست می‌دهد)

پیشنهاد مطالعه  راهکار های طب سنتی برای درمان بیماری پوستی

کلینیک تخصصی درد،زیبایی،درمانی

دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی به روش طب سوزنی

برای اطلاع از آدرس و روزهای کاری  به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

 

پیام بگذارید