متخصص طب سوزنی اصفهان |  فیشیال صورت چه مراحلی دارد ؟

مراحل فیشیال صورت

 فیشیال صورت یک روش درمانی چند مرحله ای است که شامل چندین درمان مراقبت پوستی در یک درمان میشود. گرچه این درمانهای چند مرحله ای در نگاه اول ساده به نظر میرسند، اما اگر با استفاده از بهترین مواد و به بهترین شکل اجرا شوند، نتیجه غیر قابل تصوری به همراه خواهند داشت. این مراحل عبارت هستند از:

  • فیشیال با تمیز کردن صورت با پاک کننده ملایم شروع می شود تا همه کثیفی ها، عرقها و چربی ها از روی صورت به طور کامل پاک شود. در این مرحله کلیه موادی که باعث بسته و خفه شدن منافذ پوست شده اند، به طور کامل از لایه سطحی پوست، پاک می شوند.
  • مرحله بعدی بخارپز کردن است که به مرطوب شدن و شل شدن پوست شما کمک می کند و منافذ پوست برای پاکسازی بهتر را باز می کند.
  • سپس لایه برداری با یک اسکراب برای از بین بردن چربی و جوشهای سرسیاه و و سرسفید شروع میشود.
  • مرحله بعدی ماساژ صورت است. معمولاً در این مرحله از یک کرم مخصوص استفاده می شود. ماساژ آرامش بخش ترین قسمت فیشیال صورت است. در این مرحله تا حدی لیفت پوست صورت انجام شده و باعث میشود که پوست از درون آبرسانی شود.
  • در مرحله بعد از یک ماسک مخصوص به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه استفاده میشود. از این ماسک برای آبرسانی و هیدارته کردن پوست استفاده میشود.
  • سپس نوبت به استفاده از تونر میرسد. تونر باعث میشود که پوست شما عمیقا تمیز شده و pH آن تنظیم شود.
  • در آخر از یک مرطوب کننده سازگار با نوع پوست استفاده می شود. این کرم باعث میشود که رطوبت به صورت عمقی وارد پوست شما شده و آن را آبرسانی کند.

متخصص طب سوزنی اصفهان | مراحل فیشیال

انجام فیشیال صورت به چه کسانی توصیه می شود؟

اکنون که میدانید فیشیال صورت چیست و در چند مرحله انجام میشود، احتمالا این سوال برایتان مطرح میشود که انجام این درمان برای چه گروه سنی مناسب است و چندبار باید انجام شود؟

به طور کلی اکثر مشکلات پوستی، شامل جوش و آکنه از دوران نوجوانی آغاز میشوند. اما بر اساس مطالعات انجام شده، بهتر است که فیشیال صورت از سن ۲۰ سالگی به بعد انجام شود. تا آن زمان، بهتر است که از روشهای درمان خانگی برای پاکسازی پوست استفاده کنید.اگر بین ۱۸-۲۵ سال سن دارید، می توانید برای حفظ خاصیت درخشان و جوانی صورت، برای مناسبت های خاص یا دو ماه یک بار، از این درمان استفاده کنید. اما اگر بیش از ۲۰ سال سن دارید و علائمی همچون پیری زودرس، آکنه هورمونی، لکه های پوستی و … دارید،  فیشیال را به عنوان یک درمان روتین در برنامه داشته باشید. از آنجا که این درمان شامل ماساژ و موادی جهت از بین بردن لکه های پوستی است، انجام آن هر ۱ ماه یا ۳ هفته ۱ بار، قطعا نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت.

مطالب پیشنهادی مرتبط : 

پیشنهاد مطالعه  مزوتراپی و شاداب سازی پوست

پیام بگذارید