آیا طب سوزنی عوارض سرماخوردگی و بدن درد ناشی از آن را تسکین میدهد؟

عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی یا ویروس کرونا و ویروس آنفولانزا اگرچه در ماه‌های سرد سال شایع هستند، اما در تمام طول سال قابل ابتلا اند. علائم معمول این عفونت‌ها عبارتند از سردرد، سرفه، گلودرد، گرفتگی و آبریزش بینی و بدن درد. در حالی که علائم سرماخوردگی می‌تواند برای چند روز احساس بدی در شما ایجاد کند، علائم آنفولانزا می‌تواند شما را برای چند روز تا چند هفته کاملاً بیمار کند.

 تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تسکین عوارض سرماخوردگی

طب سوزنی قرن‌هاست است که برای کمک به تقویت سیستم ایمنی و دفع بیماری استفاده می‌شود. عملکرد آن در تحریک سیستم ایمنی انواع سرماخوردگی و آنفولانزا را به طور موثر درمان کرده و به بهبودی سریع و بدون عوارض جانبی کمک می‌کند. چندین مطالعه بالینی نشان داده‌اند که طب سوزنی عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی را کاهش می‌دهد و دوره بیماری را کوتاه می‌ کند.

طب چینی سرماخوردگی و آنفولانزا را به عنوان تهاجمات بیماریزا در نظر می‌گیرد. که به راحتی می‌توان آنها را با استفاده از نقاط درمانی و گیاهان خاص دفع کرد. اگر در مراحل اولیه، به ویژه در چند ساعت اول شروع علائم، تشخیص داده شود، طب سوزنی، داروهای گیاهی و چی‌گونگ می‌تواند در از بین بردن عوامل بیماریزا بسیار موثر باشد.

پیشنهاد مطالعه  میکرونیدلینگ راهی برای درمان جای جوش

لیفت صورت با نخ اصفهان | درمان سرماخوردگی

هنگامی که بیماری فراتر از مراحل اولیه پیشرفت کرد، می‌توان از طب چینی به عنوان تسکین علائم و درمان کمکی استفاده کرد. طب سوزنی شناخته شده‌ترین روش طب سنتی چینی است. که طی آن سوزن‌های نازک و استریل در نقاط خاص بدن برای تسکین درد یا درمان بیماری کاشته می‌شود. طب سوزنی واکنش‌های خودبه‌خودی را در بدن ایجاد می‌کند. و مطالعات علمی اثربخشی آن را برای درمان التهاب، درد، افسردگی و بسیاری از اختلالات دیگر ثابت کرده‌اند.

متخصص طب سوزنی اصفهان

پیام بگذارید