عوارض معمول تزریق ژل

عوارض معمول تزریق ژل در صورت عبارت است از:

  • کبودی خفیف اطراف محل تزریق: این اثر معمولاً پس از دو تا سه روز برطرف می‌شود و در این مدت می‌توان آن را با آرایش پوشاند.
  • ورم کردن ناحیه‌های تزریق شده: ورم معمولاً خفیف است و پس از گذشت ۴۸ تا ۷۲ ساعت دیگر جلب توجه نمی‌کند.
  • بی‌حسی ناحیه‌های تزریق شده یا بخش‌هایی از صورت: اکثر ژل‌ها حاوی مقداری داروی بی‌حسی است، به همین دلیل بیمار پس از تزریق با بی‌حسی بخشی از صورت مواجه می‌شود. اثر دارو پس از دو تا سه ساعت از بین می‌رود و حس به صورت برمی‌گردد.
  • قرمزی پوست: قرمز شدن پوست معمولاً پی‌آمد تزریق، ماساژ شدید و واکنش خفیف پوست است. قرمزی پوست پس از دو تا سه روز برطرف می‌شود.
  • جابجا شدن ژل: ژل تزریق شده به مرور زمان از نقطه اولیه حرکت می‌کند.
  • ژل در موارد نادر برجستگی‌هایی را زیر پوست ایجاد می‌کند: این عارضه باید با مصرف دارو یا انجام جراحی درمان شود.
  • ژل در موارد نادر باعث گرفتگی رگ می‌شود: این عارضه مرگ بافت، نابینایی دائم یا آمبولی ریه را در پی دارد.

دوران بهبود

زمان درمان به محل درمان و نوع ژل بستگی دارد و از سی دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد؛ به همین نحو دوران بهبود نیز از چند ساعت تا چند روز متغیر است. بااین حال اکثر بیماران می‌توانند بلافاصله پس از تزریق ژل و بوتاکس در محل کار حاضر شوند.

پیشنهاد مطالعه  فرآیند و بهبود پس از لیفت صورت

ماندگاری نتایج

ماندگاری نتایج تزریق ژل به نوع فراورده، ناحیه درمان و خود بیمار بستگی دارد. در کل هر چه ژل غلیظ‌تر باشد و عمیق‌تر تزریق شود، ماندگاری اثر آن بیشتر خواهد بود؛ البته این قاعده همواره صادق نیست. برای حفظ نتیجه کافی است که درمان را تکرار کنید، البته جراح مقدار ژل و روش تزریق آن را در صورت لزوم تغییر می‌دهد تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید.

ماندگاری اثر ژل‌های بر پایه هیالورونیک اسید (HA) از بقیه ژل‌ها کوتاه‌تر است و به همین دلیل این ژل غالباً به بیمارانی توصیه می‌شود که برای اولین بار این درمان زیبایی را انجام می‌دهند. اثر این نوع ژل‌ها پس از ۶ تا ۱۸ ماه از بین می‌رود. اثر تزریق در لب کوتاه مدت‌تر از تزریق در خط خنده است. بعضی فیلرهای HA، مانند ولوما،ماندگاری طولانی‌تری دارند، اما کاربرد آنها محدود به ناحیه‌های خاصی مانند گونه‌ها است.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | دکتر اردشیر عامری

ماندگاری ژل‌های سنتزی بیشتر است، چون این ژل‌ها توسط بدن جذب نمی‌شود. بنابراین ژل‌های سنتزی انتخابی مناسب برای بیمارانی است که از انجام درمان و نتیجه آن مطمئن‌اند. درهر حال باید بدانید که نتیجه تزریق این نوع ژل تا چندین سال روی صورت‌تان باقی خواهد ماند، پس حتماً به متخصص مجرب تزریق زل و بوتاکس مراجعه کنید که سبک کار ایشان را می‌پسندید و دیدگاه‌شان درباره زیبایی صورت با شما یکی است.‌

پیشنهاد مطالعه  از بین بردن خط اخم

 

مطالب آموزنده :

پیام بگذارید