کاشت نخ لاغری اصفهان | عوارض امبدینگ

عوارض احتمالی امبدینگ

عوارض امبدینگ | سوزن‌های استفاده شده در طب سوزنی امبدینگ ، سوزن‌های بسیار نازک‌تر از تصور بیمار هستند و در اکثر موارد درد ندارند. سوزن‌های طب سوزنی دارای طیف گسترده‌ی سایزبندی هستند. این سوزن‌ها دارای عارضه‌ی خاصی نیستند. ممکن است بعضی از سوزن ها کبودی مختصری در زیر پوست ایجاد کنند که در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت برطرف می‌شوند. در روش کاشت نخ یا همان امبدینگ از نخ‌هایی استفاده می‌شود که در جراحی استفاده میشود.

جنس نخ امبدینگ مانند بعضی از نخ‌های بخیه طوری است که قابل جذب می‌باشد و مشکلی برای افراد به وجود نمی‎‌آورد. به صورت کلی امبدینگ دارای عارضه‌ی خاصی نیست مگر اینکه این شیوه درمانی در حضور پزشک متخصص امبدینگ صورت نگیرد. عوارض امبدینگ به مواردی نظیر درد یا کبودی مربوط می‌شود که بسیار نادر است. به نوعی می‌توان این عمل را بدون عارضه دانست اما برای این که بدانید چه کسانی بهتر است از روش کاشت نخ یا کت گوت استفاده نکنند.

در مورد امبدینگ سوزن‌ها کمی درشت‌تر و دارای لومن بزرگتری است. بنابراین ممکن است از محل سوزنی که برای امبدینگ استفاده می‌شود یک تا دو قطره خون خارج شود. افرادی که سابقه‌ی حساست به نخ‌های بخیه دارند ممکن است این حساست در امبدینگ هم برایشان تکرار شود. همچنین به ندرت در بعضی افراد واکنش‌های التهابی، آلرژیک و یا عفونت دیده شده است. 

کاشت نخ لاغری اصفهان | کاهش وزن و لاغری با کاشت نخ

عوارض معمول و غیر معمول امبدینگ

اما به طور کلی عوارض امبدینگ شامل دو دسته می‌شوند:

عوارض معمولی (normal reaction): عوارض معمول (که البته در تعداد کمی دیده می شود) شامل: احساس گرما، درد خفیف، سوزش محل سوزن ها، قرمزی مختصر، کبودی محل و… می باشد. این موارد کمتر از ۴۸ ساعت طول می‌کشند و پس از آن برطرف می‌شوند. عوارض معمولی نیاز به اقدام درمانی خاصی ندارند.

عوارض غیر معمول (abnormal reaction): عوارض غیر معمول شامل: تب، درد شدید، تورم، قرمزی و گرمای زیاد در محل سوزن‌ها، خروج چرک، خروج نخ‌های کاشته شده و… می‌باشد. این عوارض در کمتر از ۵% بیماران دیده شده است و نیاز به مداخله درمانی دارد. 

کاشت نخ لاغری اصفهان | عوارض امبدینگ و کاشت نخ لاغری

بیشتر بخوانید :

پیشنهاد مطالعه  تاثیر طب سوزنی بر روی سندرم خستگی مزمن

پیام بگذارید