عدم تقارن صورت و درمان آن | متخصص طب سوزنی اصفهان

عدم تقارن صورت و درمان آن

در بیشتر موارد، نامتقارن بودن اجزای مختلف صورت نسبت به یکدیگر نیازی به هیچ گونه درمان یا مداخله پزشکی ندارد. در بسیاری از موارد، چهره‌های نامتقارن جذابیت و زیبایی نسبی فرد را کاهش می‌دهند و موجب کم شدن اعتماد به نفس افراد می‌گردند. اگر شما نیز از نامتقارن بودن صورت خود ناراحت هستید، می‌توانید از برخی روش های زیبایی که به تازگی در صنعت مد و زیبایی معرفی شده‌اند و بازخوردهای مثبت زیادی داشته‌اند کمک بگیرید. این روش‌ها به دو نوع تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم می‌شوند که ماندگاری نوع غیر تهاجمی آن نیمه دائمی می‌باشد و بعد از چند ماه اثراتش از بین می‌رود. در حالت کلی شما می‌توانید از گزینه های درمان عدم تقارن صورت در کلینیک پوست و مو هلیا استفاده کنید که در زیر به برخی از موثرترین آن‌ها در اصلاح عدم تقارن صورت اشاره می‌شود.

اصلاح تقارن صورت با تزریق چربی

تزریق یک پرکننده طبیعی مانند چربی بدن خود افراد به صورت می‌تواند تا حد بسیار زیادی ظاهر نامتقارن صورت را اصلاح نماید. استفاده از چربی برای درمان عدم تقارن که نتیجه عدم تعادل بافت یا ضعف عضلات است، یک گزینه بسیار ایمن است که با توجه به طبیعی بودن سلول‌های چربی، منجر به واکنش آلرژیک نخواهد شد. نکته قابل توجه این است که اصلاح تقارن صورت با تزریق چربی برای همیشه دوام نخواهد داشت و در نهایت اثرات ناشی از آن کمرنگ خواهد شد. برای انجام این روش، یک پزشک ابتدا ناحیه‌ای از بدن که دارای حجم چربی کافی و مناسب است را انتخاب می‌کند و بعد از انجام بی حسی موضعی با استفاده از یک سوزن مخصوص لوله‌ای بلند و نازک اقدام به استخراج چربی می‌کند. معمولا برای اصلاح تقارن صورت از روش نانوفت استفاده می‌شود که در کلینیک هلیا توسط دکتر حمیدرضا خراسانی با بالاترین کیفیت انجام می‌گیرد. سپس این چربی بعد از پالایش، به نقاط مورد نظر تزریق می‌شود.
عدم تقارن صورت و درمان آن | متخصص طب سوزنی اصفهان

اصلاح تقارن صورت صورت با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش‌های مطمئن و پرطرفدار در قرینه سازی صورت است. این ماده که سم باکتری بوتولینوم است، به عنوان یک ماده درمانی ایمن از طرف سازمان جهانی غذا و دارو (FDA) مورد تایید قرار گرفته است. این روش نتایج قابل پیش بینی و ایمنی را ارائه می‌دهد، عوارض جانبی کمی دارد و تا به الان با رضایت حداکثری زیباجویان همراه بوده است. بنابراین می‌توان با خیال راحت جهت اصلاح تقارن صورت از آن استفاده نمودو تزریق دوز کمی از سم بوتولینوم (بوتاکس) با یک برند استاندارد، به نواحی خاص صورت که دچار افتادگی و عدم تقارن است.
باعث شل شدن موضعی عضلات آن قسمت‌ها می‌شود. و در نهایت با استفاده از تجربه و مهارت پزشک آموزش دیده منجر به کاهش نامتقارن بودن نواحی مورد نظر می‌شود. ماندگاری اثرات ناشی از تزریق سم بوتولینوم تقریباً سه الی چهار ماه خواهد بود. عوارض ناشی از این متد زمانی چشمگیر می‌شود. که تزریق آن توسط یک فرد بی تجربه و غیر پزشک در یک مرکز نامعتبر انجام گیرد. برای تزریق بوتاکس ابتدا یک برند استاندارد انتخاب شده و بوتاکس توسط یک آمپول با سوزن بسیار نازک و کوچک بدون احساس هیچگونه دردی تزریق می‌شود. قبل از تزریق بوتاکس نیز می‌توان از بی حسی‌های موضعی مانند زایلاپی یا لیدوکائین استفاده کرد.

نحوه تزریق بوتاکس برای عدم تقارن صورت

تزریق در مناطق مختلف انجام می شود تا عضلات مورد نظر را هدف قرار دهید. درمان ممکن است حداقل پنج تا پانزده دقیقه طول بکشد. همچنین ممکن است در محل تزریق چند برآمدگی کوچک در پوست داشته باشید اما در زمان ترک مرکز از بین خواهید رفت.
همچنین ممکن است دچار کبودی شوید که طی ۲۴-۴۸ ساعت برطرف می شود. سرانجام به شما دستورالعمل هایی داده می شود. که در ۲۴ ساعت آینده چه کنید و چه نکنید. این می تواند از یک انژکتور تا انژکتور دیگر متفاوت باشد. معمول است که به مدت ۷-۱۰ روز نتایج کامل و نهایی خود را مشاهده نکنید.

چگونه می توان عدم تقارن صورت را با بوتاکس اصلاح کرد؟

اصلاح عدم تقارن صورت می تواند از طریق چندین راه انجام شود. و بیشتر به این نکته بستگی دارد که علت عدم تقارن و شدت عدم تقارن آن چه میزان است. با بررسی وضعیت فرد، جراح پلاستیک می تواند با تعیین میزان این عارضه مشخص کند. که پرکننده های پوستی مانند بوتاکس مناسب است. یا نیاز به عمل جراحی است. اگر عدم تقارن مربوط به بافت نرم جزئی باشد. ممکن است یا بوتاکس یا یک پرکننده پوستی یک درمان مناسب باشد. این درمان های غیر تهاجمی پوستی برای بیمارانی که میزان نامتقارنی کمی دارند، ایده آل هستند و مایل به انجام تغییر مداوم در چهره خود نیستند.
از پرکننده های بوتاکس برای اصلاح عدم تقارن در نواحی مانند لب ها، گونه ها، فک و چانه استفاده می شود. و ظاهری هماهنگ تر و جذاب تر به شما می بخشد. گزینه های جراحی وقتی عدم تقارن صورت شدیدتر باشد. و مشخص شود معالجه غیر جراحی مانند بوتاکس نامناسب است، توصیه می شود.

تزریق بوتاکس برای درمان عدم تقارن صورت همیشه دوام دارد؟

متاسفانه، اینطور نیست. سرانجام، کارکرد نوروتوکسین از بین می رود. و اعصاب دوباره قادر به ارسال آن سیگنال ها به عضلات برای شروع کار یا انقباض خواهند بود. به طور کلی، نتایج تزریق بوتاکس ۳-۴ ماه طول می کشد. مطمئناً بیمارانی وجود خواهند داشت. که این بازه زمانی برای آنها بیشتر و بین ۴-۶ ماه یا کوتاه تر و حدود ۲ ماه باشد.
همچنین معمول است تزریق برای بار اول دوام نداشته باشد. اما ممکن است بعد از درمان دوم نتایج ماندگاری بیشتری داشته باشند. هر کس یک تجربه منحصر به فرد در این زمینه دارد و ممکن است نتایج با توجه به شرایط فردی متفاوت باشد.
پیشنهاد مطالعه  تکنیک مزوتراپی و دانستنی های آن

پیام بگذارید