متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی گوش چگونه کار می کند ؟

طب سوزنی چگونه کار می کند ؟

در طب سنتی چینی (TCM) طب سوزنی مبتنی بر این تئوری است که سلامتی شما به جریان انرژی در بدن شما بستگی دارد. این انرژی در مسیرهای نامرئی ، که به عنوان نصف النهار شناخته می شوند و در سراسر بدن یافت می شود حرکت می کند. طبق گفته TCM ، یک مسیر مسدود یا مختل شده می تواند تأثیر منفی بر سلامت جسمی و روانی شما بگذارد. طب سوزنی قصد دارد با برطرف کردن هرگونه انسداد یا اختلال ، جریان انرژی را بازیابی کند. طب سوزنی سنتی این کار را با هدف قرار دادن نقاط یافت شده در بدن از جمله گوش های شما انجام می دهد. افراد برای مقابله با طیف وسیعی ازمشکلات از طب سوزنی گوش استفاده می کنند ، از جمله:

  1. درد مزمن بخصوص کمردرد
  2. میگرن
  3. اضطراب
  4. بیخوابی
  5. عوارض جانبی سرطان و شیمی درمانی
  6. کاهش وزن
  7. افسردگی
  8. مشکلات گوارشی
  9. آلرژی

بیشتر بخوانید : موفق ترین درمان سردرد میگرنی با استفاده از طب سوزنی

متخصص طب سوزنی اصفهان | از آریکولوتراپی چه می دانید ؟

شواهد محدودی وجود دارد مبنی بر اینکه طب سوزنی گوش می تواند به تنهایی شرایط سلامتی را درمان کند. با این حال ، تحقیقات امیدوار کننده ای وجود دارد که نشان می دهد این امر می تواند برای طیف وسیعی از مشکلات سلامتی ، به ویژه هنگامی که با سایر درمانها همراه باشد ، مفید باشد.

پیشنهاد مطالعه  درمان چاقی ، کاهش سایز و وزن با کاشت نخ

مسکن درد

یک تحقیق در سال ۲۰۱۷ ، ۱۰ مطالعه در مورد طب سوزنی گوش برای تسکین درد را بررسی کرد. نتایج این مطالعات نشان می دهد که طب سوزنی در هنگام استفاده در ۴۸ ساعت بعد از شروع درمان می تواند درد را تسکین دهد. با این وجود ، نویسندگان بر لزوم تحقیقات با کیفیت بیشتر برای حمایت از این یافته ها تأکید کردند.

بهبود اختلال

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد استفاده از طب سوزنی گوش برای کمک به اختلالات کاربرد دارد. یک منبع پژوهشی در سال ۲۰۱۷ ، ۱۰۰ نفر را در برنامه های درمانی که تحت این عمل قرار گرفتند ، بررسی کرد.

کسانی که حداقل دو جلسه طب سوزنی دو بار در هفته در طول درمان داشته اند، گزارش دادند که پس از ۳ و ۶ ماه افزایش کیفیت زندگی ، افزایش انرژی و مصرف کمتر الکل را تجربه کرده اند.

متخصص طب سوزنی گوش اصفهان 

پیام بگذارید