نقاط طب سوزنی پا

نقاط طب سوزنی پا نیز همانند نقاط طب سوزنی است که در رفلکسولوژی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به جز این که در طب سوزنی از سوزن‌ها برای ایجاد این نقاط استفاده می‌کند. این نقاط که در طب سوزنی استفاده می‌شوند پیوندهایی به اندام‌های حیاتی بدن ما دارند که کلید بهبود سلامت انسان است. نقاط طب سوزنی در پا شامل سایر نقاط بدن می‌باشد.

طب سوزنی برای درمان مشکلات پا

  •  درد پا

ممکن است این یک درد خفیف پا ناشی از ایستادن یا راه رفتن طولانی مدت باشد، یا به دلیل یک درد مزمن جدی باشد، طب سوزنی نقش خود را در درمان موثر درد اثبات کرده است.

متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی پا

  •  درد مچ پا

طب سوزنی برای دردهای مچ پا بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل مزایای شگرف و فوق العاده‌ای که برای مشکلات مختلف مچ پا ایجاد می‌کند و باعث رفع دردهایی مانند آرتروز مچ پا ، تاندونیت، رگ به رگ شدن و حتی تورم مچ پا می‌شود و در این مورد بازخورد مثبت دریافت کرده است.

  •  برای درد پاشنه

تحمل درد پا و مچ پا بسیار سخت است و اگر درد پاشنه پا نیز به آن اضافه شود، واقعاً ناامید کننده است زیرا نمی‌توانید کار زیادی انجام دهید و می‌تواند شما را از انجام فعالیت‌های روزانه خود باز دارد یا حتی به میزان قابل توجهی برنامه‌های شما را مختل کند. پلانتار فاشیلیتیس یک بیماری درد پاشنه است که به درمان طب سوزنی پاسخ خوبی می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه  چه سردرد هایی با طب سوزنی درمان می شوند؟

درمان خار پاشنه با طب سوزنی

متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان خارپاشنه با کمک طب سوزنی

در اولین جلسه طب سوزنی چه انتظاری باید داشته باشم؟

در اولین جلسه، پزشک شما سوالات مفصلی در مورد تاریخچه سلامتی شما خواهد پرسید، پالس‌های مچ دست شما را بررسی می‌کند و نگاهی به زبان شما خواهد کرد (بررسی پالس و نگاه به زبان از روش‌های تشخیصی سنتی است و به پزشک متخصص طب سوزنی  اجازه می‌دهد تا از عدم تعادل بدن شما مطلع شود). پزشک برنامه درمانی شما را تعیین کرده و آنچه که از جلسات طب سوزنی انتظار می‌رود را توضیح می‌دهد.

پزشک به شما اطلاع می‌دهد که بهترین موقعیت و مناطقی که آنها در طول درمان نیاز دارند، چیست. شما به پشت دراز می‌کشید و احتمالاً ملافه روی پاهایتان و هر ناحیه‌ای که سوزن نیست را می‌پوشاند.

سپس پزشک اتاق را ترک می‌کند . تا به شما اجازه دهد راحت روی میز درمان دراز بکشید، طبق راحتی شما دسترسی به نقاط خاصی از طب سوزنی تعیین می‌شود. اگر احساس ناراحتی دارید، به پزشک خود اطلاع دهید و آنها سوزن را با توجه به راحتی شما تنظیم می‌کنند.

پیام بگذارید