طب سوزنی و درد آرنج | متخصص طب سوزنی اصفهان

بررسی طب سوزنی و درد آرنج

آرنج تنیس بازان:

آرنج تنیس بازان در واقع یک واژه برای توصیف درد سمت خارج آرنج میباشد. این علایم در غیر ورزشکاران شایع تر از ورزشکاران است . بیشترین شیوع آن بین ۳۰ تا ۵۰ سالگی می باشد و در هر دو جنس به یک نسبت شیوع دارد . حرکات شدید مکرر و قوی مچ دست , انگشتان و همچنین شغلهایی نظیر نجاری ، لوله کشی و کارهایی مثل خردکردن گوشت و سبزیجات، موجب ایجاد درد در عضلات مربوطه می شوند . بروز علایم تدریجی است.

آرنج تنیس بازان ممعولا خود را به صورت شروع تدریجی درد در ناحیه آرنج نشان می دهد که بعد از فعالیتهای خاصی ایجاد می شود هرچند گاهی اوقات شروع درد ناگهانی است . با پیشرفت بیماری درد دائمی می شود و گاهی می تواند با خواب تداخل نماید.درد می تواند از قسمت بیرونی آرنج به قسمت بیرونی ساعد و مچ هم انشار یابد فعالیتهایی که باعث درد می شوند انهایی هستند که مستلزم باز و بسته کردن دست ، خم و راست کردن مچ یا چرخش مکرر ساعد هستند.

 

طب سوزنی و درد آرنج | متخصص طب سوزنی اصفهان

اعمم از فعالیتهای ورزشی و شغلی . قسمت بیرونی آرنج در لمس حساس و دردناک است. حرکت های تکرار شونده در مچ شامل بازی تنیس، قفل کردن، استفاده بیش از حد از چکش یا پیچ گوشتی، نقاشی کردن یا هر فعالیتی که به حرکت زیاد آرنج و باز و بسته کردن آن نیاز دارد، می تواند باعث آرنج تنیس بازان شود.

پیشنهاد مطالعه  عوارض جانبی تزریق بوتاکس در ناحیه دور چشم

فعالیت های ورزشی که علایم این بیماری را ایجاد می کنند شامل ورزش های پرتابی ، شنا و گلف نیز می تواند عامل آن باشد و این گروه افراد بیشتر در معرض خطر این بیماری هستند .

طب سوزنی و درد آرنج :

طب سوزنی به راحتی درد ارنج را کنترل میکند .باید یادآور شد که فقدان پدیده التهابی قسمت از دلیل بیماری است به همین دلیل ما از طب سوزنی جهت ایجاد التهاب کمک میگیریم تا پدیده التهابی فعال گردد و به دنبال ان خودبخود ترمیم فعال میشود. معمولا جهت کنترل درد سریعتر از طب سوزنی گوش هم کمک میگیریم .
افرادی که همکاری خوبی داشته باشند و بیماری زمینه ای مثل دیابت , کم خونی و .. نداشته باشند بایدطی ده جلسه کاملا خوب شوند.

البته درد آرنج میتواند منشا گردنی نیز داشته باشد که ان نیز نیاز به بررسی بیشتر دارد.

| پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان |

بیشتر بدانید :

طب سوزنی در درمان درد مفاصل و آرتروز

ماسک‌های ترکیبی برای درمان افتادگی پوست

کمک به کاهش وزن با طب سوزنی

پیام بگذارید