آیا همیشه طب سوزنی به تنهایی نتیجه مطلوب را به دنبال خواهد داشت؟

در ارائه هر درمانی همیشه نتیجه قطعی وجود ندارد و هیچ گاه هر دو بیماری شبیه هم نیستند. از آن جایی که هر فرد درد متفاوتی را تجربه می کند و دلیل و منشا درد زانو در همه افراد یکسان نیست، کاربرد طب سوزنی درمان درد زانو نیز همیشه برای همه افراد به صورت یکسان تجویز نمی شود.

از این رو با توجه به میزان درد و دلیل آن ممکن است پزشک به ترکیب طب سوزنی با روش های دیگر اتکا کند یا این که به تنهایی از این روش استفاده نماید. برای مثال در زمینه هایی طب سوزنی را با تکنیک الکترونی نیز ترکیب کرده و از الکتروطب سوزنی استفاده می کنند.

در برخی مواقع طب سوزنی به همراه درمان های ترکیبی دیگر برای بیماران تجویز می شود. برای مثال همراه با طب سوزنی از دیگر دارو های مسکن و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی نیز استفاده می شود. در برخی موارد فیزیوتراپی یا تزریق نیز با درمان طب سوزنی به کار برده می شود.

در نهایت با توجه به مطالبی که در بالا به آن اشاره شد، موضوعی که اهمیت دارد درمان درد زانو است به طریقی که درمان بیش ترین کارایی را برای افراد و فعالیت های روزانه ان ها به همراه داشته باشد. در این زمینه روش های درمانی متفاوت است.

متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان درد زانو

طب سوزنی از جمله روش های درمانی است که به صورت کلی برای تسکین درد کاربرد زیادی در علم پزشکی دارد. از این رو شاید بتوان آن را به عنوان روشی مناسب برای درمان درد زانو در نظر گرفت. البته که نتایج نهایی به شرایط بیمار بستگی دارد.

اما اگر طب سوزنی را به عنوان روش درمانی تان انتخاب می کنید در نظر داشته باشید که حتما به توصیه های پزشک متخصص طب سوزنی  در خصوص طول دوره درمان تان دقت کافی را داشته باشید و حتما برای کسب نتایج مطلوب تمامی جلسات را به صورت کامل پشت سر بگذارید.

 

پیشنهاد مطالعه  10را برای کاهش چین و چروک پیشانی

بیشتر بخوانید : 

پیام بگذارید