متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان طب سوزنی فلج صورت

درمتن سندرم خستگی مزمن با طب سوزنی امکان پذیر می شود .

سندروم خستگی مزمن یعنی خستگی‌ای است که با استراحت رفع نمی‌شود. طب سوزنی با تحریک سیستم عصبی، باعث آزاد شدن نوروترانسمیترها می‌شود. که با تحریک برخی نقاط بر نواحی مغز باعث کاهش حساست به درد و استرس می‌شود.
طب سوزنی برخی علائم سندرم خستگی مزمن، مانند درد اسکلتی عضلانی، سردرد، بی‌خوابی، خستگی و افسردگی را از طریق مکانیسم‌های زیر تسکین می‌بخشد:

  • تحریک اعصابی که در عضلات و سایر بافت‌ها قرار دارند و موجب آزاد شدن آندورفین‌ها و سایر فاکتورهای نوروهومورال(عصبی هورمونی) می‌شود و پردازش درد در مغز و نخاع را تغییر می‌دهد.
  •  تحریک نورون‌های اوپیودرژیک که موجب افزایش غلظت بتا اندورفین و تسکین درد می‌شود.
  • کاهش التهاب از طریق افزایش فاکتورهای ایمنی و عروقی
  •  کاهش سفتی عضلات و بهبود حرکت مفاصل با افزایش جریان خون موضعی که منجر به کاهش تورم و درد می‌شود.
  • بهبود کیفیت خواب از طریق افزایش ترشح ملاتونین آندوژن شبانه

بیشتر بدانید : ۱۰ جنبه‌ی مهم از طب سوزنی برای کاهش وزن

سندروم خستگی مزمن در جهان مدرن امروز بسیار شایع می باشد. در تحقیقی که اخیرا در کلینیک ها و بیمارستانهای بریتانیا انجام گردیده نشان داده شده است که افرادی که به مدت ۴ سال مبتلا به سندروم خستگی مزمن بوده اند علایم ضعف حافظه، تورم غدد لنفاوی، گلودرد، دردهای عضلانی، دردهای مفصلی، سردرد و خستگی را تجربه کرده اند. پزشکان معتقدند که این سندروم بر اثر ویروسی که سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد ایجاد می شود.

متخصص طب سوزنی اصفهان |تاثیر طب سوزنی بر روی سندرم خستگی مزمن

در طب مدرن، هیچ درمان موثر شناخته شده ای برای سندروم خستگی مزمن وجود ندارد. در تحقیقی که بر روی تعدادی از بیماران مبتلا به این سندروم که تحت درمان با طب سوزنی قرار داشتند صورت گرفته، مشخص شد که بیش از ۵۰ درصد آنها بهبود قابل توجهی پیدا نموده اند (بویژه در مورد ضعف حافظه و افسردگی آنها اثرات مطلوبی دیده شده است).

بطور کلی عقیده بر این است که طب سوزنی با تحریک سیستم عصبی باعث ترشح بعضی از نوروترانسمیترها (مولکولهای پیغامبر عصبی شیمیایی) می شود. نشان داده شده است که تحریک بعضی از نقاط در طب سوزنی باعث میگردد که در قسمتهایی از مغز که مسئول کاهش حساسیت به درد و استرس هستند اثر گذاشته و باعث آرامش هر چه بیشتر فرد گردد.

متخصص طب سوزنی اصفهان 

پیشنهاد مطالعه  کاربرد مزوژل چیست؟

پیام بگذارید