متخصص طب سوزنی اصفهان | سردرد خوشه ای را با طب سوزنی درمان کنید :

طب سوزنی و سردرد خوشه ای

سردرد خوشه ای | در طب سنتی، اعتقاد بر این است که در بدن هر فردی، نیرویی حیات‌بخش به نام “چی” وجود دارد و اگر مانعی در مسیر این جریان انرژی قرار بگیرد، درد و بیماری اتفاق میافتد؛ بنابراین با وارد کردن سوزنهای نازک به سطح پوست، با تحریک نقاط عصبی باعث از بین رفتن درد و در ادامه، درمان بیماری خواهد شد.

یکی از مهمترین ویژگیهای طب سوزنی بهبود بیماریهایی است که درمان قطعی ندارد و از آن جایی که برای درمان سردرد خوشه ای راهی همیشگی وجود ندارد، طب سوزنی میتواند مسکنی برای درد و راهکاری جهت رهایی از این بیماری باشد.

از منظر طب سوزنی، تمامی دردها و ناراحتی های انسان به جهت انرژیهای منفی است که در بدن به وجود میآید. درد و بیماری، همان مانعی است که جریان انرژی و تعادل بدن را به هم میریزد. در درمان سردرد خوشه ای، سوزنها را به نقاط خاصی از بدن که غنی از اعصاب است، فرو میکنند. سوزنها با تحریک عصب، باعث آزاد کردن اندورفین میشوند و درد سر تسکین مییابد. در ادامه، با تحریک سیستم ایمنی و گردش خون، باعث از بین رفتن بیماری و بهبود همیشگی سردرد میشوند.

 لیفت صورت با نخ اصفهان | طب سوزنی و سردرد خوشه ای

طب سوزنی به عنوان روشی تأیید شده و بدون عوارض، میتواند با تحریک نقاط اعصاب علاوه بر تسکین درد، عامل درد را نیز از بین ببرد. طب سوزنی با متعادل کردن انرژی بدن، باعث بهبود بیماریهایی میشود که هنوز درمانی قطعی برای آنها یافت نشده است.

پیشنهاد مطالعه  پاسخ به سوالات پر تکرار به لیفت صورت

شاید بتوان گفت، همه ما در طول زندگی حداقل یک‌بار سردرد را تجربه کردهایم. دردی که ممکن است تمام یا قسمتی از سر را درگیر سازد و فرد را از انجام فعالیت روزمره، ناتوان کند. سردرد، مانند بیماریهایی دیگر انواعی دارد و یکی از نادرترین و دردناکترین آنها، سردرد خوشه ای یا کلاستر است. اختلالی که با حمله‌های یک‌طرفه و بسیار دردناک همراه است. با اینکه مدت زمان و اوج سردرد خوشه ای، کوتاه است اما شدت این حملات، باعث بیقراری و ناتوانی فرد مبتلا میشود. متأسفانه به جهت ناشناخته بودن علت این بیماری، تاکنون پزشکان درمان قطعی برای آن نیافتهاند.

 

متخصص طب سوزنی اصفهان

پیام بگذارید