بهترین زمان تزریق بوتاکس

زمان تزریق بوتاکس | تزریق بوتاکس توسط FDA برای سنین ۱۸ سال و بالاتر مورد تایید قرار گرفته است. بیشتر افراد بوتاکس را از سن سی سالگی شروع می کنند و برخی از اواسط دهه دوم زندگی، ولی در افراد مختلف بهترین زمان تزریق بوتاکس و ژل متفاوت است. در افرادی که زیاد از عضلات صورت استفاده می کنند و میمیک قوی تری دارند، احتمال بروز چروک بیشتر بوده و توصیه به تزریق بوتاکس در زمانی می شود که چروک ها عمیق نشده اند.

برخی افراد سبک زندگی ناسالم تری دارند و در معرض آفتاب بیشتر، مصرف الکل یا سیگار هستند در این افراد ممکن است در اواسط دهه دوم زندگی نیاز به تزریق وجود داشته باشد. در کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده امریکا بسیاری از جوانان از سن ۱۸ الی ۲۰ سالگی تزریق بوتاکس را انجام می دهند تا از بروز چروک پیشگیری کنند. در حالی که در باور بسیاری افراد وقتی چروک ها عمیق تر شد به فکر تزریق بوتاکس می افتند.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

درد حاصل از تزریق ژل و فیلر بسیار جزئی می باشد و ناشی از ورود سوزن بسیار نازک به پوست می باشد و نه بیشتر به طور کلی سه تا هفت روز طول می کشد تا اثر بوتاکس به طور کامل بروی نواحی تزریق شده پدیدار شود. البته این مدت در افراد می توانند متفاوت باشد و تا مدت ۲ هفته طول بکشد. ممکن است بعد از ۲ هفته که اثر گذاری  بروی نواحی تزریق مشخص شد، در برخی نواحی نیاز به ترمیم تزریق باشد. (طبق صلاحدید پزشک)

پیشنهاد مطالعه  دانستنی های لیفت میدفیس

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | بهترین زمان تزریق بوتاکس

ماندگاری

اثرات این تزریق سه تا شش ماه به طول می انجامد .که این مدت اثر گذاری از فرد به فرد می تواند متفاوت باشد. (دوام نتیجه  بستگی به عمق و میزان چروک ها، ناحیه ی تزریق و همچنین سن افراد دارد). با بازگشت تدریجی فعالیت عضلات، خطوط چین و چروک ها دوباره ظاهر می شوند. و ممکن است نیاز به تزریق مجدد باشد. البته بهتر است از پزشک متخصص پوست خود بخواهید که در این امر (فواصل تزریق) شما را راهنمایی کند. همچنین اگر شما به یک کلینیک تخصصی تزریق بوتاکس مراجعه کنید، تضمین ماندگاری اثر بیش تر این اقدام زیبایی وجود خواهد داشت.

پیام بگذارید