متخصص طب سوزنی اصفهان |درمان ریزش مو

آیا واقعا طب سوزنی در ریزش مو موثر است؟

بر اساس آخرین آمارهای انجمن پوست و موی امریکا ۳۰ میلیون نفر از زنان امریکا دچار ریزش مو هستند. بسیاری از خانم ها و آقایان دچار ریزش مو هستند. به همین علت در مرکز طب سوزنی اصفهان ، ما شاهد افزایش تعداد بیمارانی که به علت ریزش مو مراجعه می کنند هستیم. در طب چینی درمان این عارضه در زنان و مردان سابقه طولانی دارد. و برای توقف این عارضه و همچنین رویش مجدد موها موثر است.

متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی و درمان ریزش مو

علل ریزش مو در طب سوزنی

در طب سوزنی، موی سالم نتیجه جریان مناسب خون و qi برای تغذیه پوست سر است. این جریان خون و qi می تواند با ضعف qi و کم خونی و یا رکود جریان qi و خون سبب اختلال تغذیه پوست سر و نهایتا ریزش مو شود. کمبود خون و qi معمولا با رژیم غذایی نامناسب. و یا جذب نامناسب مواد مغذی ایجاد می شود.

رکود qi و خون نیز معمولا به علت استرس و یا اختلالات هورمونی ایجاد می شود. طب سوزنی جریان خون و qi را در پوست سر افزایش داده. و به رشد مجدد موها کمک می کند. از سوی دیگر، با تجویز دستورات طب سنتی در بیماران دچار ضعف خون و qi به تقویت این مواد در بدن کمک کرده و از ریزش موی بیشتر جلوگیری می کنیم.

پیشنهاد مطالعه  سردرد تنشنی و طب سوزنی

در مرکز طب سوزنی اصفهان معمولا هر دو روش طب سوزنی و طب سنتی. را همراه توصیه های تغذیه ای و اصلاح سبک زندگی به بیماران ارائه می کنیم تا با سرعت بیشتری بهبود یابند.

متخصص طب سوزنی اصفهان |ریزش مو

چگونه از موی خود مراقبت کنیم؟

در ادامه دستوراتی که معمولا به بیماران تحت درمان طب سوزنی ریزش مو در مرکز طب سوزنی دکتر اردشیر عامری ارائه می کنیم را می خوانید:

  • طب سوزنی منظم با تامین جریان مناسب خون و qi در پوست سر می تواند سبب رویش مجدد موها شود.
  • طب سوزنی با برطرف کردن استرس
  • حتما از رژیم غذایی غنی و سرشار از تمامی مواد مغذی استفاده بفرمایید
  • اسیدهای چرب غنی از امگا۳ یکی از مهمترین مواد مغذی برای داشتن موی سالم هستند. که در ماهی سالمون، گردو، تخم کتان و یا به صورت مکمل های دارویی در دسترس است. کم خونی فقر آهن نیز از دیگر علل ریزش موست.

پیام بگذارید