راهنمای درمانی متقاضیان میکرودرم ابریژن | متخصص طب سوزنی اصفهان

راهنمای درمانی متقاضیان میکرودرم ابریژن

توصیه ها و راهنمای درمانی متقاضیان میکرودرم ابریژن پیش از درمان : قدم اول پیش از درمان، مشاوره با پزشکان متخصص طب سوزنی اصفهان است. می‌توانید از طریق تماس تلفنی یا سایت مجموعه با کارشناسان ما در تماس باشید و برای مشاوره تخصصی با پزشکان ما وقت بگیرید. در جلسه مشاوره موارد زیر به شما توضیح داده می‌شود:

پیش‌بینی نتایج میکرودرم ابریژن
تعداد جلسات درمانی مورد نیاز
عوارض جانبی احتمالی
عوامل خطرساز

مراقبت‌های پیش از درمان

از آن‌جایی که این روش بسیار کم‌تهاجمی و ایمن است، نیازی به مراقبت‌های سفت و سخت پیش از درمان ندارد. ممکن است پزشک به شما توصیه کند که حداقل تا یک هفته پیش از درمان آفتاب نگرید، سولاریوم نروید و از کرم‌های برنزه کننده هم استفاده نکنید. همچنین از کرم‌ها و ماسک‌های صورت لایه بردار تا سه روز قبل از جلسه درمانی نباید استفاده کنید.

راهنمای درمانی متقاضیان میکرودرم ابریژن | متخصص طب سوزنی اصفهان

توصیه های پس از درمان

مراقبت و ریکاوری

ریکاوری بعد از میکرودرم ابریژن بسیار سریع است و تقریباً بلافاصله می‌توانید به کارهای روزمره خود مشغول شوید.

مرطوب نگه داشتن و استفاده از کرم‌های مناسب بسیار مهم است. حداقل تا یک روز بعد نباید از محلول‌ها، کرم‌ها و سایر داروهای موضعی ضد جوش و آکنه استفاده کنید. استفاده از کرم‌های ضد آفتاب بی‌نهایت اهیمت دارد. تا چند هفته بعد از درمان، پوست شما نسبت به پرتوهای مضر خورشید بسیار حساس است.

پیشنهاد مطالعه  کاربرد های طب سوزنی در زیبایی!

میکرودرم ابریژن
نتایج درمان

بیشتر مراجعین برای رسیدن به نتایج دلخواه به چند جلسه درمانی نیاز دارند. به طور خاص برای جوانسازی پوست، معمولاً بعد از ۵ تا ۱۶ جلسه‌ی درمانی به نتایج مطلوب می‌رسیم. البته بعد از هر جلسه تغییرات خوبی در پوست اتفاق می‌افتد که می‌توانید در آینه آن‌ها را ببینید و لذت ببرید. بعد اتمام دوره‌ی درمان، پوست درخشان، جوان و نرم‌تر خود را تحسین خواهید کرد.

فاصله جلسات

همانطور که گفتیم جلسات میکرودرم ابریژن به شکل هفتگی، یک هفته در میان یا ماهانه انجام می‌شود. چون در این روش تنها لایه‌ی سطحی پوست را درمان می‌کنیم، پوست به سرعت التیام می‌یابد.در مورد بسیاری از مراجعین، این فرآیند یک هفته زمان می‌برد. در برخی موارد هم التیام کامل پوست ۲-۳ هفته طول می‌کشد که در این صورت جلسات باید به صورت دوهفته یکبار یا ماهانه انجام شود.

ماندگاری نتایج

متاسفانه هیچ کدام از روش‌های جوانسازی پوست دائمی نیستند. علت این است که در تمامی درمان‌ها، فرآیند پیری پوست متوقف نمی‌شود؛ بلکه تنها ظاهر پوست بهبود می‌یابد. البته نتایج برخی از روش‌های جوانسازی مثل تزریق چربی تا چندین سال دوام می‌آورد.

نتایج میکرودرم ابریژن موقتی هستند و معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه دوام دارند. هرچه بیشتر مراقب پوست خود باشید، نتایج ماندگارتر خواهند بود. همچنین نیاز است که جلسات ترمیمی را ۳ تا ۶ ماه یکبار انجام دهید. حفظ رطوبت، پاکیزه نگه داشتن پوست و همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب باعث افزایش ماندگاری نتایج میکرودرم ابریژن می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه  آشنایی بیشتر با روش های انجام میکرودرم ابریژن

عوارض میکرودرم ابریژن

کسانی که برای درمان جوش و آکنه از داروهای ایزوترتونین استفاده می‌کنند، باید ۶ تا ۱۲ ماه (بسته به نظر پزشک) مصرف دارو را قطع کنند. این داروها خطر عوارض جانبی (مثل زخم شدن) را تا حد زیادی افزایش می‌دهند. همچنین باید بدانید که این روش برای درمان جوش‌های عمیق موثر نیست.

اگر روی پوست خود لکه‌ها یا ضایعاتی را مشاهده کردید که در حال رشد هستند، خونریزی می‌کنند یا به هر شکل دیگری تغییر کرده‌اند، حتماً به اطلاع پزشک برسانید. این علایم می‌توانند نشانه‌ی بیماری‌ها یا سرطان پوست باشند و در این صورت میکرودرم ابریژن نباید انجام شود.

تا چند روز بعد از جلسه درمانی ممکن است عوارض زیر را تجربه کنید:

ورم پوست
قرمزی پوست مشابه با آفتاب سوختگی
کبودی
احساس سوختگی یا سوزن سوزن شدن پوست
افزایش حساسیت به آفتاب
همه‌ی عوارض بالا موقتی هستند و طی چند روز ناپدید می‌شوند. میکرودرم ابریژن می‌تواند عوارض وخیم‌تری هم داشته باشد؛ مثل زخم شدن پوست. این عوارض معمولاً ناشی از خطای پزشکی در انتخاب کاندیدای مناسب یا اجرای فرآیند درمانی است. اگر سابقه‌ی ایجاد زخم‌های گوشتی یا ضعف در التیام زخم‌های پوستی دارید، کاندیدای مناسبی برای این روش نیستید. همچنین اگر سابقه‌ی تبخال زدن دارید، ممکن است بعد از جلسه‌ی درمانی، ویروس عامل بیماری فعال شود و تبخال بزنید.

پیشنهاد مطالعه  عدم تقارن صورت و درمان آن

میکرودرم ابریژن در خانه و آرایشگاه

میکرودرم ابریژن هم توسط پزشکان و متخصصین پوست انجام می‌شود و هم توسط افرادی مانند آرایشگران و کارشناسان زیبایی پوست. حتی خودتان هم می‌توانید با استفاده از بسته‌های خانگی، این درمان را انجام دهید. منتها بین اثرگذاری روش‌های کلینیکی با غیرکلینیکی فاصله‌ی زیادی هست.

ممکن است میکرودرم ابریژن اصلاً روش جوانسازی مطلوبی برای پوست شما یا راه حل مناسبی برای مشکلات پوستی‌تان نباشد. در حالت اول امکان بروز عوارض جانبی به شدت زیاد می‌شود و در حالت دوم درمان شما بی‌فایده بوده و دچار زیان مالی می‌شوید. به همین علت توصیه می‌کنیم که اگر می‌خواهید این کار را در منزل یا آرایشگاه انجام دهید، حتماً پیش از اقدام با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید. همچنین از پزشک در مورد عوارض جانبی روش‌های خانگی و آرایشگاهی و راه‌های درمان آن‌ها سوال کنید.

 


دکتر اردشیر عامری 

اطلاعات بیشتر از متخصص طب سوزنی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان اینجا کلیک کنید


بیشتر بدانید :

میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی جوانسازی پوست

تاثیر طب سوزنی بر افزایش باروری

طب سوزنی و زیبایی پوست

طب سوزنی برای مدیریت درد زایمان

درمان سردردهای تنشی با طب سوزنی

طب سوزنی مکمل دندانپزشکی

پیام بگذارید