درمان کمر درد سیاتیکی با طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان

درمان کمر درد سیاتیکی با طب سوزنی

درمان کمر درد با طب سوزنی طب سوزنی می‌تواند هم به تنهایی و هم به همراه سایر روش‌ها تاثیر خوبی بر روند درمان کمر درد داشته باشد، و یکی از روش‌های درمانی بی‌عارضه می‌باشد،که حین مقرون به صرفه بود تاثیر بالایی نسبت به سایر روش ها دارد. بیمار می‌تواند با مراجعه و پیگیری درمان خود به این صورت که یکسری نقاط مخصوص را در هر جلسه سوزن زده می شود باعث بهبود و از بین رفتن درد کمرش گردد.

کاهش کمر درد به کمک طب سوزنی

  • طب سوزنی می تواند از طریق تحریک اعصابی که در عضلات و بافت ها وجود دارد. باعث ترشح اندورفین-انکفالین را موجب شود، که تسکین دهنده درد می‌باشند،که این ها از نخاع، هیپوفیز و هیپوتالاموس ترشح می‌شوند.
  • طب سوزنی همانند داروهایی چون ایندومتاسین با اثر ضد التهابی خود باعث بهبود شود.
  • طب سوزنی با افزایش جریان خون باعث بهبود حرکت مفاصل و آزاد سازی اسپاسم عضلات می شود.

انواع کمردرد از دیدگاه طب سوزنی

از دیدگاه طب چین (طب سوزنی) کمر درد دلایل متفاوتی می تواند. داشته باشد از جمله: حمله باد سرد، رطوبت، ضعف کانال‌‌ کلیه، کاهش جریان خون و انرژی در منطقه کمر و رکود خون در اثر تروما ، صدمه به کمر.

پیشنهاد مطالعه  8 عامل موثر بر ریزش مو

درمان کمر درد سیاتیکی با طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان

حمله سرما و رطوبت به ناحیه کمر

این درد با خوابیدن در بستر بدتر می‌شود، علت می تواند. بر اثر قرار گرفتن بادکولر بعد از تعریق بدن باشد یا بعد از حمام کردن. برای در مان با طب سوزنی از مریدین های مثانه و دوو استفاده می شود. البته بر روی کمر نقاط زیادی قرار دارد که در درمان کمر درد تاثیر بسزایی دارد.

ضعف در مسیر مریدین کلیه

درمان کمر درد با طب سوزنی اشخاصی که بدن ضعیفی دارند. بیشتر ضعف در مسیر مریدین کلیه بوجود می آید. حتی در افراد با گذر زمان و افزایش سن مسیر کانال کلیه ضعیف می شود. و براحتی می توان با مراجعه به متخصص طب سوزنی و تقویت این مسیر، درد کمر را درمان کرد. مورد بعد در کسانی که رابطه جنسی زیاد داشته باشند این مسیر ضعیف می شود. این درد ها با استراحت بهتر می شوند.برای درمان با طب سوزنی نقاطی از جمله مثانه، کلیه و دوو سوزن زده می شوند. نکته قایل توجه این که در درمان درد سیاتیک نیز مریدین مثانه سوزن زده می شود.

در طب چین رکود خون علل دیگر کمر درد می باشد که براثر تروما و ضربه دیدن کمر بوجود می آید. در کسانی بیشتر دیده می شود که بار سنگین برداشته باشند و کمر اسیب ببیند. که می توان با روش درای نیدلینگ و آزاد سازی اسپاسم و گرفتگی عضله درد را بهبود بخشید.

پیشنهاد مطالعه  با عجیب ترین کاربرد بوتاکس آشنا شوید :

نگاه کل‌نگر طب سوزنی به درد کمر

درمان کمر درد با طب سوزنی در طب سوزنی با توجه به بیمار و ناحیه درد نقطه مخصوص و مریدین خاصی تحت درمان گرفته می شود. در طب سوزنی وقتی بیمار برای درمان کمر درد سوزن می زند. بعد از جلساتی متوجه می شود که احساس نشاط و انرژی بیشتری دارد یا حتی شب ها بهتر می خوابد. دلیل آن این است که طب سوزنی بطور ریشه ای و اساسی از پایه ایجاد کننده درد کمر انجام می شود.و بیماری را از پایه درمان میکند.

درمان به روش طب سوزنی

درمان کمر درد با طب سوزنی درمان به این صورت است که یک دوره درمان باید کامل انجام شود. که ۱۰ تا ۱۲ جلسه می باشد. هر جلسه درمانی نیم ساعت تا یک ساعت می باشد. و در درمان کمر درد همچنین از گیاه چینی به نام موکسا نیز استفاده می شود و کاپینگ یا همان بادکش گرم و درای نیدلینگ. در بعضی از جلسات به سوزن‌ها دستگاه نیز متصل می شود. تا نقاط خاصی را تحریک کند. اگر درد کمر آزارتان میدهدطب سوزنی را پیشنهاد می‌کنیم. که ضمن مقرون بصرفه بودن از بی عارضه‌ترین روش های درمانی می‌باشد. که هم بسیار راحت و بدون درد و با اثر درمانی بالا است.

پیشنهاد مطالعه  روش‌های کلینیکی برای درمان گودی زیر چشم
| پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان |

بیشتر بدانید :

بیماری شانه منجمد و طب سوزنی

درمان آرتروز زانو با طب سوزنی

درمان خار پاشنه با طب سوزنی

پیام بگذارید