درمان پزشکی چروک های پیشانی | متخصص طب سوزنی اصفهان

درمان چین و چروک های پیشانی

درمان پزشکی چروک های پیشانی توسط FDA تایید شده که به اختصار برای شما لیست می شود. همچنین برخی درمان های خانگی نیز برای چین و چروک های کم حجم تر آورده شده که مرور آن ها خالی از لطف نیست.

توجه داشته باشید که هرچه حجم چین و چروک بیشتر باشد نوع درمان برای شما متفاوت خواهد بود.

درمان پزشکی چروک های پیشانی

تزریق بوتاکس

تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس، دیسپورت، مسپورت) یک استراتژی درمان زیبایی است که برای رفع چین و چروک ناشی از حرکت مکرر ماهیچه ها استفاده می شود. تزریق بوتاکس باعث می شود که این چین و چروک های حرکتی عمیق تر نشوند و در نتیجه با انقباض های مکرر ماهیچه های زیرین، بارزتر و برجسته تر نشوند. این ماده معمولاً برای صاف کردن چین و چروک هایی که در پیشانی، بین چشم ها (ناحیه گلابلا) ، گوشه های چشم (پا کلاغی) و لب ها ظاهر می شوند، استفاده می شود.

درمان پزشکی چروک های پیشانی | متخصص طب سوزنی اصفهان

تزریق ژل

مواد پرکننده ی تزریقی مانند رستایلین، جوویدرم و رادیان، درمان هایی موقت برای رفع چین و چروک هستند. این روش های درمانی بر روی مکانیزم حجم دادن به صورت کار می کنند. ممکن است پس از آن پزشک روش های بازسازی سطح پوست را برای رفع خطوط عمیق تری که مواد پرکننده تزریقی نمی توانند از بین ببرند، توصیه کند.

لیزر های جوانساز

بازسازی مجدد سطح پوست با لیزر که با نام های لیزر تبخیری و لیزر لایه برداری نیز شناخته می شوند، می توانند چین و چروک، زخم و لکه های صورت را به میزان قابل توجهی کم تر کنند. همانطور که از نام این روش پیداست، این روش کمک می کند تا لایه های تازه و آسیب ندیده ی پوست به سطح برسند. با پیشرفت در فن آوری های لیزر، جراحان پلاستیک اکنون به سطح جدیدی از خودکفایی در روش لیزر را رسیده اند که اجازه می دهد دقت فوق العاده ای به ویژه در مناطق حساس داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی صورت جایگزین جراحی زیبایی

روش های لایه برداری پوست

لایه بردارهای شیمیایی با افزایش تولید سلول های پوستی به تسریع روند بازسازی پوست کمک می کنند. هر چقدر که لایه های فرسوده پوست صورت را با سرعت بیشتری از بین ببرید، علائم مشهود پیری پوست حداقل به میزان مشخصی کمرنگ می شوند. بنابراین، لایه برداری پوست نه تنها باعث کاهش چین و چروک و خطوط ریز می شود، بلکه به صاف شدن بافت کلی پوست صورت نیز کمک می کند.

افرادی که چین و چروک های کمی دارند، می توانند لایه بردارهای شیمیایی ملایم را انتخاب کنند. این لایه بردار ها نیاز به نسخه ندارند و هیچ آسیبی به پوست نمی زنند. با این حال بهتر است برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی ناخواسته، ابتدا آن ها را با تجویز متخصص پوست خود استفاده کنید. از طرف دیگر، لایه برداری شیمیایی عمیق تر فقط باید در یک کلینیک یا توسط پزشک باتجربه انجام شود. زیرا احتمال خطر بسیار بیشتر است.

لایه برداری شیمیایی عمیق حتی ممکن است منجر به ایجاد زخم یا تغییر در رنگ پوست شود. این نوع درمان تهاجمی تأثیر عمیق تر و دوره بهبودی طولانی تری دارد. همچنین تا بهبودی کامل پوست، به اقدامات مراقبتی بیشتری مانند قرار نگرفتن در معرض آفتاب نیاز دارد.

پیشنهاد مطالعه  تعریف کلی منافذ باز پوست

درم ابریژن | درمان پزشکی چروک های پیشانی

درم ابریژن شامل استفاده از براش فلزی چرخنده ی کوچک با سرعت بالا و برای تراشیدن لایه های آسیب دیده اپیدرم است. این ساییدگی خود به خود باعث رشد سلول های جدید پوستی می شود. هنگامی که لایه های تازه به سطح پوست می آیند، صورت شما کاملاً صاف به نظر می رسد. از درمابریژن برای درمان اسکار آکنه، چین و چروک های قابل توجه و چرمی شدن پوست در اثر نور از آفتاب و رنگدانه های غیر یکنواخت استفاده می شود.

فرم نسبتاً کم تهاجمی تر این روش، معروف به میکرودرم ابریژن، برای انجام فتوایجینگ خفیف تا متوسط ​​استفاده می شود. این روش شامل استفاده از ذرات ریزی است که از یک لوله خلا عبور می کنند تا به آرامی پوست پیر را بسایند و بازسازی پوست را تحریک کنند.

درمان پزشکی چروک های پیشانی و دارویی

رتینوئیدها مشتقات مصنوعی ویتامین A هستند که یک روش درمانی مناسب برای پوست هایی است. که در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید پیر شده اند. آنها می توانند با افزایش تولید طبیعی کلاژن و الیاف الاستیک، تغییر رنگ پوست، تجزیه بافت الاستیک و چین و چروک های سطحی را کاهش دهند. توجه داشته باشید که رتینوئیدها می توانند. پوست را تحریک کرده و باعث خشکی و حساسیت به نور شوند – حساسیت شدید به آفتاب. آن ها تنها با نسخه پزشک قابل دسترسی هستند.

پیشنهاد مطالعه  تزریق بوتاکس اصفهان

کدام روش درمانی را انتخاب کنید؟

روش های درمانی زیادی برای کاهش چین و چروک های پیشانی شما وجود دارد. اما هر کدام از آن ها اقدامات مراقبتی و عوارض جانبی خاص خود را دارند. فقط یک متخصص پوست، جراح زیبایی یا یک متخصص بهداشت و آموزش دیده در زمینه ی درمان های زیبایی صورت می تواند گزینه ایده آل درمانی را برای مشکل خاص و نوع پوست شما را تشخیص دهد.

بسیار مهم است که تصمیم عجولانه نگیرید. زیرا در صورت اقدام نامناسب باید با عواقب آن زندگی کنید. قبل از تصمیم گیری باید بدانید. که از هر گزینه درمانی، چه نتایج مثبت و منفی ای انتظار دارید.

برای این که بعداً ناامیدی نشوید، لازم است به یاد داشته باشید. که این روش های درمانی می توانند وضعیت شما را تنها تا حدی بهبود بخشند. شما باید طی بحث و گفتگو با پزشک خود در مورد جزییات مراحل بدانید. دانش کافی به شما کمک می کند تا انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

 


دکتر اردشیر عامری 

اطلاعات بیشتر از متخصص طب سوزنی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان اینجا کلیک کنید


بیشتر بدانید :

مزایای شگفت انگیز کربوکسی تراپی

دلایل ایجاد چین و چروک پیشانی

میکرونیدلینگ چیست؟

کاربرد و مزایا و نتایج پلاسما

روش‌های کلینیکی برای درمان گودی زیر چشم

راهکارهای خانگی درمان لک صورت

پیام بگذارید