درمان های کلینیکی سیاهی دور چشم | متخصص طب سوزنی اصفهان

درمان های کلینیکی سیاهی دور چشم

راهکار های ذکر شده در مطلب قبل که راجب به روش های خانگی درمان سیاهی و جوانسازی دور چشم بود بیشتر در افرادی جوابگو هستند که حلقه های زیر چشم دائمی ندارند یا در سنین جوانی هستند. اما شما با هر نوع پوست و سنی می توانید از درمان های کلینیکی سیاهی دور چشم استفاده کنید.

در ادامه به توضیح این روش ها می پردازیم.

از شناخته شده ترین درمان های کلینیکی استفاده از لیزر است. به طور کلی دو دلیل عمده باعث ایجاد حلقه های سیاه در اطراف چشم ها می شوند، شامل:

تولید زیاد ملانین
گردش خون ضعیف در ناحیه اطراف چشم
بسته به طول موج، اشعه و تابش، لیزر ها با سوق دادن شدت کم یا زیاد نور به یک ناحیه ی مشخص می توانند در درمان تیرگی زیر چشم ها موثر باشند. این روش مطمئن و راحت در مدت زمان کمی حلقه های سیاه زیر چشمانتان را محو می کند

درمان های کلینیکی سیاهی دور چشم | متخصص طب سوزنی اصفهان

انواع مختلفی از لیزر درمانی برای بهبود سیاهی دور چشم ناشی از دلایل گفته شده کاربرد دارند که در دو دسته ی زیر قرار می گیرند:

لیزر های لایه بردار

در این روش، لیزر، لایه ی خارجی پوست را که حاوی ملانین اضافی است بر می دارد و رگ های خونی در لایه های زیرین پوست را برای جریان یافتن خون تحریک می کند. لیزر فرکشنال CO2 و لیزر گارنت دسته قرار می گیرند.

پیشنهاد مطالعه  از تزریق فیلر لب بدانید :

لیزر های غیر لایه بردار

در این روش، لیزر پوست را تحریک به تولید بیشتر کلاژن می کند تا بافت محکم تری داشته باشد. لیزر پالس، لیزر کیو – سوییچ و لیزر فرکشنال در این دسته قرار می گیرند. این دسته از لیزر ها دارای مزیتی نسبت به دسته ی قبل هستند و آن اینکه اثرات جانبی کم تری دارند.

با توجه به نوع تیرگی اطراف چشم ها که ممکن است رنگدانه ای، عروقی یا ترکیبی باشند، پزشک شما روش مناسب لیزر درمانی را تعیین می کند.

کربوکسی تراپی

اما برای آن دسته از افرادی که سیاهی دور چشمانشان تبدیل به وضعیتی دائمی شده است، روش دیگری وجود دارد که بسیار کارآمد است. این روش مناسب افرادی است که دارای حلقه های سیاه و تیره در اطراف چشم خود هستند .

این درمان، کربوکسی تراپی نام دارد و همانطور که از نامش پیدا است بر پایه ی استفاده از گاز کربن دی اکسید است. کربوکسی تراپی در دسته ی درمان های غیر جراحی قرار می گیرد و با تزریق انجام می شود. این امر به بهبود سریع و نتیجه گیری در اسرع وقت منجر می شود.

روش درمان به این صورت است که پزشک سرنگ حاوی گاز کربن دی اکسید را به ناحیه ی مورد نظر وارد می کند و با انجام تزریق، محتویات سرنگ در زیر پوست جریان می یابند.

پیشنهاد مطالعه  تاثیر پلاسما فرکشنال بر بافت ها

رفع سیاهی دور چشم با کربوکسی تراپی

نتایج نشان داده افرادی که تصمیم به استفاده از این روش معالجه گرفتند، با بهبود چشمگیر حلقه های سیاه اطراف چشمان خود مواجه شدند. علاوه بر این به مرور دارای پوستی با بافت انعطاف پذیر شده اند.

خون رسانی بهتر در ناحیه ی اطراف چشم ها، تحریک کلاژن ساژی پوست و به خصوص کم تر شدن چروک ها از دیگر مزایای استفاده از این روش است. مقادیر کم کربن دی اکسیدی که به پوست تزریق می شود کم فشار است و برای بدن ضرری ندارد.

ناحیه ی تحت درمان نیز به دلیل قرار گیری در معرض اکسیژن بیشتر، سموم را سریع تر خارج می کند و به کلاژن سازی بیشتر تحریک می شود و در نتیجه دارای پوست سالم تری خواهید بود.

 


دکتر اردشیر عامری 

اطلاعات بیشتر از متخصص طب سوزنی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان اینجا کلیک کنید


بیشتر بدانید :

میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی جوانسازی پوست

تاثیر طب سوزنی بر افزایش باروری

طب سوزنی و زیبایی پوست

طب سوزنی برای مدیریت درد زایمان

درمان سردردهای تنشی با طب سوزنی

طب سوزنی مکمل دندانپزشکی

پیام بگذارید