درمان ناباروری و نازایی با طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان

درمان ناباروری و نازایی با طب سوزنی

زمانی که یک زوج دچار عارضه ناباروری می‌شوند ممکن است روش‌های درمانی مختلفی را تجربه کنند. یکی از این گزینه‌ها طب سوزنی است. این روش درمانی جایگزین می‌تواند در درمان انواع مختلف بیماری‌های زنان و اشکال خاصی از ناباروری مورد استفاده قرار گیرد. همچنین طب سوزنی ممکن است برای زمانی که این زنان تحت لقاح مصنوعی قرار می‌گیرند موثر باشد. درمان ناباروری و نازایی با طب سوزنی از موارد کاربردی این علم است.

طب سوزنی ممکن است برای درمان بیماری‌های زنان مفید باشد و همچنین سیستم غدد داخلی را تحریک کند. طب سوزنی یک روش درمانی در چین باستان است که از هزاران سال پیش کاربرد داشته و در این روش نقاط خاصی از بدن با سوزن‌های نازک و کوچک تحریک می‌شوند.متخصصان این طب معتقدند وارد کردن سوزن در نقاط خاصی از بدن می‌تواند انرژی بدن را متعادل سازد. این روش می‌تواند در درمان عارضه‌های مختلف از کنترل درد تا ناباروری مورد استفاده قرار گیرد.
علم پزشکی غرب نیز توانایی و قابلیت طب سوزنی را در تحریک اعصاب، بافت‌ها و ماهیچه‌ها تایید کرده است. این تحریک می‌تواند بر هورمون‌های بدن و جریان خون تاثیر بگذارد. مطالعاتی که حاکی از مرتبط بودن طب سوزنی با بهبود قدرت باروری است همواره بحث‌برانگیز بوده اما مواردی از موفقیت‌آمیز بودن این روش وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه  سرفه‌های مزمن را با طب سوزنی درمان کنید :

درمان ناباروری و نازایی با طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان

در کشورهای غربی روش‌های درمانی مرسوم برای ناباروری شامل موارد زیر می‌شود:

دریافت دارو جهت تحریک هورمون‌ها

عمل جراحی جهت برطرف ساختن نارسایی‌های کالبدشناختی و تلقیح مصنوعی

لقاح مصنوعی

تزریق داخلی سیتوپلاسمی اسپرم

این روش‌ها می‌توانند موفقیت‌آمیز باشند اما اغلب پیچیده و پرهزینه هستند و بسیاری از زوج‌ها به دنبال روش‌های غیرتهاجمی و مقرون به صرفه همچون طب سوزنی می‌گردند.

 

با این حال متخصصان با بیان اینکه لازم است بررسی‌های بیشتری در این زمینه انجام شود، اظهار داشتند: مشخص نیست شیوه درمانی طب سوزنی به خودی خود موثر است یا باور بیمار به تاثیرگذاری آن منجر به بارداری‌های موفقیت‌آمیز می‌شود.

طب سوزنی ممکن است جریان خون به رحم را بهبود دهد و ماهیچه‌ها را آرام سازد و در نتیجه فرصت مناسبی برای نطفه فراهم می‌سازد تا با موفقیت رشد کند. در مجموع پزشکان توصیه می‌کنند در صورت تمایل برای مشورت با یک متخصص طب سوزنی برای بیماران توجه به نکاتی از جمله بررسی در مورد این روش و برنامه‌ریزی مناسب، آگاهی از روند درمان و هماهنگ کردن آن با سایر روش‌های درمانی همزمان ضروری است.

 


دکتر اردشیر عامری 

اطلاعات بیشتر از متخصص طب سوزنی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان اینجا کلیک کنید


بیشتر بدانید :

آیا طب سوزنی بر افزایش باروری موثر است؟

تاثیر طب سوزنی بر افزایش باروری

طب سوزنی و زیبایی پوست

طب سوزنی نوزادان خطرناک است؟

درمان زود انزالی با طب سوزنی

کاهش دردهای بارداری با طب سوزنی

پیام بگذارید