متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان میکرودرم

مراقبت های قبل از انجام میکرودرم

با توجه به اینکه درمان میکرودرم روش تهاجمی نبوده و جراحی محسوب نمی شود، کار زیادی به منظور آماده شدن برای جراحی پیش رو نخواهید داشت. تنها کاری که قبل از انجام میکرودرم ابریژن باید انجام دهید، این است که در مورد حساسیت های پوستی خود با پزشک متخصص صحبت کرده و او را در جریان هرآنچه که تا کنون برای پوست خود انجام داده اید، قرار دهید.

قبل از انجام میکرودرم ابریژن حتما با پزشک خود صحبت کرده و در مورد نتیجه از او سوال کنید. برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی کافی، این روش را انتخاب کرده و در نهایت از نتیجه رضایت ندارند. چرا که از همان ابتدا این عمل زیبایی روش درستی برای رفع مشکل پوستیشان نبوده است.

معمولا توصیه می شود که تا ۱ هفته قبل از درمان، در معرض آفتاب مستقیم قرار نگرفته و از کرم برنزه کننده و اپیلاسیون استفاده نکنید. علاوه بر این، تا سه روز قبل از شروع درمان، از کرم و ماسک لایه بردار استفاده نکنید. چرا که به احتمال زیاد پوست شما را نسبت به درمان حساستر می کند.

مراقبت های بعد از انجام میکرودرم ابریژن

بعد از انجام میکرودرم هیچ محدودیت خاصی وجود نداشته و میتوانید فورا کلیه فعالیت های خود را از سر بگیرید. برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن، بهتر است که مرطوب کننده های ملایم استفاده کنید.

حداقل ۱ روز بعد از درمان، از داروهای موضعی استفاده نکنید. تا چند هفته بعد از انجام میکرودرم ابریژن، حساسیت پوست بسیار زیاد است. استفاده از کرم ضد آفتاب را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

متخصص طب سوزنی اصفهان | مراقبت های قبل و بعد از انجام درمان میکرودرم

سوالات متدوال میکرودرم

میکرودرم ابریژن در چند جلسه انجام می شود؟

پاسخ این سوال به نتیجه درمان بعد از یک جلسه و نوع آسیب پوستی بستگی دارد. در حالت کلی با توجه به اینکه درمان روی اولین لایه پوست انجام می شود، بهبود هم سریعا حاصل شده و در بدترین حالت، تا دو هفته پوست به حالت قبلی خود بازمیگردد. به همین خاطر معمولا توصیه می شود که میکرودرم هر دو هفته ۱ بار و یا ماهیانه انجام شود.

آیا میکرودرم درد دارد؟

بسیاری از مراجعه کنندگان در خصوص درد این روش درمان سوال دارند. همانطور که گفته شد این درمان غیر تهاجمی است و در نتیجه درد ندارد. با این وجود با توجه به اینکه دستگاه روی پوست کشیده شده و فشار وارد می کند، فرد حسی شبیه به خارش را تجربه می کند.

نتیجه میکرودرم ابریژن چقدر ماندگار است؟

به خاطر داشته باشید که هیچ یک از روش هایی که برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند، دائمی نبوده و برای همیشه هم ماندگار نیستند. میکرودرم هم از این ماجرا مستثنی نبوده و ماندگاری نتیجه آن بسته به تعداد جلسات و نوع پوست افراد، بین ۳ الی ۶ ماه است.

تاثیر میکرودرم بر لایه های مختلف پوست

پیشنهاد مطالعه  رابطه مشکلات دهان با بیماری ها

پیام بگذارید