متخصص طب سوزنی اصفهان

اصفهان، خیابان شمس آبادی، مجتمع تجاری نور جنب کوچه ۱۴ فرهمند ، طبقه ۳ واحد ۳۰۷
09370488460
03132367829

مطالب آموزشی

متخصص طب سوزنی اصفهان افزایش اشتها و درمان لاغری مفرط

مشکلات چاقی و لاغری جزو بیماری‌های متابولیک بدن هستند که در هر دوی آن اختلال در متابولیسم بدن منجر به بروز این مشکلات می‌گردند در این حالت از درمان باید تعادل بین yin که نمایانگر میزان جذب بدن و yang که نشان دهنده‌ی دفع بدن می‌باشد ایجاد گردد.
هنگام مراجعه بیمار معاینات شامل رنگ و رخسار بیمار، زبان و گرفتن نبض می‌باشد.

علایم

با توجه به علائم متابولیسمی، قد و وزن و در نهایت با استفاده از فرمول چاقی و لاغری مشخص می‌گردد که بیمار اضافه وزن یا کمبود وزن دارد و با توجه به نوع مشکل نقاط موردنظر برای اعمال طب‌سوزنی انتخاب می‌گردند.
درمان لاغری مفرط و افزایش اشتها محدودیت سنی ندارد به عنوان مثال کودکی که در سن ۱۲-۱۰ سال به دکتر مراجعه نموده و دارای وزن حدود ۷۰ کیلوگرم است و مشکل پرخوری دارد در صورت عدم درمان مشکل چاقی در سن بلوغ، با مشکلات جدی روبرو خواهد بود که با استفاده از طب سوزنی این مشکل که حتی ممکن است صدمات جبران ناپذیری به کودک وارد کند، قابل پیشگیری خواهد بود.
بیمارانی که مشکل چاقی خود را با استفاده از رژیم‌های غذایی حل می‌کنند عموماً پس از مدتی دچار خستگی شده و با کنار گذاشتن رژیم اضافه وزن قابل برگشت است. در واقع معایب رژیم این است که سلول‌ها گرسنه نگه داشته می‌شوند.

تنظیم متابولیسم

 در طب سوزنی با تنظیم متابولیسم داخلی و تنظیم میزان جذب و دفع در واقع سیستم گوارشی بیمار متعادل می‌گردد و پس از رسیدن به وزن ایده‌ال دیگر بازگشت به وزن قبلی وجود ندارد.
 در مورد نرخ کاهش وزن در این روش گفت: معمولاً به طور طبیعی هفته‌ای ۱kg کاهش وزن یا اضافه وزن را خواهیم داشت که بیشتر از این حد مضر و البته کمتر از این نرخ بدون اشکال خواهد بود.
در حل مشکلات چاقی بیمار باید تحرک لازم را به موازات درمان داشته باشد.
 در صورتی‌ که مراجعه کنندگان به متخصصین طب سوزنی که مورد تأیید سازمان نظام پزشکی کشور هستند، مراجعه نمایند و تحت درمان این پزشکان قرار گیرند درمان آن‌ها عوارضی درپی نخواهد داشت و همچنین درمان موفقیت‌آمیز خواهد بود.
اگر تجربه و تخصص پزشک برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، پیشنهاد ما برای شما برای انتخاب متخصص طب سوزنی در اصفهان آقای دکتر اردشیر عامری می باشد

آشنایی بیشتر و تماس با دکتر 

پیشنهاد مطالعه  تزریق بوتاکس و مراقبت‌های قبل و بعد

پیام بگذارید

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر اردشیر عامری می باشد