متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان دیابت با تکنیک طب سوزنی خطرناک است ؟

خطرات طب سوزنی برای درمان دیابت 

در بررسی سال ۲۰۱۷ تحقیقات مربوط به طب سوزنی درمان دیابت ،نشان داد این روش بدون عوارض جانبی جدی در هر کار آزمایی بالینی بوده است. این نشان می دهد که حداقل خطرات مرتبط با طب سوزنی که به عنوان درمانی برای دیابت استفاده می شود وجود دارد. اما این بدان معنا نیست که این روش درمانی برای همه است. همانطور که  در بخش قبل گفتیم ، درمانی برای دیابت وجود ندارد  و اگر نتوانید علائم دیابت را از طریق رژیم های غذایی و شیوه های زندگی کنترل کنید، به انسولین درمانی احتیاج خواهید داشت.

کاربردهای طب سوزنی برای دیابت

متخصص طب سوزنی اصفهان | کاربردهای طب سوزنی برای دیابت

خطراتی درمانی طب سوزنی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. درد ، خونریزی جزئی و کبودی محلی که سوزن ها در آن قرار دارد برخی از عوارض جانبی آن است. قبل از ترک مطب اطمینان حاصل کنید که همه سوزن ها برداشته می شوند زیرا این امر می تواند عوارض جانبی جدی داشته باشد. اگر باردار هستید ، یک بیماری خونی مانند هپاتیت یا HIV دارید یا خونریزی مانند هموفیلی یا کمبود ویتامین K دارید ، طب سوزنی احتمالاً گزینه مناسبی برای شما نیست. طب سوزنی که با سوزن های استریل انجام می شود و نسبتاً بی خطر است و یک روش درمانی مشهود و اصلی تر از آن است که ۲۰ سال پیش انجام می شد.

اگر در حال انجام طب سوزنی برای درمان دیابت هستید ، باید به پزشکان دیگر اطلاع دهید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا علائم خود را رصد کنید و ببینید که آیا این داروها تأثیر مثبتی دارند یا خیر. به هیچ وجه داروها یا مکمل هایی را که پزشک برای شما تجویز کرده است به صورت خود سر قطع نکنید حتی اگر احساس می کنید با طب سوزنی در حال بهبود هستید. با تغییر ناگهانی درمان ، درمان دیابت به راحتی مختل می شود.  اگر در محل سوزن های وارد شده علائمی را دیدید سریعا به پزشک متخصص طب سوزنی  اطلاع دهید.

 

پیشنهاد مطالعه  بهترین تزریق ژل لب

پیام بگذارید