متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان آسم با تکنیک طب سوزنی

بهبود بیماری ریه با کمک طب سوزنی

درمان آسم | می‌توان گفت که بیماری‌های ریوی ۶۴ میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است. طبق پیش‌بینی‌های سازمان بهداشت جهانی تا سال ۲۰۳۰، مشکلات و بیماری‌های ریوی سومین عامل اصلی مرگ و میر خواهد بود. مشکلات ریه معمولاً برای مدت طولانی ادامه دارند و به راحتی عود می‌کنند. روش درمان این بیماری انجام برنامه درمانی برای کند کردن روند بیماری و جلوگیری از کاهش عملکرد ریه است.

یکی از روش‌های درمان مشکلات تنفسی طب سوزنی است. نظریه طب سنتی چینی (TCM) معتقد است که همه چیز به هم وابسته و متقابل هستند. سلامتی تعادل هماهنگ انرژی را در درون فرد منعکس می‌کند. این در حالی است که بیماری از ناهماهنگی انرژی فرد ناشی می‌شود. وقتی تغییراتی اتفاق می‌افتد و بدن نتواند خود را سازگار کند، احتمالاً بیماری وجود دارد.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که طب سوزنی ممکن است روش ارزشمندی در مدیریت مشکلات تنفسی باشد. درمان طب سوزنی بر پایه تقویت، تنظیم، تحریک عملکرد بدن و افزایش بازتوانی بدن تا رسیدن به بهبودی بیماری است. در چین، بسیاری از روش‌های طب سوزنی به طور منظم برای بیماران ریوی استفاده می‌شود. چندین آزمایش بالینی نشان داده است که طب سوزنی ممکن است یک اثر درمانی برای بیماران تنفسی داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه  تزریق بوتاکس برای اولین بار

متخصص طب سوزنی اصفهان |درمان آسم

درمان آسم با طب سوزنی

بیماری‌های ریوی مانند آسم و بیماری‌های آلرژیک چه در بزرگسالان و چه در کودکان می‌تواند با کمک طب سوزنی درمان شوند. آسم نوعی اختلال التهابی مزمن در مجاری تنفسی است. علائم آسم شامل خس خس سینه، نفس نفس، گرفتگی قفسه سینه و سرفه است. در حال حاضر حدود ۵ میلیون نفر در انگلیس برای آسم تحت درمان هستند (حدود ۴ میلیون بزرگسال و ۱.۱ میلیون کودک!). حداکثر ۵٪ از بزرگسالان مبتلا به این بیماری دارای علائم شدید هستند که به درمان پاسخ خوبی نمی‌دهند.

معمولا شروع بیماری آسم و آلرژی ها در زمان طفولیت و در سن زیر ۱۲ سال اتفاق می افتد ، از این رو درمان با طب سوزنی در کودکان بهتر از بزرگسالان انجام می‌شود. در مورد بزرگسالان ممکن است بعضی افراد به درمان پاسخ خوبی دهند اما در بعضی دیگر، طب سوزنی به عنوان یک نگهدارنده عمل کرده و درمان به صورت کامل انجام نشود. در این افراد طب سوزنی جلوی پیشرفت بیماری را می‌گیرد. اگر سیگار استعمال میکنید پیشنهاد ما ترک سیگار به وسیله طب سوزنی است.

طب سوزنی چگونه به درمان ‏آسم کمک می کند؟

به طور کلی، اعتقاد بر این است که طب سوزنی سیستم عصبی را تحریک می‌کند و باعث آزاد شدن مولکول‌های پیام رسان عصبی-شیمیایی می‌شود. تغییرات بیوشیمیایی حاصل، بر مکانیسم‌های هموستاتیک بدن تأثیر می گذارد. بنابراین بهبودی جسمی و عاطفی را ارتقا می‌بخشد.

پیشنهاد مطالعه  لیفت با نخ PDO چیست؟

 

متخصص طب سوزنی اصفهان 

پیام بگذارید