درمان آرتروز زانو با طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان

درمان آرتروز با طب سوزنی

طب سوزنی روش درمانی است که سوزن ها در نقطه تحت درمان که نزدیک ناحیه درد بوده قرار داده می شود که این نواحی ممکن است تا قبل از شروع درمان، با هر تماسی ، بسیار آسیب پذیر و دردناک شود. با توجه به متد درمانی پزشک در هر جلسه درمان طب سوزنی حدودا مدت ۲۰ دقیقه سوزن ها داخل پوست باقی خواهند ماند. به طور متوسط بعد از ۳ الی ۶ جلسه درمانی درد در مفاصل شروع به کاهش می کند و باید گفت که تعداد جلسات درمانی، متفاوت خواهد بود.

دردهای طولانی مدت آرتروز شدید زانو می تواند به ۱ یا ۲ جلسه ی درمانی هفتگی ، طی چندین ماه مورد نیاز باشد. باید متذکر شد که هنگام داخل شدن سوزن به بدن، احساس گزش خفیفی خواهید داشت و غیر آن هیچگونه دردی را حس نخواهید کرد. متخصص طب سوزنی با چرخاندن سریع سوزن ها ، طی جلسه ی درمانی ، نقاط مربوطه را تحریک می کند.

تاثیر طب سوزنی برای درد مفاصل زانو

یکی از علت های اصلی ناتوانی و درد به خصوص در افراد سالخورده از بین رفتن غضروف مفصل زانو می باشد، زانو یکی از مفاصل اصلی تحمل کننده وزن بدن است به همین خاطر درد آن می تواند بسیار ناتوان کننده باشد. طب سوزنی می تواند در افراد دچار آرتروز زانو از درد مفصل بکاهد و کارکرد آن را بهبود بخشد. این به این معنا نیست که طب سوزنی را جایگزین درمان های طبی که کارایی شان به اثبات رسیده، نماییم. درمان آرتروز با طب سوزنی اما طب سوزنی برای زانو درد می تواند درمان مکمل یا کمکی باشد.

پیشنهاد مطالعه  تکامل روش های لیفت صورت

درمان آرتروز زانو با طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان

هرچنددرد زانو در افراد مسن شایع ‌تراست،امابسیاری ازجوانان نیز از زانو درد شاکی هستند. ولی آیا درمان آرتروز با طب سوزنی امکان پذیر هست؟

وقتی درد مفاصل شروع می شود دوست دارید هرچه زودتربهبود پیدا کنید، اما شاید دوست نداشته باشید مسکن مصرف کنید. مخصوصا اگرنگران عوارض جانبی و تداخلش با دیگرداروها باشید. شایدهم داروها به تنهایی نمی توانند کمک تان کنند، پس باید به فکریک درمان غیردارویی باشید. حتما شهرت طب سوزنی را دردرمان انواع دردها شنیده اید.

دراین مقاله قصد داریم به سوالات اساسی درباره طب سوزنی در درمان زانو درد مانند اینکه طب سوزنی باچه مکانیسمی می‌‌تواند درد زانورا بهبود بخشد؟ درمان آرتروز با طب سوزنی و آیا طب سوزنی زانودرد را درمان می کند یا فقط جنبه تسکین درد را دارد؟

درمان آرتروز با طب سوزنی

یک ژورنال پزشکی معتبر به نام ” آرشیوطب داخلی” (Archives of Interna- Medicine) درسال ۲۰۱۲ منتشرشد، طب سوزنی انتخاب درمانی مناسبی برای کنترل درد مزمن می باشد. مروری برمقالات درسال ۲۱۰۴ که توسط Manyanga وهمکاران صورت گرفت نیزحاکی ازتاثیرمثبت طب سوزنی درمدیریت درد وبهبود حرکت وکیفیت زندگی دربیماران مبتلا به آرتروز زانو بود.

وی گفت: طب سوزنی مهمترین بخش ازیک سیستم کهن، پیچیده وکل نگرپزشکی تحت عنوان طب سنتی چین با هدف پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریها است. طب سوزنی عبارت است از کاربرد سوزن‌های ظریف وانعطاف پذیراستریل ویکبارمصرف ازجنس استیل برای کمک به درمان بیماری‌ها وپیشگیری ازابتلا به بیماری‌ها است. این پزشک طب سوزنی کاربرد طب سوزنی توسط پزشکان را برای در مان زانو درد اینگونه عنوان کرد:

پیشنهاد مطالعه  کاربرد و موارد استفاده از پلاسما فرکشنال

کاربرد طب سوزنی توسط پزشکان به صورت مکمل و به موازات درمان‌های دارویی و جراحی، مثالی است از طب تلفیقی که توسط آن، رضایت بیشتر بیماران و پزشکان ازطیف گسترده درمان‌های ارایه شده بسته به نیازهربیمارمشاهده می گردد.

توصیه انجمن درد ایالات متحده به پزشکان ازسال ۲۰۰۷ تاکنون در بیمارانی که درمان‌های روتین پزشکی نظیرداروها و جراحی برای کمردرد آنها رضایت بخش نبوده، استفاده ازطب سوزنی است. چنین تجربیاتی موجب شده که ازدهه هفتاد میلادی تا کنون، پزشکان وبیماران دربسیاری ازکشورها ازجمله ایران به طور روزافزون به طب سوزنی روی بیاورند وانجمن علمی طب سوزنی ایران نیزدرسال ۱۳۸۷ باهدف ساماندهی وآموزش وترویج علمی این رشته ازطب برای پزشکان کشور،تاسیس شده است.

| پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان |

بیشتر بدانید :

بیماری شانه منجمد و طب سوزنی

ماسک‌های ترکیبی برای درمان افتادگی پوست

طب سوزنی و درد آرنج

پیام بگذارید