تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | از بین بردن خط اخم

خط اخم

هنگام اخم کردن و نزدیک کردن دو ابرو به یکدیگر، خطی میان آنها نمایان می‌شود که به آن خط اخم می‌گویند. خط اخم یکی از شایعترین عوارض پوستی است که به چهره، حالتی عبوس و گرفته می‌دهد و رفع آن برای بسیاری از افراد دغدغه است.

زمان بوجود آمدن این خط ممکن است برحسب عادت یا نوع پوست و شرایط محیطی در افراد، متفاوت باشد. حتی گاهی امکان دارد در سنین پایین این خط در صورت فرد نمایان شود. خط اخم باعث می‌شود سن افراد بیشتر به نظر برسد.

دلایل ایجاد خط اخم

  • قرار گرفتن در معرض نور خورشید

یکی از شایع‌ترین دلایل ایجاد این اختلال در صورت، قرار گرفتن در مقابل آفتاب و نور خورشید بدون محافظت و استفاده از ضد آفتاب به مدت زیاد است چرا‌ که اشعه‌ی خورشید باعث کاهش الاستین و کلاژن در پوست شده در نتیجه پوست صورت نازک خواهد شد و این خطوط نمایان می‌شوند. با بروز این مشکل پوست قابلیت استحکام و یکدست بودن خود را از دست می‌دهد.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | پیری صورت

  • افزایش سن

با افزایش سن و روند پیری، خط اخم تشکیل می‌شود که این اتفاق کاملاً طبیعی بوده زیرا با بالا رفتن سن کلاژن پوست کاهش می‌یابد و پوست حالت ارتجاعی و رطوبت خود را از دست می‎‌دهد؛ در لایه‌ی داخلی پوست (درمیس)، تکثیر سلولی کاهش می‌یابد در نتیجه پوست نازک شده و فرد با مشکلاتی از قبیل ایجاد چین و چروک و خطوط در چهره روبرو خواهد‌شد.

  • رژیم غذایی نامناسب

نداشتن رژیم غذایی مناسب و عدم نوشیدن آب کافی نیز دلایلی برای بوجود آمدن خط اخم و اختلال در پوست هستند.

  • سیگار کشیدن

کشیدن سیگار باعث پیری سریع‌تر پوست و تشکیل چین و چروک‌های پوستی می‌شود.

  • تغییر بیش از حد حالت چهره

افرادی که، بر حسب عادت، زیاد اخم می‌کنند یا حالت چهره‌شان خیلی تغییر می‌کند معمولاً زودتر دچار خطوط اخم می‌شوند. در چنین افرادی، به تدریج بافت پوست حالت فنری و قابلیت ضدچروک خود را از دست داده و نازک و ضعیف می‌شوند.

  • پیری زودرس

با بالا رفتن سن، میزان پروتئین‌های الاستین و کلاژن در پوست کاهش یافته و پوست، به دلیل از دست دادن خاصیت ارتجاعی‌اش، دیگر مقاومت سابق را ندارد. این باعث افزایش احتمال عمیق‌تر و پایدارتر شدن خطوط اخم می‌شود.

پیشنهاد مطالعه  درمان آرتروز با طب سوزنی یا سوزن خشک

با پیشرفت علم در حوزه پزشکی، روشهای درمانی مختلفی برای جوانسازی پوست و از بین بردن خط اخم بوجود آمده است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

کاشت نخ لاغری اصفهان | دلایل ایجاد خط اخم

درمان خط اخم با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس روشی امن و موثر در رفع چین و چروک‌ و خطوط اخم است که با نتیجه‌ دهی بالا همراه خواهد‌ بود. در این متد درمانی از سم باکتری بوتولنیوم استفاده می‌شود که باعث فلج شدن موقت ماهیچه‌ها خواهد‌ شد. تزریق بوتاکس به دلیل به صرفه بودن، نتایج زودهنگام و راحت بودن اجرا، روشی پرطرفدار شناخته شده است.

تزریق فیلر

با تزریق فیلرها که ساختاری مشابه ژل دارند و نوعی پرکننده و افزایش دهنده حجم پوستی هستند، حجم از دست رفته در زیر پوست جبران شده و چین و چروک‌ها رفع خواهند‌ شد. همچنین با تزریق ژل فضای خالی بوجود آمده زیر سطح پوست از بین رفته و پر می‌شود.

لیفت با نخ و رفع خطوط

لیفت با نخ نیز یکی دیگر از روشهای کم عارضه و بی ضرر درمان خط اخم است. در این روش با استفاده از نخهای قابل جذب و کارگذاری آنها در زیر پوست، خطوط اخم درمان می‌شوند. ماندگاری این روش دائمی می‌باشد ولی در اثر افزایش سن و تخریب پوست، ممکن است مجدداً خطوط اخم ظاهر شوند که در این صورت، نیاز به تکرار لیفت با نخ می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه  دوام تزریق ژل لب

درمان خطوط اخم در کلینیک های زیبایی

متخصص طب سوزنی اصفهان |از بین بردن خط اخم.

  • لوسیون‌ها و کرم‌ها

این مواد کاملاً خطوط اخم را از بین نمی‌برند، اما شدت آن‌ها را کم می‌کنند. کرم‌ها و لوسیون‌ها، بیشتر برای حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از خشک شدن و از دست رفتن خاصیت ارتجاعی آن استفاده می‌شوند. استفاده از کرم‌ها از سنین جوانی (حتی برای آقایان) ایجاد خطوط اخم را به تأخیر می‌اندازد. با بالا رفتن سن تولید کلاژن و الاستین کاهش می‌یابد، اما با استفاده از این کرم‌ها می‌توان کمبود کلاژن و الاستین را جبران کرده و لطافت و جوانی پوست را به آن بازگرداند. مالیدن کرم ویتامین E (برای التیام) در اطراف خطوط اخم نیز به التیام سلول‌های پوست نواحی درگیر کمک می‌کند.

این دو مورد گزینه‌های بسیار خوبی برای از بین بردن خط اخم هستند زیرا آن‌ها لایه بالایی مرده پوست را برداشته و اجازه می‌دهند لایه جدیدی از پوست تشکیل شود. لایه‌بردارها انواع مختلفی دارند. آن‌ها اسیدی هستند و همین به آن‌ها کمک می‌کند لایه بالایی پوست را بردارند.

  • لیفت صورت

لیفت صورت، چه جزئی و چه کامل، تهاجمی‌ترین روش جراحی پلاستیک برای رفع خطوط اخم است. هرچند که تصمیم‌گیری در این مورد سخت است اما اگر می‌خواهید نتیجه‌ای نزدیک به دائمی (۱۰ تا ۲۰ سال) از درمانتان بگیرید، لیفت صورت بهترین گزینه برای شما است.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی اصفهان

اگر به خاطر خطرات جراحی از انجام آن می‌ترسید، توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی با یک متخصص تزریق ژل و بوتاکس  مشورت کنید تا او تمامی عوارض و احتمالات ممکن را برایتان توضیح دهد. اما در کل، به دلیل عوارض احتمالی  لیفت صورت می‌باید این گزینه را به عنوان آخرین چاره در نظر گرفته و اول تزریق بوتاکس را امتحان کنید.

لیفت صورت با نخ اصفهان | دلایل ایجاد خط اخم.

  • تزریق ژل

می‌توان با تزریق ژل خطوط اخم استاتیک را پر کرد. همچنین، در مواردی که بدون اخم کردن هم خطوط اخم قابل دیدن هستند، تزریق ژل بهترین راه حل است.

در جلسه درمان، ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از شروع درمان، ناحیه مورد نظر با ماده بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود. ژل دقیقاً به محل تعیین شده تزریق می‌شود. سپس، پزشک محل تزریق را ماساژ می‌دهد تا ژل به طور یکنواخت پخش شود. شما در طول درمان کاملاً بیدار خواهید بود. همچنین، به شما یک آینه داده می‌شود تا بتوانید در همان زمان با انجام درمان نتیجه کار را ببینید.

به منظور پیشگیری از عفونت ناحیه درمان شده، می‌بایست به مدت ۶ ساعت از دست زدن به آن ناحیه یا آرایش کردن آن خودداری کنید.

نتیجه درمان فوراً قابل مشاهده بوده و ۶ تا ۱۲ ماه دوام دارد. از آنجا که نتایج این روش نسبتاً موقتی هستند، بعدها می‌توان متناسب با تغییراتی که در طول زمان در چهره رخ می‌دهد نتیجه درمان را اصلاح کرد. همچنین، هر وقت که تزریق را ادامه ندادید چهره‌تان بدون هیچ مشکلی به حالت طبیعی‌اش برمی‌گردد.

 

پیام بگذارید