تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | رفع خطوط اخم

تزریق فیلر خط اخم

خطوط اخم عمدتاً در اثر افزایش سن ایجاد می شوند. با بالا رفتن سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و شروع به افتادگی، کشیدگی و نازک شدن می کند. این خطوط در نتیجه ی حرکات مکرر ماهیچه ها به دلیل تغییر حالات صورت به وجود می آیند.

اگر خط اخم شما باعث ایجاد ظاهری غمگین یا عصبانی شده که حالت دلپذیر چهره ی شما را از بین می برد و می خواهید برای رفع آن ها تزریق فیلر خط اخم انجام دهید، خواندن این مقاله می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

خط اخم به فرو رفتگی هایی گفته می شود که بر روی پیشانی و در میان دو ابروی شما تشکیل می شوند و زمانی که اخم می کنید بیشتر خود را نشان می دهند. دلایل اصلی ایجاد این خطوط را تاثیر ژنتیک، نور آفتاب و افزایش سن می دانیم. تزریق فیلر یکی از بهترین و موثرترین راه ها برای رفع خطوط اخم است که امروزه بسیار مورد استقبال واقع شده است.

لیفت صورت با نخ اصفهان | تزریق بوتاکس اصفهان

چرا تزریق فیلر خط اخم انقدر محبوب است؟

یکی از راه های برطرف کردن خطوط اخم تزریق فیلر می باشد. فیلرهای اسید هیالورونیک محصولاتی شبیه ژل هستند که با تزریق آنها به زیر سطح پوست، می توان چین و چروک ها را برطرف کرده و حجم از دست رفته ی صورت را جبران کرد. با تزریق فیلر همچنین می توانیم صورت را کانتور کرده و در آن فرم و زاویه ایجاد کنیم. دلیل اصلی محبوبیت تزریق ژل خط خنده، اثرگذاری بالا و سریع آن در زمینه جوانسازی پوست صورت است.

پیشنهاد مطالعه  سوالات پر تکرار تکنیک امبدینگ

روند تزریق فیلر برای رفع خطوط اخم

پزشک متخصص تزریق ژل  پس از گرفتن شرح حال و معاینه ی بیمار، صورت را ارزیابی کرده و بهترین دوز را برای تزریق فیلر تعیین می کند. اگر بیمار قبلاً تزریق فیلر صورت انجام داده و دچار عوارضی شده باشد یا اگر بودجه ی کمی برای تزریق فیلر خود در نظر گرفته باشد و یا بخواهد که نتیجه ی ظریف تر و با ایجاد تغییرات کوچک در صورت خود داشته باشد، ممکن است برای شروع دوز کمی از تزریق انجام شود.

اهمیت انتخاب متخصص برای تزریق فیلر خط اخم

تزریق فیلر خط اخم می تواند بسیار دشوار باشد زیرا تزریق باید در محل مناسب و با دقت انجام شود. اگر تزریق بسیار عمیق باشد، خطوط اخم برطرف نمی شوند و اگر تزریق بیش از حد نزدیک به سطح پوست باشد نیز ماده ی فیلر از منافذ خارج می شود. در مواردی که تزریق و برطرف کردن خطوط سخت و دشوار باشد، مجبوریم از نقاط بیشتر و از زوایای مختلف برای انجام تزریق استفاده کنیم تا به نتیجه ی بهتری در برطرف کردن خطوط اخم برسیم. اما همین استفاده کردن از نقاط تزریق بیشتر، خود موجب تورم و قرمزی بیشتر ناحیه ی تزریق می شود.

پیشنهاد مطالعه  کاربرد های طب سوزنی در زیبایی!

نکته ی دیگری که باید در نظر گرفته شود این است. که بدن در مقابل برطرف شدن چین و چروک و خطوط ایجاد شده در پوست کمی مقاومت می کند. و باید به تدریج و با پیشروی جزئی سعی در برطرف کردن این مشکلات پوست کرد. این قضیه اغلب در رابطه با رفع خطوط اخم با استفاده از فیلرهای پوستی نیز صدق می کند . بنابراین این پورسه ی درمان نیز به دست کم سه جلسه تزریق نیاز دارد . تا تأثیر آن در صاف شدن پوست، بهتر و زیادتر شود. خط اخم ناحیه ی حساسی برای انجام تزریق فیلر می باشد . و در نتیجه تزریق توسط فردی غیر حرفه ای می تواند عوارض بیشتری نیز به دنبال داشته باشد، به همین دلیل نیز بسیار مهم است که این عمل توسط پزشک متخصص ماهر و باتجربه ای انجام شود.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | از بین بردن خط اخم

خطرات و عوارض جانبی تزریق ژل خط اخم

در موارد بسیاری، افراد پس از تزریق فیلر خط اخم دچار کبودی می شوند. این کبودی یکی از عوارض طبیعی و بی خطر تزریق ژل خطوط اخم است که بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.
ناحیه ای که تزریق در آن انجام شده دچار تورم می شود که برطرف شدن این تورم تا ۴۸ ساعت طول خواهد کشید. گاهی اوقات در بعضی از بیماران خط اخم در یک طرف صورت بهتر از طرف دیگر برطرف می شود . و صورت فرد نامتقارن می شود که البته این امر معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد . که بیمار قبل از تزریق نیز در پیشانی خود عدم تقارن داشته. انتخاب بهترین متخصص می تواند به شما در جلوگیری از بروز چنین اتفاقی بیشترین کمک را بکند.

پیشنهاد مطالعه  مراحل انجام لیفت با نخ PDO

عفونت پس از تزریق فیلر بسیار نادر است، اما همیشه با ورود هر سوزنی به بدن امکان بروز عفونت وجود خواهد داشت.
نکروز (انسداد رگ های خونی، ایجاد اختلال در خون رسانی به پوست) یکی از عوارض نادر پس از انجام تزریق فیلر خط اخم است. این امر موجب ایجاد اسکار در پوست فرد نیز می شود.
از دست دادن بینایی که بسیار نادر است.
اغلب در مورد برطرف کردن خطوط اخم ممکن است به چندین جلسه درمان نیاز باشد تا به نتایج مورد نظر بیمار برسیم.

پیام بگذارید