خار پاشنه چیست ؟

تجمع کلسیم به تنهایی دردناک نیست و درد ناشی از کشیدگی فاسیا است. درد در خارپاشنه به صورت دردی مبهم است اما گاهی به صورت درد تیز حس می شود، محل احساس درد در مرکز پاشنه یا لبه داخلی آن است در برخی موارد خار در عکس ساده رادیولوژی تشخیص داده می شود اما فرد هیچگونه علامتی ندارد. شدت درد در خارپاشنه در اول صبح بعد از بیدار شدن و بعد از استراحت بیشتر می شود و با راه رفتن کم می شود. این درد در اولین قدم بعد از استراحت طولانی بسیار دردناک است و راه رفتن روی سطح سخت و ناهموار و یا حمل اشیاء سنگین باعث افزایش درد می شود.

اضافه وزن افزایش ناگهانی وزن در دوران بارداری صاف بودن کف پا مشکلات بیومکانیک ناهنجاری هایی که منجر به راه رفتن غیر عادی می شود . از علل مهم التهاب فاسیای کف با است التهاب مفاصل پوشیدن کفش نامناسب با پاشنه خیلی بلند و تنگ و یا کفش بدون پاشنه و صاف از مهمترین علل و عوامل بروز خار پاشنه است.

متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان خارپاشنه با کمک طب سوزنی

طب سوزنی برای خار پاشنه

طب سوزنی برای خار پاشنه روش های مختلفی مانند استراحت کاهش وزن استفاده از پد پاشنه ورزشی کف پا پیشنهاد می شود . که همه آن ها می تواند بسیار موثر باشند. می توان با مکانیزم های مختلف باعث بهبود سریع کف پا شود و تاثیر ضد التهابی موضعی کاهش انقباض ساق پا و کشش های فاسیای پا، بهبود خونرسانی موضعی و مخصوصاً کاهش وزن بیمار که خود می تواند. حرکتی مهم در جلوگیری از برگشت بیمار باشد. اگر بیمار به دستورات پزشک توجه کند در ۳ تا ۵ جلسه کاملا درمان می شود. طب سوزنی در درمان خار پاشنه باید توسط یک پزشک با تجربه و متخصص طب سوزنی  انجام شود.

پیشنهاد مطالعه  درمان زود انزالی با طب سوزنی

بیشتر بخوانید : درمان خار پاشنه با طب سوزنی

چرا خارپاشنه به وجود می آید ؟

خار پاشنه زمانی که رسوبات کلسیم در قسمت زیرین استخوان پاشنه پا ایجاد شود به وجود می آید . این فرآیند در طول زمان و به دلیل مختلف ایجاد می شود . بر اثر فشار عضلات و تاندون ها کشش عضلات کف پا و از بین رفتن غشای استخوان پاشنه بروز می کند . خارپاشنه در میان ورزشکاران که در حال دویدن هستند . بیشتر دیده می شود. با افزایش سن میزان انعطاف پذیری فاسیاهای پاشنه کمتر می شود و لایه چربی محافظ پاشنه نازک تر می شود.

متخصص طب سوزنی اصفهان | خارپاشنه را درمان کنید !؟

تشخیص خار پاشنه

وجود خار پاشنه بدون درد است . اما در برخی موارد باعث درد و ناراحتی در افراد می شود . برای تشخیص دقیق و صحیح این بیماری باید به جراح و متخصص ارتوپد مراجعه کرد. خار پاشنه توسط عکسبرداری و تصویربرداری تشخیص داده می شود. قبل از انجام آزمایش و تصویربرداری پزشک پا را به صورت فیزیکی معاینه می کند تا علائم قرمزی و التهاب در آن مشاهده کند.

پیام بگذارید