جوانسازی پوست با کمک طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان

بررسی جوانسازی پوست با کمک طب سوزنی

زیبایی صورت و جوانسازی پوست

طب سوزنی یک روش سنتی است که بدون استفاده از هیچ دارو و دستگاهی می‌تواند باعث شادابی و جوانی پوست شود. چند روش طب سوزنی برای مشکلات پوست و زیبایی وجود دارد. روش‌های طب سوزنی چینی ، طب سوزنی غربی، طب سوزنی کره‌ای و دیدگاه‌های مدرن و فیزیولوژیک طب‌سوزنی نقش زیادی در موفقیت مقوله زیبایی دارد. هر چه اشراف پزشک به انواع روش‌های طب سوزنی بیشتر باشد و تمام زوایای ناپیدای فیزیولوژی بدن را بهتر بشناسد موفقیت درمان به مراتب بالاتر می‌رود.

برای داشتن پوست سالم چه عواملی مهم هستند؟

اعصاب آرام، داشتن تغذیه سالم، تنفس هوای مناسب ، نداشتن مشکلات گوارشی، نداشتن مشکلات تنفسی، کارکرد مناسب کبد، کارکرد خوب عروق خونی، تعریق به میزان متعادل و … عوامل مهم در حفظ سلامت پوست هستند.

طب سوزنی چه کمکی به سلامت پوست می‌کند؟

طب سوزنی با تاثیر بر کارکرد روانی و ذهنی ، ایجاد خون‌رسانی مناسب و منظم پوست، اصلاح کارکرد کبدی، اصلاح جذب گوارشی، اصلاح شرایط تنفسی و … عوامل موثر در پیری را اصلاح می‌کند و باعث تعویق پیری می‌شود.

جوانسازی پوست با کمک طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان

طب سوزنی چقدر باعث پیشگیری از پیری است؟

طب سوزنی در افراد مختلف و سنین مختلف کارکرد متفاوتی دارد. ولی به طور میانگین روند پیری را بیش از ۵ سال عقب می اندازد. در واقع کارکردهای جسمی و روانی آنقدر متعادل می‌شوند که پوست به کندی دچار چین و چروک می‌شود.

پیشنهاد مطالعه  ماسک‌های درمانی برای افتادگی پوست

تاثیر طب سوزنی بر ساختار پوست چیست؟

طب سوزنی با افزایش خون‌رسانی پوست ، متعادل کردن رطوبت و چربی پوستی، بهبود خونرسانی عضلات زیر پوست، بهبود فاکتورهای رشد پوستی، متعادل کردن سایز روزنه‌ها و بهبود کلاژن‌سازی ساختار پوست را اصلاح می‌کند و پوستی کاملا جوان و طبیعی ایجاد می‌نماید.

تاثیر ظاهری درمان طب سوزنی چقدر است؟

تاثیر جوانسازی آنقدر زیاد است که بعد از اتمام درمان گویی بیمار پوست اندازی کرده و پوست پیر و پر از چروک و افتادگی جای خود را به پوستی جوان و شاداب داده است. البته این روند درمانی کند است و به تدریج اتفاق می‌افتد. ضمن اینکه پوست کاملا روندی طبیعی را طی می‌کند. به طوری که انگار خانم ۷۰ ساله بعد از اتمام درمان صورت روزهای ۶۰ سالگی خود را در آینه می‌بیند.

مدت درمان چقدر است؟

هر چه سن بالاتر باشد کار کندتر پیش می‌رود. برای یک خانم ۵۰ ساله حدود ۳ ماه درمان نیاز است. البته نسبت به افراد مختلف متفاوت می‌باشد.

چه مشکلات پوستی با طب سوزنی درمان می‌شوند؟

  •  افتادگی‌های اجزای صورت و بدن مثل: ابرو، گونه، کنار صورت، سینه، گردن، شکم، غبغب و …
  •  سلولیت‌های بدن و پایین صورت که باعث چاقی و بدشکلی موضعی هستند.
  •  لکه های ریز و درشت پوست صورت و بدن
  • آکنه و جوش صورت، اگزما، اسکار جای جوش
  • ریزش مو و خالی بودن سر، خشکی پوست، روزنه های باز
  •  تعریق بیش از حد، گودی زیر چشم، کمبود حجم گونه و لب
  •  تیرگی زیر چشم، چروکهای اجزای صورت و بدن و گردن، پف دور چشم و ….
پیشنهاد مطالعه  مکانیسم اثر کربوکسی تراپی زیر چشم

جلسات طب سوزنی چقدر طول می‌کشد و فواصل آن چطور است؟

طب‌سوزنی را می‌توان به صورت هفته‌ای سه ، دو یا یکبار انجام داد. گاهی هم با فواصل بیشتری درمان امکان‌پذیر است. طول هر جلسه بین ۲۰ دقیقه تا حدود یک ساعت متغیر است.

| پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان|

بیشتر بدانید :

تشخیص و درمان اگزمای پلک چشم

علل، پیشگیری و درمان شقاق سینه

جوانسازی صورت با روشهای خاص

پیام بگذارید