کاشت نخ لاغری اصفهان | تزریق ژل پروفایلو..

فواصل درمانی پروفایلو به چه صورت است ؟

تزریق ژل پروفایلو نوعی اسید هیالورونیک است که با تزریق به زیر پوست آن را تحریک به ساخت کلاژن و آب رسانی به پوست می شود. این ژل اثر چندانی در حجم دهی ندارد و بدون افزایش حجم قادر می باشد.

چین و چروک های پوست را برطرف و به جوانی پوست کمک کند. عوارض آن بسیار کم بوده و در مناطق صورت، گردن، زیر بازو، دست ها و نواحی دکلته و سینه تزریق می شود.

تزریق پروفایلو ، انتقال این ژل با سرنگ به زیر پوست برای مقاصد زیبایی و درمانی است. ژل پروفیلو PROFHILO توسط شرکت IBSA ارائه شد، این شرکت در زمینه تولید داروهای اسید هیالورونیک می باشد.

این شرکت با استفاده از ترکیبی جدید که متشکل از ۳۲ میلی گرم اسید هیالورونیک. با وزن مولکولی بین ۱۱۰۰-۱۴۰۰ کیلو دالتون و ۳۲ میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بین ۸۰-۱۰۰ کیلو دالتون، ترکیبی جدیدی ایجاد کرده است. که غلظت اسید هیالورونیک را در یک سرنگ پروفایلو به ۶۴ میلی گرم رسانده است.

اگر این ترکیب به بیمار تزریق شود اثر اسید هیالورونیک بر اپیدرم باعث آبرسانی و اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا بر درم باعث لیف پوست به طور همزمان شود.

بعد از انجام شدن اولین جلسه درمانی، جلسه بعدی یک ماه بعد انجام می گیرد. سومین جلسه کنترل دو ماه بعد از جلسه دوم صورت می گیرد. این درمان هر ۶ ماه تکرار می شود. با این روش تعداد جلسات کمتر می شود. و درد ناشی از تزریق و احتمال کبودی در هر جلسه کمتر می شود. در نتیجه تحریک پوست منجر به جوانسازی بهتر آن می شود.

متخصص طب سوزنی اصفهان |فواصل درمانی تزریق ژل پروفایلو

تفاوت بین ژل پروفایلو و فیلر های پوستی چیست؟

پروفایلو کار افزایش حجم مانند فیلر های پوستی انجام نمی دهد. در نتیجه از پروفایلو نمی توان به مانند فیلر ها برای افزایش حجم نواحی لب ها، گونه و چانه استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه  تزریق ژل با تزریق چربی چه تفاوتی دارد ؟

پروفایلو بهتر است یا هایفو

هایفو و پروفایلو از دو روش کاملا متفاوت برای جوان سازی پوست استفاده می کنند. هایفوتراپی با کمک امواج فرا صوت و بدون نیاز به تزریق منجر به افزایش تولید کلاژن در سطح پوست و به تبع آن سفتی پوست می شود. در حالی که پروفایلو یک درمان اختصاصی برای بازسازی پوست است.

کاربرد های ژل پروفایلو

ژل پروفایلو برای جوان سازی، لیفت، باز شدن خطوط و چروک، آبرسانی، رفع شلی و افتادگی پوست در نواحی مختلفی از صورت، گردن و بدن تزریق می‏ شود. پروفایلو مانند دیگر ژل‏ ها باعث افزایش حجم و برجسته شدن ناحیه تزریقی نمی‏ شود. و هیالورونیک اسید موجود در آن موجب هم سطح، صاف و یک دست شدن پوست می‏ گردد.

هیالورونیک اسید ماده ‏ای است که به طور طبیعی در بدن تولید می ‏شود. و به مرور زمان مقدار آن در پوست کاهش می ‏یابد و باید آن را جبران کرد.

کاشت نخ لاغری اصفهان | فواصل درمانی تزریق ژل پروفایلو

مدت زمان نتیجه گیری از ژل پروفایلو

این محصول جزو روش‏های ایمن، موثر و غیرتهاجمی است. که به دلیل کیفیت و استاندارد بالای آن به صورت بین‏ المللی در کشورهای مختلفی استفاده می شود. نتیجه تزریق پروفایلو در عرض ۸ هفته کامل می شود. و توصیه ما این است که این فرایند درمانی در دو مرحله به فاصله یک ماه انجام شود. تا پس از ۸ ماه بهترین بازخورد را مشاهده نمایید.

نواحی مناسب برای ژل پروفایلو

نواحی مورد نظر برای ژل پروفایلو شامل کل صورت، گردن، شانه، دکلته، بازو و روی دست‏ ها می‏ شود. این ژل به دلیل خاصیت درمانی که دارد و موجب افزایش حجم نمی‏ گردد. برای برجسته کردن لب‏ ها، گونه و چانه استفاده نمی ‏شود.

نتیجه تزریق این ژل کاملا تا ۶ ماه قابل مشاهده است. و مدت زمان ماندگاری از فردی به فرد دیگر متفاوت می‏ باشد. برای گرفتن نتیجه بهتر و موثرتر پس از این دوره یک جلسه ترمیمی دیگر نیاز است.

پیشنهاد مطالعه  ماندگاری لیفت صورت با نخ

در هنگام تزریق به دلیل اینکه چندین بار سوزن سرنگ وارد پوست می‏ شود.۳ احتمال التهاب، قرمزی و کبودی وجود دارد. که در عرض چند ساعت برطرف خواهد شد. در ضمن قبل از انجام کار پزشک حتما از پماد بی‏ حسی استفاده می ‏شود.

آیا ژل پروفایلو افزایش حجم می‌دهد؟

با شنیدن نام ژل پروفایلو ممکن است این مطلب به ذهن خطور کند. که این ژل نیز مانند فیلر ها، برای افزایش حجم در نقاط مختلف صورت به کار برده می‌شود.در صورتی که چنین نیست. با وجود اینکه پس از تزریق ژل پروفایلو به دلیل افزایش کلاژن سازی، ممکن است .پوست سفت تر و پرتر به نظر آید.

ولی در واقع باید بگوییم پروفایلو برای جوان سازی پوست کاربرد دارد. و جهت افزایش حجم می‌توان از انواع فیلرها (پرکننده‌ها) مانند ژوویدرم استفاده نمود. این درمان برای بیمارانی است که علائم قابل مشاهده پیری پوست دارند.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | فواصل درمانی تزریق ژل پروفایلو

دفعات تزریق پروفایلو

برای موثر بودن پروفایلو شما باید یک دوره درمانی سه جلسه‌ ای داشته باشید. اگر زیر ۴۵ سال هستید. و قابلیت ارتجاعی پوست خوبی دارید. احتمالاً دو نوبت تزریق نیز می‌ تواند برایتان کافی باشد. و پس از آن هر ۶ ماه یک بار تکرار تزریق کفایت می‌ کند.

پروفایلو چقدر موثر است؟

تزریق پروفایلو یک روش سریع است که فقط به پنج تزریق در هر طرف صورت نیاز دارد. و از ابتدا تا انتها، انجام آن کمتر از ۳۰ دقیقه طول می کشد. یکی از ویژگی‌ های مهم پروفایلو این است که روشی ماندگار و ایمن می‌باشد. و هر ساله به حداقل نگهداری نیاز دارد. پس از اولین جلسه درمانی، به فاصله یک ماه جلسه دوم انجام می‌ شود. ولی شما همچنان شاهد بهبود نتایج در هفته‌ های ۸ تا ۱۲ خواهید بود.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی زیبایی و درمانی

از آنجا که پس از تزریق ژل پروفایلو، در پوست تولید کلاژن اتفاق می‌افتد، پوست به صورت خود به خود از درون تغییر شکل می دهد. و از تولید مجدد کلاژن بهره مند می شود. در اصل، پروفایلو عارضه پیری پوست را به صورت اصولی درمان می‌ کند. و آن را از ریشه برطرف می‌ نماید، در حالی که اغلب روش های درمانی جوان سازی به عنوان راه حلی موقتی برای پنهان کردن علائم پیری هستند.

لیفت صورت با نخ اصفهان | تاثیر ژل پروفایلو بر پوست.

پروفایلو به چه صورت تزریق می شود؟

در پنج ناحیه صورت نظیر برآمدگی گونه، نقطه پایه بینی، تراگوس، چانه و زاویه ماندیبولار در هر دو سمت صورت تزریق می گردد. این نواحی که به نواحی زیبایی زیستی یا BAP شهرت دارند از اعصاب و رگ های اصلی صورت به دور می باشند و از حداکثر قابلیت مقدار توزیع هیالورونیک اسید در این نقاط برخوردارند .

همچنین به دلیل تجمع چربی در این نواحی، پس از تزریق پروفایلو پوست به بازسازی و ترمیم بافت های چربی و سلول های خود خواهد پرداخت. در هر کدام از نواحی موردنظر دو دهم سی سی از ژل پروفایلو با سر سرنگ ۲۹ گیج برای کاهش احساس درد به درون لایه های عمقی پوست (لایه درم) تزریق خواهد شد. در صورت شدت آثار چین و چروک و پیری احتیاج به دوز تزریقی بیشتری خواهد بود .

متخصص طب سوزنی اصفهان | ژل پروفایلو و فیلر های پوستی چه تفاوتی با هم دارند ؟

مطالب خواندنی دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان :

پیام بگذارید