تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | تزریق همزمان ژل و بوتاکس

آیا می توان ژل و بوتاکس را همزمان تزریق کرد؟

تزریق همزمان ژل و بوتاکس | در روزهای پایانی سال، اغلب افراد به ویژه خانم ها در پی تغییر و تحول در چهره خود می‌باشند. به همین دلیل مراجعات به کلینیک های پوست و زیبایی بیشتر خواهد شد. تزریق ژل و بوتاکس از رایج ترین اقداماتی است که این روزها افراد را روانه مطب های پوست می‌نماید. این روشها به دلیل نتایج فوری و عوارض بسیار کم طرفداران فراوانی را به خود جلب نموده و متقاضیان زیادی دارند. یکی از سولات رایجی که در این خصوص مطرح است همزمانی تزریق ژل و بوتاکس می‌باشد.

ابتدا بهتر است بدانید این دو ماده (ژل و بوتاکس) چه هستند و در چه موادری مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

تزریق بوتاکس چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

بوتاکس یک نوروتوکسین رقیق شده قابل تزریق است که از سم بوتولینوم که در باکتری کلستریدیوم بوتولینوم یافت می شود؛ به دست می‌آید. از حالت رقیق شده این سم برای فلج عضلات پیشانی، بین دو ابرو، اطراف چشم و … استفاده می شود.

تزریق بوتاکس به صورت موضعی در محلی که قرار است بی حرکتی عضله صورت گیرد انجام می‌شود و در نتیجه آن بطور موقت ارسال پیام های عصبی به این عضلات غیر فعال شده، و توان حرکاتی مانند اخم کردن، جمع کردن چشمها، بالا بردن پیشانی و … از فرد سلب می‌گردد. تزریق بوتاکس روشی کم عارضه، موثر و مقرون به صرفه برای جوانسازی پوست است که توان حذف چین و چروک ها و خطوطی که در اثر حرکت ایجاد می‌شوند را دارا می‌باشد.

کاشت نخ لاغری اصفهان | تاریخچه تکامل روش های لیفت صورت

کاربردهای تزریق بوتاکس

از تزریق بوتاکس در موارد زیر استفاده می‌شود:

پیشنهاد مطالعه  عوامل موثر در هزینه لیفت صورت با نخ

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | ریمدلینگ صورت با تزریق بوتاکس و فیلر

تزریق ژل چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

ژل یا فیلرها، پرکننده‌ها یا حجم‌دهنده‌های پوستی هستند که ژل مانند بوده و برای جوانسازی پوست استفاده می‌شوند. تزریق ژل روشی برای ایجاد حجم بیشتر و فرم بهتر در صورت و اندام است. از تزریق فیلرهای پوستی می‌توان برای جبران حجم از دسته رفته، رفع چین و چروک‌ها، بهبود شکل انحناهای سطحی (کانتور) صورت و بدن استفاده کرد.

کاربردهای تزریق ژل

از تزریق ژل در موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. تزریق ژل گونه یا گونه گذاری
 2. رفع چین چروک دور چشم، اطراف لب و پیشانی
 3. درمان خطوط اخم، خنده و خط اندوه
 4. درمان فرورفتگی شقیقه‌ها
 5. درمان گودی زیر چشم
 6. زاویه سازی فک یا کانتورینگ صورت
 7. برجسته سازی لب
 8. برجسته سازی چانه

متخصص طب سوزنی اصفهان |تزریق همزمان ژل و بوتاکس.

تزریق همزمان ژل و بوتاکس

بوتاکس از رایج ترین اقداماتی است که این روزها افراد را روانه مطب های پوست می‌نماید. این روشها به دلیل نتایج فوری و عوارض بسیار کم طرفداران فراوانی را به خود جلب نموده و متقاضیان زیادی دارند. یکی از سولات رایجی که در این خصوص مطرح است همزمانی تزریق ژل و بوتاکس می‌باشد.

بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند آیا با یکبار مراجعه به پزشک می‌توان دو عمل را انجام داد؟ آیا می‌توان تزریق ژل و بوتاکس را در یک روز و همزمان انجام داد؟ اول کدام یک از این مواد باید تزریق شوند؟ در نواحی مانند پیشانی یا زیر چشم، اگر قرار باشد هم بوتاکس تزریق شود و هم ژل، آیا بصورت همزمان می‌توان این کار را انجام داد؟

ماندگاری اثر ژل و بوتاکس چقدر است؟

در ذیل توضیحات جامعی در رابطه با میزان ماندگاری تزریق ژل و بوتاکس خدمت تان ارائه کرده ایم:

 • تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای اکثر قریب به اتفاق افراد با نتایج بسیار درخشانی همراه بوده و قادر به برآورده کردن بسیاری از انتظارات منطقی آن ها از این روش جوانسازی پوست می باشد. شما بعد از ۷ روز می توانید نتایج ابتدایی تزریق را به وضوح مشاهده کنید. عوارض نامطلوب که شامل مقداری کبودی و تورم هستند کاملاً گذرا بوده و حتی این امکان وجود دارد که در شما بروز نکرده و آن ها را احساس نکنید.

پیشنهاد مطالعه  هزار راه نرفته در درمان بیماریهای جسمی (کاربرد طب سوزنی)

البته باید بگوییم ممکن است بوتاکس در برخی افراد مبتلا به بیماری و مشکلات خاص، اثر بخشی لازم را نداشته و نتواند کار خود را به درستی انجام دهد. به همین دلیل و به منظور جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی لازم است قبل از تزریق بوتاکس شرایط پزشکی تان به دقت مورد بررسی قرار بگیرد.

لازم به ذکر است که این روش نیاز به ریکاوری و گذراندن دوران نقاهت نداشته و فرد بلافاصله بعد از انجام آن می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.ماندگاری نتیجه تزریق بوتاکس در هر فرد متفاوت بوده و به ویژگی های بدنی او بستگی دارد اما مدت زمان ماندگاری این روش را به طور کلی می توان ۴ تا ۶ ماه معرفی کرد. پس از این مدت زمان و در صورت تمایل برای حفظ نتایج باید مجدداً تزریق را تکرار نمایید.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان |تزریق بوتاکس صورت

 • تزریق ژل

فیلر ها یا ژل ها نیز به اندازه بوتاکس کارآمد هستند و از طرفی ماندگاری آن ها از بوتاکس بیشتر است. پر کننده های پوستی دارای انواع مختلفی بوده و هر یک از آن ها برای ناحیه ای خاص از بدن مناسب هستند. ماندگاری این پرکننده ها ۶ ماه تا ۲ سال بوده و حفظ نتایج نیاز به تکرار تزریق دارد.

به طور کلی باید بگوییم که ماندگاری تزریق ژل و بوتاکس به تکنیک پزشک، ناحیه تزریق، نوع بوتاکس و ژل و همچنین میزان متابولیسم بدن هر فرد دارد.

کاندیدای نامناسب برای تزریق ژل و بوتاکس چه کسانی می باشند؟
خانم های باردار یا خانم هایی که در دوره شیردهی قرار دارند.
افرادی که به دلیل بروز برخی از عارضه ها ماهیچه های صورت بسیار ضعیفی دارند.
اشخاصی که به عارضه ها و مشکلات شدید پوستی دچار می باشند.
آیا امکان استفاده همزمان از تکنیک تزریق فیلر و بوتاکس وجود دارد؟
گاهی اوقات پزشک برای افراد ترکیبی از هر دو روش زیبایی و درمانی را پیشنهاد می کند .هر دو روش جوانسازی قادر به مقابله با عارضه های پیری می باشند و در اشخاصی ممکن است برای برطرف کردن چین و چروک ها و فرورفتگی در یک ناحیه از صورت هردو ماده را تزریق کنند .

پیشنهاد مطالعه  پیشگیری از سنگ کلیه

لیفت صورت با نخ اصفهان | سوالاتی که در مورد تزریق بوتاکس صورت داریم :

مراقبت های لازم بعد از تزریق بوتاکس و ژل

همانطور که می دانید بعد از اینکه هر نوع پروسه درمانی و زیبایی را انجام می دهید بالطبع نیاز به مراقبت هایی وجود دارد که در نهایت بهترین نتیجه را به دست بیاورید در مورد تزریق ژل و بوتاکس نیز اوضاع به همین روال می باشد از جمله نکاتی که نیاز است رعایت کنید طبق گفته بهترین متخصص تزریق ژل و بوتاکس اصفهان موارد زیر می باشند:

 • برای جلوگیری از تورم نباید نقاطی که در صورتتان مورد تزریق زل و بوتاکس قرار گرفته اند را فشار یا ماساژ دهید.
 • در صورتی که در نواحی تزریق دجار تورم و درد می باشید استفاده از کمپرس سرد می تواند از این مساله جلوگیری کند.
 • بعد از تزریق بوتاکس و ژل نیاز به مصرف انتی بیوتیک تا چند روز وجود دارد.
 • از رفتن به حمام و استخر باید تا چند روز بعد از تزریق خودداری کنید و در حد امکان در معرض نورخورشید قرار نگیرید.
 • بعد از گذشت یکروز بعد از تزریق می توانید از مواد آرایشی استفاده کنید و صورت خود را بشویید.
 • بهتر است سر خود را به هنگام استراحت به کمک چند بالش بالاتر قرار دهید.

پیام بگذارید