متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک با طب سوزنی چینی

سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

تخمدان پلی کیستیک که به شکل تعداد زیادی کیست کوچک و خوش خیم در تخمدان ها ایجاد می شود ، یک بیماری زنان است که با نظم قاعدگی خود را نشان می دهد و همچنین باعث شکایت های زیادی از جمله افزایش وزن ،  موهای زائد در بدن و تشکیل آکنه می شود. مشکل عدم بارداری به طور مکرر در خانم هایی که به دلیل اختلال در الگوهای تخمک گذاری خود به دلیل کیست تخمدان ، این بیماری را دارند ، مشاهده می شود.

تعداد زیادی کیست در تخمدان ها ساختار هورمونی را مختل می کند و باعث رشد موی زائد  و تشکیل آکنه می شود. این اختلال که با مختل کردن ظاهر بیرونی بر کیفیت زندگی و ظاهر بیرونی تأثیر منفی می گذارد نوعی بیماری است که مشکلات روانی به همراه دارد و باید درمان شود.

اگر سندرم تخمدان پلی کیستیک که یک بیماری جدی است مدت زمان طولانی درمان نشود، می تواند مشکلات مهم زیادی از جمله  کبد چرب، دیابت ، فشار خون بالا ، سندرم متابولیک ، ناباروری ، افسردگی و اختلالات اضطرابی و آپنه خواب ایجاد کند. بنابراین ، در مبتلایان به این بیماری ، روند درمان سریعاً باید آغاز شود و کاهش سریع وزن باید حاصل شود و سطح هورمون کنترل شود .

متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک با طب سوزنی 

نتایج ۲۰ زن که بطور منظم از طب سوزنی با فرکانس پایین در مناطقی از بدن که عموماً تخمدان ها  وجود داشت استفاده کردند،  سه بار در هفته در ورزش سبک شرکت کردند و در طی دوره ۱۶ هفته معالجه دیگری انجام ندادند ، بررسی شد.  در طول مطالعه ، گروه های ورزشی و کنترل از نظر سطح هورمونی تغییر مثبتی نداشته اند ، در حالی که چرخه قاعدگی منظم در افرادی که تحت درمان طب سوزنی قرار داشته اند ، مشاهده شده است.

طب سوزنی و ورزش باعث کاهش فعالیت عصب سمپاتیک در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک می شود ، این نشان می دهد که یک روش جایگزین غیر از دارو برای کاهش خطر قلبی عروقی در این بیماران وجود دارد.

متخصص طب سوزنی اصفهان

پیشنهاد مطالعه  درمان دیسک گردن با طب سوزنی

پیام بگذارید