متخصص طب سوزنی اصفهان |درمان با پلاسما

سن مناسب برای دریافت بوتاکس پیشگیرانه چه زمانی است؟

بوتاکس پیشگیرانه |   تزریق ژل و بوتاکس همچنان یکی از محبوب ترین درمان های جراحی پلاستیک در ایالات متحده است و دلایل خوبی دارد. این می تواند به خطوط ریز، پنجه کلاغی، چین و چروک های پیشانی و خطوط ترسناک “۱۱” بین هر ابرو کمک کند. نه تنها اهداف زیبایی دارد، بلکه می‌توان از تزریق ژل و بوتاکس برای مواردی مانند درمان میگرن، دندان قروچه و تعریق بیش از حد نیز استفاده کرد. برای چیزی که نسبتاً ارزان است و به سرعت در مطب پزشک شما انجام می شود، بوتاکس یک پانچ است.

اخیراً، جوانان از بوتاکس به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای متوقف کردن روند پیری در مسیر خود استفاده می کنند. اگر می‌خواهید چه زمانی بوتاکس را شروع کنید، در جای درستی هستید.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان |کاربردهای جالپرو

بوتاکس پیشگیرانه چگونه کار می کند؟

درک نحوه عملکرد بوتاکس بسیار مهم است تا بتوانید به طور کامل از نحوه عملکرد بوتاکس پیشگیرانه مطلع شوید. بوتاکس یک نوروتوکسین است که از کلستریدیوم بوتولینوم که یک باکتری است به دست می آید. به طور طبیعی در خاک، دریاچه ها و جنگل ها یافت می شود و اگر بیش از حد در معرض آن قرار بگیرید بسیار سمی است. اگر غلظت بیش از حد بالا باشد، می تواند منجر به بوتولیسم شود که یک بیماری تهدید کننده زندگی است.

پیشنهاد مطالعه  روش‌های کلینیکی برای درمان گودی زیر چشم

برای ایجاد بوتاکس برای تزریق، پودر را با محلول نمکی مخلوط کرده و سپس به نواحی خاصی تزریق می‌شود تا ماهیچه‌ها ضعیف شوند. این روش برای کاهش چین و چروک کار می کند. بوتاکس با تضعیف ماهیچه ها از حرکت آنها و ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند.

اکثر مردم قبل از اینکه به دنبال درمان بوتاکس باشند، منتظر می‌مانند تا شروع به دیدن چین و چروک کنند، اما در درمان پیشگیرانه از بوتاکس برای درمان چین و چروک قبل از ظهور استفاده می‌شود. با تزریق بوتاکس به ماهیچه هایی که معمولاً باعث ایجاد چین و چروک در اطراف دهان، چشم و ابرو می شوند، قبل از شروع چین و چروک، شما اساساً از آنها قبل از وقوع جلوگیری می کنید.

بوتاکس استفاده از آن عضلات را کند می کند و از ایجاد خطوط جلوگیری می کند (یا حداقل توسعه خطوط را به تاخیر می اندازد). یکی از رایج ترین مکان ها برای بوتاکس پیشگیرانه، ناحیه پیشانی و گلابلار است. بوتاکس پیشگیرانه می تواند از خطوط عمیق جلوگیری کند، خطوطی که می توانند پیرتر و خسته به نظر برسید و پس از ایجاد آنها درمان آنها سخت تر می شود.

تزریق ژل و بوتاکس اصفهان | ریمدلینگ صورت با تزریق بوتاکس و فیلر

آیا من کاندید خوبی برای بوتاکس پیشگیری هستم؟

باز هم، هیچ قانون سخت و سریعی در مورد اینکه چه زمانی باید بوتاکس را شروع کنید وجود ندارد، اما احتمالاً زودتر از اواسط دهه ۲۰ زندگی شما خیلی زود است. برخی از چین و چروک ها اغلب ژنتیکی هستند، بنابراین هنگامی که متوجه خطوط ظریفی می شوید که شبیه آنچه در بستگان بزرگتر خود می بینید، ممکن است به دنبال درمان باشید.

پیشنهاد مطالعه  متخصص طب سوزنی اصفهان

یک پزشک معمولاً می تواند به سادگی با نگاه کردن به صورت شما تشخیص دهد که آیا به بوتاکس پیشگیرانه نیاز دارید یا خیر. اگر لب‌هایتان را جمع کنید، ابروهایتان را دراز کنید یا صورتتان در حالت اخم دائمی باشد، آن‌ها می‌توانند نواحی تزریق را شناسایی کنند. این به ماهیچه‌های صورت شما کمک می‌کند تا دیگر دچار آن عادت نشوند و از ایجاد چین و چروک‌های عمیق‌تر یا قابل‌توجه‌تر جلوگیری می‌کند.

نکته خوب در مورد بوتاکس پیشگیرانه این است که به ضعیف نگه داشتن عضله کمک می کند، به این معنی که شما به اندازه بزرگتر شدن به بوتاکس نیاز ندارید. بوتاکس شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت و به درمان های کمتری نیاز دارد، زیرا برای همیشه ماندگار نیست، به خصوص اگر در جلوگیری از چین و چروک شما موثر باشد.

در واقع، بوتاکس بیش از حد می تواند شما را پیرتر نشان دهد. استفاده بیش از حد می تواند منجر به آتروفی عضلات شما، به ویژه عضلات اطراف چشم شود، بنابراین زیاده روی نکنید، در غیر این صورت نتایج برعکس آنچه می خواهید خواهد بود.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که بوتاکس برای همه چین و چروک ها کار نمی کند. اگر صورت شما به دلیل آسیب نور خورشید یا سبک زندگی ناسالم چروک شده است، بوتاکس نمی تواند به شما کمک کند. شما باید سهم خود را برای جلوگیری از آسیب آفتاب، تغذیه سالم و مراقبت از پوست خود برای جلوگیری از این نوع چین و چروک ها انجام دهید. بوتاکس برای چین و چروک هایی است که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به آن هستید.

پیشنهاد مطالعه  تاثیر درمانی طب سوزنی بر سینوزیت

مطالب پیشنهادی متخصص طب سوزنی اصفهان دکتر اردشیر عامری

پیام بگذارید