بهبود گردن درد با طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان

بهبود گردن درد با طب سوزنی

تنش عضلانی و مشکلات کمر از دلایل عمده درد گردن است. مفاصل فرسوده و غضروف شکسته نیز می توانند یک عامل دیگر باشند. درد گردن معمولاً در یک مکان در گردن شما متمرکز می شود ، اما می تواند پراکنده شود. این نوع درد می تواند به شکل سفتی یا اسپاسم باشد. قرن هاست که مردم برای بهبود گردن درد با طب سوزنی روی آورده اند . طب سوزنی نقاطی را روی بدن شما هدف می گیرد که می توانند برای تسکین شرایط سلامتی تحریک شوند.

درمان درد گردن با رفلکسولوژی هنوز هم برای بررسی اثربخشی بالینی آن مورد ارزیابی است ، اما شواهد نشان می دهد که برای برخی از افراد موثر است. به خواندن ادامه دهید تا در مورد نقاط فشار که ممکن است درد گردن شما را کاهش دهد اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بهبود گردن درد با طب سوزنی | متخصص طب سوزنی اصفهان
علم موجود در مورد نقاط فشار و درمان درد گردن

مطالعات زیادی در مورد طب سوزنی برای درمان درد گردن صورت گرفته است. در حالی که در برخی موارد استفاده از طب سوزنی برای درمان درد گردن تاثیر داشته است اما به عنوان یک درمان جهانی مورد قبول نیست. محققان تعجب می کنند که آیا سوزن های وارد شده باعث می شوند که مواد شیمیایی موجود در بدن تحریک شده و باعث تسکین درد شود؟! یا اینکه با ماساژ یک سری نقاط و تحریک آن ها به تسکین درد کمک می شود؟!

پیشنهاد مطالعه  لیفت غبغب با نخ

اما این به معنای این نیست که طب سوزنی را باید به عنوان یک درمان جامع درد گردن رد کرد. تحریک نقاط فشار ممکن است باعث کاهش درد گردن و تسکین درد عضلات شود. با توجه به چندین بررسی علمی گفته شد که دقیقا مشخص نیست که این روش تاثیر دارد یا خیر.

 


دکتر اردشیر عامری 

اطلاعات بیشتر از متخصص طب سوزنی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان اینجا کلیک کنید


بیشتر بدانید :

آرتریت روماتوئید و طب سوزنی

تاثیر طب سوزنی بر افزایش باروری

طب سوزنی و زیبایی پوست

طب سوزنی برای مدیریت درد زایمان

درمان سردردهای تنشی با طب سوزنی

طب سوزنی مکمل دندانپزشکی

پیام بگذارید