متخصص طب سوزنی اصفهان |عملکرد الکترواکوپانکچر در طب سوزنی

الکترواکوپانکچر در طب سوزنی چه کاربردی دارد؟

الکترواکوپانکچر یک شکلی از طب سوزنی است. که در آن جریان الکتریکی کوچک در طی جفت سوزن‌ های طب سوزنی عبور می‌ کند. بر اساس اعتقاد متخصصین طب سوزنی، این روش برای سلامتی، بهبودی، درمان بیماری ‌ها به خصوص درد و بیماری های مزمن بسیار کاربرد دارد.

 الکترواکوپانکچر کاملًا شبیه طب سوزنی است. که در آن، نقاط در طی درمان تحریک می ‌شوند. سوزن ‌های طب سوزنی به دستگاه، از طریق کلیپس ‌های کوچک وصل می‌ شوند، که از طریق این کلیپس ‌ها، جریان الکتریکی کوچک وارد سوزن‌ ها می ‌شوند. و تحریک را در طی جلسه ‌ی درمان برای پزشک متخصص طب سوزنی  ایجاد می ‌کند.

متخصص طب سوزنی اصفهان  |دستگاه الکترواکوپانکچر

کارکرد دستگاه الکترواکوپانکچر

دستگاه الکترواکوپانکچر، فرکانس و شدت جریان که قرار است به سوزن ‌ها وارد شود را با توجه به سندرم و نیاز بیمار ایجاد می ‌کند. عموماً مدت زمان مناسب برای تحریک سوزن ‌ها، اغلب ۱۵ الی ۳۰ دقیقه می‌ باشند.

بر اساس اصول طب سنتی چینی، زمانی که بیماری رخ می ‌دهد، Qi  (جریان انرژی) نمی ‌تواند به خوبی حرکت کند. در واقع متخصصین طب سوزنی می ‌توانند عنوان کنند که Qi ضعیف شده است و یا انسداد انرژی اتفاق افتاده است، که در این موارد بهتر است نقاط طب سوزنی تحریک شوند. که دستگاه الکترواکوپانکچر بسیار مفید است. این کارایی در بیماری ‌های مزمن و هم چنین دردهای مزمن بسیار حائز اهمیت است. فیزیوتراپیست ‌ها نیز از این دستگاه برای آزادسازی تریگرپوئینت ‌ها و فشیا و تحریک نقاط طب سوزنی در توانبخشی بهره می ‌برند.

امروزه این دستگاه به طور گسترده ‌ای برای بیماری‌ های فورولوژیکال مانند سکته و فلجی‌ ها در چین مورد استفاده قرار می ‌گیرد. در این بیماری ‌ها، دستگاه نامبرده، تحریک قوی برای عضلات و عصب ها در طی کانال ها و مریدین ها از طریق نقاط طب سوزنی ایجاد می کندالکترواکوپانکچر در طب سوزنی جمجمه نیز بسیار کاربرد دارد. این دستگاه برای تحریک مداوم نقاط و مسیرها در سبک طب سوزنی جمجمه به جای استفاده از دست می باشد.

متخصص طب سوزنی اصفهان  | الکترواکوپانکچر در طب سوزنی چه کاربردی دارد؟

کاربرد الکترواکوپانکچر در بیهوشی

الکترواکوپانکچر در شکل مدرن خود در دهه ۱۹۵۰ میلادی، مخصوصاً برای استفاده در عمل ‌های جراحی، گسترش یافت. زمانی که طب سوزنی برای اولین بار در بیهوشی مورد استفاده قرار گرفت، متخصصین بیهوشی مجبور بودند که چرخاندن و تحریک سوزن‌ های طب سوزنی را به صورت دستی در طول عمل جراحی ادامه دهند. در نتیجه الکترواکوپانکچر گسترش یافت. اگر چه بیهوشی توسط دستگاه فوق در چین بسیار مورد استقبال قرار گرفت در دنیای غرب نیز افزایش یافت. این متد در بی حسی و بیهوشی، میزان استفاده از داروها را برای بعد از بیهوشی و بی حسی به میزان قابل توجهی کاهش داد.

پیشنهاد مطالعه  نکات مهم برای مکمل های کلاژن

پیام بگذارید