متخصص طب سوزنی اصفهان | مزیت های اسید هیالورونیک را بشناسید

فواید اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک قندی است که به طور طبیعی در بدن از جمله پوست، چشم و مفاصل وجود دارد. وظیفه اصلی هیالورونیک اسید تامین رطوبت این نواحی از بدن است.
اسید هیالورونیک نقش مهمی در رطوبت پوست دارد. با بالا رفتن سن افراد، رطوبت در پوست آنها وجود داردکاهش می دهد بنابراین برخی از افراد مصرف مکمل اسید هیالورونیک را انتخاب می کنند.
این مقاله ۷ مزیت مبتنی بر شواهد استفاده از هیالورونیک برای صورت و بدن را ارائه می دهد. این توضیح می دهد که هر چند وقت یک بار یک فرد می تواند از  هیالورونیک استفاده کند و در مورد انواع و عوارض جانبی صحبت می کند.

کاشت نخ لاغری اصفهان | مراقبت از چروک دور چشم

۱. پوست را آبرسانی می کند .

بسیاری از افراد از اسید هیالورونیک برای آبرسانی به پوست خود استفاده می کنند. افراد می توانند هیالورونیک را به عنوان مکمل مصرف کنند یا می توانند آن را به صورت موضعی به عنوان کرم استفاده کنند.
هیالورونیک می تواند افزایش دادن رطوبت پوست و بهبود کیفیت زندگی افرادی که پوست خشک دارند.

۲. بافت پوست را صاف می کند .

وقتی فردی تغییراتی را در پوست خود تجربه می کند، می تواند تأثیرات روانی اجتماعی نامطلوبی داشته باشد. این می تواند در طول فرآیند پیری رخ دهد.
یک مطالعه قدیمی تر دریافتند که اسید هیالورونیک می تواند به کاهش زبری پوست افراد و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست کمک کند.

پیشنهاد مطالعه  چرا انجام طب سوزنی باعث کاهش وزن و لاغری می شود ؟

۳. ضد پیری

از کل اسید هیالورونیک بدن در پوست وجود دارد. تغییر در این مقدار، احتمالاً به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، می تواند منجر به ایجاد چین و چروک شود.
هیالورونیک می تواند به طور قابل توجهی عمق چین و چروک را کاهش دهد و استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش دهد.

۴. درد مفاصل را تسکین می دهد .

یک فرد می تواند برای کمک به روانکاری مفاصل، تزریقاتی را در مفاصل دریافت کند.
یکی بررسی ۲۰۱۷ شامل ترکیبات درمانی مختلف برای افراد مبتلا به استئوآرتریت که درد و التهاب مفاصل را تجربه می کنند.
این مطالعه نشان داد که ترکیب هیالورونیک با داروهایی که برای درمان این علائم استفاده می‌شوند، مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی یا کورتیکواستروئیدها ، می‌تواند اثربخشی این درمان‌ها را افزایش دهد.

۵. درماتیت را کاهش می دهد .

اسید هیالورونیک می تواند به بهبود علائم اگزمای خفیف تا متوسط کمک کند . شرکت کنندگان در مطالعه ۲۰۱۱ دریافت که هیالورونیک به شکل فوم برای استفاده خوشایندتر است و اگزمای آنها را بیشتر از کرم امولسیونی حاوی سرامید بهبود می بخشد.

متخصص طب سوزنی اصفهان | درمان اختلال قاعدگی و درد های پریودی

۶. رفلاکس اسید را کاهش می دهد .

بیماری رفلاکس معده به مری (GERD) یک بیماری شایع است که باعث علائمی مانند رفلاکس اسید و سوزش سر دل می شود.
یکی آزمایشی ۲۰۱۷ دریافتند که مکمل‌های اسید هیالورونیک که همراه با سرکوب اسید مصرف می‌شوند به بهبود علائم افراد مبتلا به بیماری ریفلاکس غیر فرسایشی، نوعی GERD کمک می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه  اثربخشی طب سوزنی برای سندرم‌های مختلف

۷. خشکی واژن را درمان می کند .

خشکی واژن اغلب زنان را پس از یائسگی تحت تاثیر قرار می دهد. می تواند کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. یکی مطالعه ۲۰۱۶ دریافت که ترکیبی از کرم هیالورونیک و کرم استروژن به کاهش علائم خشکی واژن کمک می کند.

محققان همچنین خاطرنشان کردند که اسید هیالورونیک موثرتر از این دو است. بنابراین افرادی که نمی توانند از درمان های هورمونی مانند کرم استروژن استفاده کنند، می توانند از اسید هیالورونیک به تنهایی برای کمک به کاهش علائم استفاده کنند.

ارتباط با پزشک

پیام بگذارید