متخصص طب سوزنی اصفهان | طب سوزنی برای درمان سرطان

تاثیرات طب سوزنی بر روی اختلالات شایع جنسی

درحالی که شما فکر می‌کنید که اختلالات جنسی مانند میل جنسی پایین، ناتوانی جنسی یا ناتوانی در رسیدن به ارگاسم کاملا با عملکرد اندام‌های جنسی مرتبط است، یک تفسیر جامع‌تر در طب سنتی وجود دارد که علت را به نقص انرژی در بدن ربط می‌دهد. بر اساس این تفسیر نقص در انرژی اندام‌های داخلی و عدم تعادل آنها می‌تواند در تمایلات و عملکرد جنسی افراد اختلال ایجاد کند.

از آنجایی که عملکرد جنسی افراد یک ماهیت پیچیده داشته و فاکتورهای بیولوژیک، روانی و روحی در آن دخیل‌اند، لذا بسیاری اعتقاد دارند که طب سنتی می‌تواند بهتر از پزشکی مدرن بر هر یک از این فاکتورها تاثیر بگذارد. از اینرو طب سوزنی که یکی از تکنیک‌های اصلی درمان در طب سنتی است، در درمان اختلالات جنسی در مردان و زنان بسیار مورد توجه می‌باشد.

طب سوزنی به تقویت میل جنسی کمک می‌کند:

اگرچه پژوهش‌های کمی در مورد اثرات طب سوزنی بر سلامت جنسی وجود دارد، اما مطالعه کوچکی در سال ۲۰۱۳ در مجله  Journal of Alternative and Complementary Medicine چاپ شده که یافته‌های جالب توجه داشته است. در این مطالعه، ۳۵ زن و مرد مبتلا به اختلالات جنسی، عمدتا به علت مصرف داروهای ضد افسردگی مورد بررسی قرار گرفتند. بیماران تحت ۹ جلسه درمانی با طب سوزنی (هر جلسه به مدت ۱۵ دقیقه) قرار گرفتند. در پایان درمان افزایش میل جنسی در زنان و تقویت عملکرد جنسی پی در پی در مردان شامل تقویت نعوذ، تاخیز در انزال و توانایی ارگاسم گزارش شد.

پیشنهاد مطالعه  درمان افراد مبتلا به گلوکوم با طب سوزنی

متخصص طب سوزنی اصفهان |درمان کبد چرب با طب سوزنی

طب سوزنی مشکلات زمینه‌ای را که می‌توانند باعث اختلالات جنسی شوند هدف قرار می‌دهد:

اختلالات جنسی ممکن است ناشی از اختلالات هورمونی، آندومتریوز، افسردگی، سردرد، خستگی یا عوامل دیگری باشند که اکثر این مشکلات در طب سنتی با استفاده از طب سوزنی قابل کنترل هستند. از اینرو طب سوزنی در کنار تغییر سبک زندگی، تغذیه و سایر فعالیت‌های تقویت کننده سلامتی می‌تواند در بهبود سلامت جنسی افراد مفید باشد.

تاثیر طب سوزنی در تقویت نعوذ در مردان:

ضعف در نعوذ یکی از اختلالات جنسی شایع در مردان است. در پژوهشی در سال ۲۰۰۸ که در مجله Evid Based Complement Alternat Med چاپ شده است، مشاهده شد که کاشت سوزن در مجاورت نواحی تناسلی می‌تواند سبب تقویت گردش خون در این نواحی شده و به این طریق توانایی نعوذ را تقویت کند. در حالی که در زنان تقویت گردش خون در ناحیه تناسلی، تشدید تمایل جنسی و توانایی رسیدن به اوج لذت را سبب شده است.

اما در مطالعه مروری سیستماتیک که در سال ۲۰۱۶ در مجله BioMed Research International چاپ شده است، طی بررسی سه مطالعه کارآزمایی تصادفی کنترل شده با جامعه آماری ۱۸۳ فرد مبتلا به ضعف نعوذ، چنین نتیجه‌گیری شده که داده‌های فعلی مبنی بر تاثیر طب سوزنی در درمان ضعف نعوذ ناکافی بوده و نمی‌توان بر این اساس ادعایی بر اثرگذاری این روش داشت. و لذا تایید این مطلب همچنان نیازمند مطالعات کارآزمایی بیشتری است.

پیشنهاد مطالعه  بهبودی پوست و جای زخم بعد از لیفت صورت

 

بیشتر بخوانید : 

پیام بگذارید