متخصص طب سوزنی اصفهان | ماندگاری اثرات بوتاکس پس از درمان

اثرات بوتاکس چقدر باقی می ماند؟

بوتاکس آرایشی یک داروی تزریقی است که ممکن است به کاهش چین و چروک های ظاهری کمک کند. به طور کلی، اثرات بوتاکس معمولاً چهار تا شش ماه پس از درمان باقی می ماند. بوتاکس کاربردهای پزشکی نیز دارد، مانند درمان میگرن یا کاهش اسپاسم گردن. هنگامی که برای مقاصد پزشکی استفاده می شود، برای مدت زمان کوتاه تری عمل می کند، معمولا این موضوع دو تا سه ماه طول می کشد.

هنگام دریافت بوتاکس آرایشی، محل تزریق و مقدار بوتاکس تزریق شده ممکن است بر مدت زمان آن تأثیر بگذارد. عوامل دیگری نیز می توانند بر اثربخشی تأثیر بگذارند، از جمله:

  1. سن شما
  2. خاصیت ارتجاعی پوست شما
  3. عمق چین و چروک ها و عوامل دیگر

به عنوان مثال، اگر از بوتاکس برای کاهش ظاهر چین و چروک های عمیق استفاده می کنید، احتمالاً چین و چروک ها به طور کامل از بین نمی روند و اثرات تزریق سریع تر از بین می رود.

آیا استفاده مکرر از بوتاکس بر مدت زمان ماندگاری آن تأثیر می گذارد؟

استفاده منظم از بوتاکس ممکن است باعث شود که اثرات آن با هر بار استفاده برای مدت طولانی تری باقی بماند. بوتاکس ماهیچه ها را فلج می کند ، بنابراین نمی توانید پیاپی از آن استفاده کنید. اگر از ماهیچه ها استفاده نشود، کوتاه تر و کوچکتر می شوند. این بدان معناست که ممکن است ماهیچه های شما تحلیل روند و ضعیفتر از گذشته شوند.

پیشنهاد مطالعه  طب سوزنی تسکین درد ناشی از درمان سرطان پستان

همچنین این امر ممکن است یاعث شود تا در طول زمان به درمان های بوتاکس ، دوز کمتری نیاز داشته باشید تا همان اثر را داشته باشید.

کاشت نخ لاغری اصفهان 
 | 
.آرایش کردن بعد از بوتاکس

چند بار می توانیم بوتاکس بزنیم؟

با مشاور مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید تا مشخص کند چقدر می توانید با خیال راحت تزریق بوتاکس را دریافت کنید. دفعات تزریق نباید زودتر از سه ماه انجام شود تا از ایجاد مقاومت در برابر بوتاکس جلوگیری شود. اگر به طور منظم بوتاکس را دریافت می کنید، ممکن است بتوانید مدت زمان طولانی تری بین درمان های بوتاکس فاصله بیندازید، احتمالاً تا شش ماه این امر امکان پذیر باشد.

چگونه از چین و چروک های جدید جلوگیری کنیم ؟

می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از چین و چروک های جدید و حفظ سلامت پوست انجام دهید.

  • از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

هر روز از کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید، مخصوصا روی صورتتان. اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند به پوست آسیب برساند و آن را پیر و در طولانی مدت چروک کند.

همچنین باید در هنگام آفتاب گرفتن از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید. توجه داشته باشید محدود کردن قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند به جلوگیری از ایجاد چین و چروک های جدید کمک کند.

  • از سیگار کشیدن خودداری کنید

سیگار کشیدن می تواند چین و چروک ها را افزایش داده و پوست شما را پیر کند. همچنین می تواند پوست شما را نازک تر کند.از سیگار کشیدن پرهیز کنید یا از پزشک و متخصصان این حوزه بخواهید که به شما کمک کند تا سیگار کشیدن را ترک کنید. همچنین شما میتوانید با به اشتراک گذاشتن ایده های خود در زیر این مطلب به دیگران در این باره کمک کنید.

  • هیدراته بمانید

هر روز به اندازه کافی آب بنوشید تا پوست خود را سالم نگه دارید. آب به هضم، گردش خون و عملکرد طبیعی سلول کمک می کند. سعی کنید حداقل هشت لیوان آب در روز بنوشید.

پیشنهاد مطالعه  فرم دهی فک با تزریق ژل

 تزریق ژل و بوتاکس اصفهان  |

روش‌های آبرسانی پوست ..

  • از مرطوب کننده های پوستی استفاده کنید

با مشورت گرفتن از پزشک از یک مرطوب کننده آبرسان برای نوع پوست خود استفاده کنید. از پزشک یا متخصص پوست خود در مورد توصیه های مرطوب کننده خاص مشاوره بگیرید.

  • رژیم غذایی سالم داشته باشید

غذایی که می خورید می تواند روی پوست شما تأثیر بگذارد. از پزشک یا متخصص تغذیه در مورد توصیه های رژیم غذایی سالم مشورت بگیرید.برای شروع، ما فهرستی از تعداد خوراکی را گردآوری کرده ایم که می تواند به سلامت پوست شما کمک کند.

  • از پاک کننده های ملایم پوست استفاده کنید

پاک کننده های ملایم پوست می توانند کثیفی، سلول های مرده پوست و سایر مواردی را که می توانند روی پوست انباشته می شوند را پاک کنند. آنها می توانند به آبرسانی و محافظت از پوست کمک کنند.

بوتاکس معمولاً سه تا شش ماه پس از درمان باقی می ماند. درمان منظم بوتاکس می تواند بر مدت زمان ماندگاری آن تأثیر بگذارد. به طور کلی، در طول زمان برای به دست آوردن همان اثر، به درمان های بوتاکس کمتری نیاز خواهید داشت.

 

مطالب پیشنهادی متخصص طب سوزنی اصفهان دکتر اردشیر عامری :

پیشنهاد مطالعه  درمان مزوتراپی صورت

پیام بگذارید