آیا طب سوزنی بر افزایش باروری موثر است؟ | متخصص طب سوزنی اصفهان

آیا طب سوزنی بر افزایش باروری موثر است؟

تحقیقات دیگر نشان می دهد که طب سوزنی در کاهش استرس موثر است. از آنجا که استرس با باردار شدن تداخل دارد، کاهش استرس از طریق طب سوزنی از لحاظ نظری می تواند به بهبود شانس بارداری منجر شود. برخی از زنان از طب سوزنی برای مقابله با استرس، در زمانی که در حال تلاش برای باردارشدن هستند، نتایج مثبتی به دست آورده اند. در ادامه بررسی میکنیم که آیا طب سوزنی بر افزایش باروری موثر است؟
طب سوزنی ممکن است به درمان ناباروری در مردان کمک کند. تعداد کمی از مطالعات نشان داده اند که درمان به این روش و به طور منظم، به طور قابل توجهی تعداد اسپرم و تحرک آن ها را افزایش می دهد.

آیا طب سوزنی بر افزایش باروری موثر است؟ | متخصص طب سوزنی اصفهانکاهش نقص ساختاری اسپرم

با این حال، تحقیقات جدید نشان می دهد که طب سوزنی به طور قابل توجهی می تواند به بهبود کیفیت و سلامت اسپرم ها کمک کند. در یک مطالعه که در سال ۲۰۰۵ در مجله Fertility and Sterility منتشر شد، محققان نمونه ای از اسپرم مردان نابارور با علت ناشناخته را قبل و بعد از درمان طب سوزنی بررسی کردند. آنها دریافتند که طب سوزنی منجر به کاهش نقص ساختاری اسپرم و افزایش تعداد آن ها در سطح نرمال می شود.

پیشنهاد مطالعه  دانستنی های منافذ باز پوست صورت

طب سوزنی ممکن است به تصحیح مشکلات دستگاه عصبی – هورمونی بدن هم کمک کند. به گفته لیلین فیلد طب سوزنی ممکن است به فعال کردن مغز برای آزاد کردن هورمون هایی که تخمدان ها را تحریک می کنند. غده های فوق کلیوی و سایر اندام های دخیل در تولید مثل کمک کند. او می گوید اثر طب سوزنی بر دستگاه عصبی -هورمونی ممکن است به تحریک تولید اسپرم در مردان هم کمک کند.

بررسی های انجام شده درباره اثر طب سوزنی بر باروری، نتایج متناقضی داشته است. برخی از این بررسی ها بیانگر سودمندی این شیوه بوده اند. و برخی دیگر اثر مفیدی را نشان نداده اند. پس با وجود تمام این تحقیقات می تواند گفت که طب سوزنی بر افزایش باروری موثر است. اما به شیوه خود نه به شیوه ای که در ذهن عموم مردم است. نکته مهمی که می توان به آن اشاره کرد این است که حتی اگر طب سوزنی بر افزایش باروری بی تاثیر باشد. باز هم به دلیل امن بودنش، انجام آن بی ضرر است. البته به یاد داشته باشید که این عمل حتما باید توسط متخصص انجام شود.

 


دکتر اردشیر عامری 

اطلاعات بیشتر از متخصص طب سوزنی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر اردشیر عامری متخصص طب سوزنی اصفهان اینجا کلیک کنید


بیشتر بدانید :

درمان بیماری های مزمن با کاشت سوزن های مخصوص در گوش

تاثیر طب سوزنی بر افزایش باروری

طب سوزنی و زیبایی پوست

طب سوزنی نوزادان خطرناک است؟

درمان زود انزالی با طب سوزنی

پیام بگذارید