متخصص طب سوزنی اصفهان | اثر بخشی طب سوزنی بر آسیب های مغزی نخاعی .

طب سوزنی روشی اثربخش برای آسیب های مغزی نخاعی

آسیب های مغزی نخاعی | طب سوزنی شامل کاشت سوزن‌های نازک، جامد و فلزی در پوست است. این سوزن‌ها پس از کاشته شدن از طریق حرکات ملایم و خاص دست‌های متخصص طب سوزنی یا با جریان الکتریکی تحریک می‌شوند. طب سوزنی بخشی از طب سنتی چینی است. پزشکان طب سنتی چینی معتقدند بدن انسان دارای بیش از ۲۰۰۰ نقطه طب سوزنی است که توسط مسیرها یا نصف النهارها به هم متصل شده‌اند. این مسیرها یک جریان انرژی (Qi، تلفظ “چی”) در بدن ایجاد می‌کنند که مسئول سلامت عمومی است.

اختلال در جریان انرژی می‌تواند باعث بیماری شود. استفاده از طب سوزنی در امتداد این نقاط خاص، تصور می‌شود که جریان Qi را تقویت کرده و در نتیجه سلامت عمومی را بهبود می‌بخشد. اگرچه مطالعات علمی در دوران معاصر نیز نشان داده است که طب سوزنی در درمان برخی مشکلات سلامتی مفید می‌باشد، و علیرغم اینکه این روش بسیار کم‌خطر است، با اینحال استفاده از این روش به همگان توصیه نمی‌شود.

بر اساس مطالعات علمی جدید اعتقاد بر این است که نقاط طب سوزنی سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‌کنند. این به نوبه خود مواد شیمیایی را در ماهیچه‌ها، نخاع و مغز آزاد می‌کند. این تغییرات بیوشیمیایی ممکن است توانایی‌های درمانی طبیعی بدن را تحریک کرده و سلامت جسمی و عاطفی را افزایش دهد.

پیشنهاد مطالعه  عمده ترین کاربردهای میکرودرم ابریژن کدامند ؟

 لیفت صورت با نخ اصفهان | اثر بخشی طب سوزنی بر آسیب های مغزی نخاعی

طب سوزنی و نوروپاتی اعصاب محیطی

اگر از نوروپاتی اعصاب محیطی رنج می‌برید، می‌دانید که درد و بی‌حسی ناشی از آن تقریبا غیر قابل تحمل است. درد نوروپاتیک اغلب با تغییراتی در سیستم عصبی مرکزی همراه است. نوروپاتی محیطی می‌تواند ناشی از آسیب‌های تروماتیک اعصاب، عفونت‌ها، کمبود ویتامین‌ها یا مصرف بیش از حد مکمل‌ها، بیماری‌های خودایمنی، مشکلات متابولیک و قرار گرفتن در معرض سموم (مانند داروهای شیمی درمانی) باشد. اما یکی از شایع‌ترین علل آن دیابت است.

طب سوزنی در بازگرداندن جریان خون و تحریک مسیرهای عصبی بدن می‌تواند مفید باشد. حتی ادعا می‌شود که می‌تواند به بازسازی و حفظ اعصاب نیز کمک کند! این در حالی است که داروهای موجود فقط می‌توانند به مدیریت علائم نوروپاتی محیطی کمک کنند، اما روند بیماری را متوقف نمی‌کنند – و برخی عوارض جانبی ناخوشایندی نیز دارند.

 

 

متخصص طب سوزنی اصفهان

پیام بگذارید