متخصص طب سوزنی اصفهان رفع مساعل پوستی در کلینیک تخصصی دکتر عامری
برخی از مشکلات پوستی  و درمان آن ها در کلینیک تخصصی دکتر اردشیر عامری :اگزما،کهیر،خارش پوست،زونا،جوش صورت بدن

پوست حساس ترین و در عین حال،به خاطر ارتباط مستقیم با عوامل بیرونی،پرمخاطره ترین عضو بدن است.البته عوامل درونی هم به همین میزان در سلامت و یا عدم سلامت پوست مؤثرند.

عوارضی مثل انواع جوش ها،لک ها،آلرژی های پوستی و نیز رویش موهای زاید فقط بخشی از این عوارض و مشکلات هستند .

جوش های صورت یا آکنه:

معمولاً در سنین بلوغ به وجود می آید.علت هم این است که وقتی غدد ( جنسی ) آندروژن شروع به فعالیت می کند و هورمون مردانه تولید می شود فعالیت غدد چربی هم زیاد می شود.در نتیجه یک سری میکرب هم که به طور عادی روی پوست قرار دارد بیماری زا و سبب جوش و خارش و سوزش می شود که در اثر دستکاری و کندن،جای آن باقی می ماند. گاهی هم این جوش ها آن قدر شدید و عمیق هستند که به صورت کیست های متورم چرکی در می آید.این یکی از شایع ترین علت آکنه و یا جوش صورت است.البته عوامل دیگری مثل آفتاب،سرما،گرما و هوای آلوده هم در پدید آمدن این جوش ها مؤثرند.
البته اگر از پوست مراقبت نشود،غیر از آکنه برخی دیگر از بیماری های التهابی ناشی از تحریک پوست هم به وجود می آید که مشکل آفرین است.لازم به ذکر است که لکه ها و آثاری که بعد از رفع جوش ها در صورت می مانند از طریق پیلینگ قابل رفع شدن هستند.

موهای زاید:

بسیاری از خانم ها از وجود موهای زاید گلایه دارند.واقعیت این است که معمولاً در بدن خانم ها هم هورمون های مردانه وجود دارد که البته مقدار آن بسیار کم است؛هر وقت این مقدار بیشتر از اندازه باشد اولین تغییر،تبدیل موهای کرکی موجود در سطح پوست به موهای خشن است که به این پدیده هیرسیزم گفته می شود .در مواردی اگر هورمون خیلی بیشتر از حد معمول باشند برخی صفات ثانویه مثل ریزش موی سر نیز پیش می آید.در این موارد بایستی به پزشک متخصص غدد مترشحه مراجعه،و آزمایش های هورمونی انجام داد.اگر موها هنوز زیاد  نباشند و مشکل هورمونی هم نباشد با لیزر قابل برداشتن است.

آلرژی های پوستی:

برخی از انواع آلرژی های پوستی هستند که گاهی هم بسیار شدید است.می دانید که پوست یک لایه محافظ دارد،وقتی خانم های خانه دار با مواد شیمیایی مثل انواع پاک کننده و سفید کننده و مواد تحریک کننده پوست سروکار دارند پوست آسیب پذیر می شود و به جایی می رسند که نه تنها وایتکس و تاید و غیره به پوست آسیب می زند حتی آب میوه و نفت و الکل هم که به دست بخورد ایجاد التهاب می کند.در نتیجه پوست ترک می خورد و زخم می شود.به خصوص کسانی که زیاد اهل شستشو هستند و در فصل سرما زیاد شستشو می کنند مشکلاتی مثل کهیر به سراغشان می آید.البته یک سری از عوامل خارجی و داخلی دیگری هم هستند که موجب آلرژی های پوستی می شوند ؛مثلاً در محیطی که گرده های گیاهی یا مواد شیمیایی پخش می شود استفاده از برخی مواد آرایشی یا وسایل زینتی مثل گردنبند و گوشواره نیز ایجاد حساسیت می کند.بعضی از انواع  کهیرها هم ریشه در مشکلات درونی دارد.

چین و چروک صورت:

چین  و چروک صورت در بعضی موارد خیلی زود پیدا می شود ولی به طور طبیعی همان طور که عضلات جمع می شود پوست هم دچار چین و چروک می شود.البته عواملی مثل تابش مستقیم نور آفتاب در بروز این مشکل  تأثیر دارد برای رفع چین و چروک پوست در گذشته از عصاره برخی گیاهان استفاده می شد امروزه کرم های مختلفی در بازار عرضه می شود که موجب ترمیم پوست و تقویت و شادابی آن می شود .

و…..

 

کلینیک تخصصی درد،زیبایی،درمانی

دکتر اردشیر عامری به روش طب سوزنی

جهت کسب اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید

2 دیدگاه برای “مسائل پوستی”

 1. رسول

  سلام
  برای حفره های ایجاد شده توسط جوش و آکنه
  هیچ نمونه ای از دکتر قرار داده نشده است تا میزان تاثیر گذاری آن دیده شود و با روش های دیگر مثل لیزر های مدرن متخصصین پوست و مو مقایسه شود
  صرف توضیح حتی اگر بهترین روش و بهترین دکتر هم باشند نمیتونیم اعتماد کنیم

  1. پاسخ دکتر اردشیری عامری متخصص طب سوزنی اصفهان
   با سلام ، امکان گذاشتن تصاویر تبلیغاتی وجود ندارد.

پیام بگذارید